Hlavní obsah

Týdenní horoskop: Střelci i Kozorozi už mají peníze na dosah

Foto: stockfour, Shutterstock.com
pondělí 05:00

Ve středu 13. ledna v 6.00 hodin proběhne novoluní v Kozorohu, a to v hvězdném pásmu, jemuž antičtí hvězdopravci přezdívali „vševidoucí oko“. Umožňuje totiž vhled do minulosti i budoucnosti, přesto se patrně zařadí mezi nejnáročnější novoluní roku 2021.

Článek

Přísně zhodnotí minulost a odstartuje hledání té „nejlepší cesty“, abychom v budoucnosti opět nesklouzli do nutné, nicméně omezující izolace a mohli zase normálně žít. Jenže další planety to budou komplikovat nesmyslnými požadavky. Vládce novoluní Saturn bude čelit agresivitě Marsu (kvadratura), neb ten bude mít pocit, že ho Saturn brzdí a omezuje, jenže on ho bude pouze nabádat k větší zodpovědnosti. Než to Mars v Býku ve své zaslepené tvrdohlavosti pochopí, několikrát vybuchne. Jako utržení z řetězu také budou Jupiter s Uranem (kvadratura), jelikož budou chtít všechno změnit stylem „teď hned“ a poženou lidi i celou společnost do rizika. Přisadí si i Merkur, který bude všem podsouvat, že se musí dohnat čas.

Naštěstí Slunce s Lunou nebudou sami. Posílí je mocný vládce podsvětí Pluto, který dokáže jít pořádně do hloubky a je v zodiaku mistrem manipulace v boji o moc. Běsnícím rebelům umožní podívat se na všechno z jiné perspektivy, názorně jim ukáže velmi pravděpodobný výsledek jejich riskantních plánů, které by vedly k velkým ztrátám a ještě většímu chaosu, nikoli k prosperitě. Všeobecné napětí zmírní rovněž Venuše z Kozoroha, která přinutí Mars s Uranem držet se „při zemi“ a myslet racionálně. Po bouřlivých a emočně hodně vypjatých diskusích se tedy konečně spustí proces ozdravění a obnovy.

Beran (21. 3.–20. 4.)

Novoluní vám propůjčí obrovské ambice a vytvoří šance vyšvihnout se v kariéře, proklestit si cestičku k profesnímu cíli. Horoskop vám ale také radí hledat další způsob, jak vydělat peníze. Máte-li pozemek nebo nemovitost ležící ladem, pronajměte je, tím získáte další pravidelný příjem. Podnikáte-li, začněte mnohem víc při nabízení svých výrobků či služeb využívat internet, a pokud e-shop ani webové stránky ještě nemáte, zapracujte na tom, za tento počin sami sobě vbrzku poděkujete.

Býk (21. 4.–21. 5.)

Kupředu se pohne vše, co má něco společného se vzděláním, cestováním a osobním rozvojem. Úplně jiný úhel pohledu začnete mít na politiku či náboženství, prostě se změní vaše životní filozofie. Přikloníte se k lidem, o nichž víte, že vás posunou dál, ať z hlediska informací, tak oboru, kterým se živíte. Když diskuse sklouznou do tlachání o ničem, hned se vytratíte. S přispěním stacionárního Uranu ve svém znamení se totiž osvobodíte od všeho, co způsobovalo stagnaci ve vašem životě a okrádalo vás o čas i energii.

Foto: Look Studio, Shutterstock.com

Hvězdy vám jakoby otevřou oči. Po zralé úvaze se tedy oprostíte od věcí, které vás brzdí v rozletu, a zaměříte se na to, co vás skutečně obohatí

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Jelikož stále číhají osoby, které by vás mohly obrat o peníze, buďte opatrní při on-line transakcích. Dočkáte se totiž financí z cizích zdrojů, což může být spojeno například s prodejem nemovitosti nebo dividendami, tak si dávejte pozor, ať o ně vzápětí nepřijdete. V případě, že kvůli schůzce musíte absolvovat větší vzdálenost, snažte se termín sjednat až na příští týden, jinak patrně zažijete, co všechno dokážou přírodní živly. Když cestu odvolat nepůjde, vězte, že psychicky budete v takové pohodě, že s ledovým klidem ustojíte cokoli.

Rak (22. 6.–22. 7.)

Pochybujete-li o smyslu partnerství v osobní či pracovní rovině, několikrát se přesvědčíte, že ve dvou se to přece jen lépe táhne. Zadaní svým způsobem prožijí druhé líbánky, živnostníci „v tandemu“ rozjedou nejlepší kšeft letošního roku a jste-li single, zpočátku platonický vztah se pomalu, ale jistě, překulí do lásky jako trám. Vyrazíte-li pro nějaké razítko či potvrzení, sice se budete vztekat, neboť úředníci se budou motat v předpisech a vyhláškách, ale nakonec dostanete, co potřebujete.

Lev (23. 7.–22. 8.)

V zaměstnání klidně zvyšte osobní laťku. Budete totiž obdaření obrovskou energií, takže zvládnete víc povinností než obvykle, a navíc vám horoskop vytvoří příležitost získat lepší pozici. Štěstí budete mít i v případě, že hledáte práci, pouze se nesmíte zaleknout nabídky, která se vymyká tomu, co znáte a v čem jste dobří. S novou profesí se vbrzku sžijete. Jelikož budete oplývat i pevnou vůlí, skoncujte se zlozvyky, které se jednou můžou neblaze podepsat na vašem zdraví, zejména s kouřením.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

S přispěním vesmírných konstelací odhalíte, dost možná rovnou využijete perspektivní možnosti. Jde jen o to, abyste se nezalekli profesních změn

Panna (23. 8.–22. 9.)

Novoluní probudí vaše spící talenty a vy si ověříte, že jste stejně dobří jako kdysi, což vám pořádně zvýší sebevědomí. Pokud jste museli v minulosti zrušit cestu do ciziny, přerušit studium nebo jste na neurčito odložili závěrečnou zkoušku, dostanete příležitost to napravit. Pokud čelíte soudnímu sporu a začali jste už házet flintu do žita, přestali věřit ve spravedlnost, budete mile překvapení nečekaným zvratem, objeví se totiž nové informace a kauza se náhle otočí ve váš prospěch.

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Existují-li nějaké tradice, které jste převzali od svých předků, měli byste je aspoň symbolicky předat další generaci. Stejně tak, když znáte veselé historky ohledně vašeho rodu, povyprávějte je potomkům, aby se na ně postupem času nezapomnělo. Stacionární Uran vám ale radí, abyste i vy osobně podnikli něco, čím za sebou zanecháte „stopu“ pro budoucí pokolení. Ideální bude, když pořídíte kousek zeleně uprostřed přírody, drahé kameny či zlato, tyto komodity totiž každým rokem stoupají na ceně.

Štír (24. 10.–22. 11.)

Dostanete se k informacím odhalujícím skutečnosti, které před vámi sousedé nebo příbuzní záměrně tajili, aby vás připravili o možnost bránit se. Prostor vyjádřit se a vlastně si vyřídit účty dostanete ke konci měsíce, tak nehartuste, ale pořádně se na to připravte. Argumenty podpořenými smlouvami jim zamezíte přivlastnit si to, co patří vám. Setrváváte-li delší dobu v nevyhovujícím osobním, přátelském nebo obchodním partnerství, v druhé polovině týdne se konečně od neuspokojivého vztahu osvobodíte.

Foto: fizkes, Shutterstock.com

Někdy se vztah dostane do slepé uličky, i to patří k životu. Je poctivé i osvobozující přiznat si, že jediným východiskem je rozchod...

Střelec (23. 11.–21. 12.)

Máte-li poslední dobou pořád hluboko do peněženky, radujte se, neb dostanete šanci to změnit a své příjmy stabilizovat. Pokud prozatím marně hledáte práci, konečně narazíte na něco podle svého gusta, dokonce je možné, že vás osloví bývalý zaměstnavatel a nabídne vám původní místo. Zvažujete-li změnu profese, také budete mít štěstí, ale patrně se budete muset rekvalifikovat. Nové znalosti a dovednosti zaručí zaměstnancům dlouhodobý příjem a podnikatelům pravidelný zisk, takže to rozhodně nebude ztráta času.

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Čeká vás svým způsobem restart všech oblastí života, včetně psychické a tělesné kondice. Opět si připomenete, jak obrovský potenciál, vnitřní sílu a odolnost vám sudičky nadělily do vínku. Skvělé je, že novoluní jsou určena k pomyslné výsadbě semen, z nichž se sklízí úroda o šest měsíců později, a vy tento týden budete přímo atakováni příležitostmi, které vám přinesou jen pozitiva. Tak se nebojte ani radikálních změn, je totiž vyloučené, že byste šlápli vedle.

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Jednou za rok dostáváte příležitost osvobodit se od libovolných „karmických zátěží“, což nastane tento týden. Zejména když nemáte z objektivních příčin dobré vztahy s otcem nebo jiným autoritativním mužem z rodiny, nebo na něho nevzpomínáte v dobrém, odpusťte mu, neuvěřitelně se vám uleví. Zvažujete-li modernizaci domácnosti, o víkendu se seznamte s novinkami. S pomocí Uranu v Býku vyberete to nejkomfortnější a nejkvalitnější, co současný trh nabízí.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Pokud jste byli vyčleněni z nějaké skupiny lidí, kteří mají stejné zájmy, názory či koníčka, což se týká i sociálních sítí, změní se to. Zjistí, že k vám zaujali negativní postoj pod vlivem nepravdivých informací, a z kola ven vypadne ten, kdo vás záměrně pošpinil. Možná si na základě neblahé zkušenosti na sklonku minulého roku pořídíte například fotopast nebo hlásič kouře. Ovšem zabezpečit byt či víkendovou chatu byste měli v každém případě, neb vzhledem k dráze některých planet hrozí nebezpečí, že vás výhledově můžou třeba vykrást.

Afirmace na tento týden: Vím naprosto přesně, čeho chci dosáhnout, a mám odvahu za tím jít…

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.