Hlavní obsah

Tohle mu NIKDY neříkejte!

Foto: shutterstock.com

Vaše řeči ho unavily až k spánku?

Touha povídat si s partnerem po milování je zrádná. Víte ale, jakým tématům se vyhnout, aby nedošlo minimálně k nedorozumění? Pokud se budete řídit seznamem pěti tabu, nespletete se!

Článek

Povídání o přeplněné čekárně na gynekologii, měsíčním výkazu nebo rozchodu kamarádky se hodí třeba do rušné kavárny, kde partner může svůj prosebný zrak upnout na obraz uklidňující krajiny, nebo se oddat nezúčastněným myšlenkám zíráním na pivní tácek.

Použít ovšem tohle všechno a ještě něco navíc se po božském sexu vymyká všem zásadám dobrého vztahu – zvlášť když je milenec ještě „čerstvé kvítí" sesbírané před několika týdny. „Tohle mi bude vyprávět pokaždé?“ přivře partner oči v domnění, že předstírání spánku by mohlo jeho milou umlčet lépe než tabulka čokolády.

Je zvláštní, že „před tím“ člověk vrká, svádí a často se uchyluje k milosrdným lžím, aby tak nějak dosáhl svého, kdežto po sexu má tendenci říkat krutou pravdu. Proto pro vás máme pět základních tabu, které na milence nevybalujte, pokud již nejste půl století manželé (ale ani potom se to moc nehodí)!

Totální rozbor

Odhalená těla, intimita a právě prožitý orgasmus nedává nikomu právo řešit vážné záležitosti vztahu, ačkoliv se na první pohled může zdát, že vhodnější chvíle by se nenašla. Jenže muž, po sexu ve stavu rauše, se chce oddávat naprostému uvolnění bez výslechu na téma: „A teď mi jako řekni, co s námi bude dál? Kam náš vztah spěje?“ Nic proti rozhovoru v posteli, ale zrovna tenhle přesuňte na dobu, kdy hormony a vášeň budou na dovolené – prostě kdykoliv, kdy neprobíhá milování. Vzato z druhé strany: Partnera zabrzděte, pokud vykonává zaměstnání tiskového mluvčího a práci si bere s sebou do ložnice.

Foto: shutterstock.com

Vychutnejte si chvíle uvonění a nic neřešte

Pracovní stres

Připadá vám snad, že historky o afektovaných scénách vašeho šéfa jsou vhodnou dohrou intimního spojení? Ne. Stížnosti na intrikánku Majdu nebo účetního nebaví poslouchat nikoho – a když, tak jen ze solidarity. Úžasné pocity po úžasném sexu se tak úžasně rychle rozplynou, že partnerovi zbude opravdu jen ten úžas. Prosím, takto v ložnici ne!

Tělo

Povoleny jsou jen a jen upřímné chvály, mezi které nepatří upozorňování na nadváhu, šedivění vlasů, výskyt strií, povolené bříško… Ve chvílích „po“ by partner nemusel přijmout ani pouhé nevinné laškování na adresu jeho proporcí.

Bývalí partneři

Je vůbec třeba na to upozorňovat? Pro komplexnost seznamu určitě! Žádné zmínky o životě před současností, nedej bože porovnávání nebo vzpomínání, jak „dávno před tebou jsem zažila jeden fakt dobrej orgasmus“… Člověk rozumného vzezření a střízlivého myšlení tak podlé hlášky většinou vedoucí k žárlivosti nebo hádce snad ani nemůže vyslovit.

Analýza

Copak je partner agentura na zážitky? Přinejmenším si tak bude připadat, když začnete analyzovat, jak se vám v prvním dějství milování neklepala kolena jako posledně, jestli vám může vysvětlit, proč se neuchýlil k sání bradavek jako vždycky, a že jeho rychlý orgasmus byl přinejmenším sobecký. Vy se nemáte soustředit na postupy ani přílišné rozebírání. Vy máte prožívat a oddávat se touze! Má si snad milenec myslet, že vás nedokáže zaujmout, zaměstnat a rozvášnit natolik, že nedokážete vypnout hlavu? Něco jiného je poznámka: „Bylo to neskutečné…“ Použijte ji.

Rozhovor pro posílení sexuálního pouta je vhodný – nejvíce ale ten v podobě řeči těl čili zklidňující dohry. Chvíle těsně po milování by se měly vychutnávat, pokud je k tomu příležitost, a ne rychle utnout. Můžete poslouchat hudbu, vzájemně si věnovat lichotky, dotýkat se, rozmlouvat. Z konverzace ale vynechte těchto pět témat, jinak se vám to může vymstít!

Co vám kdy po milování řekl protějšek nejhoršího nebo naopak nejkrásnějšího? Jednoho mého kamaráda vyšokovala věta: „Fíha, to byla jízda! Tys ale musel mít žen! Doufám, že nemáš nějakou nemoc!“ A co vy? Slyšeli jste něco podobného? Diskutujte o tom, čím vším jsou někteří schopni milostnou dohru naprosto zkazit!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek