Hlavní obsah

Víkendové vaření: Krkonošské kyselo

Foto: Mona Martinů

Pochutnejte si na pravém krkonošském kyselu

Víte, co se skrývá pod názvem krkonošské kyselo? Asi není tak těžké odvodit, že jde o tradiční polévku z Podkrkonoší. Pokud jste ji však ještě neochutnali, jako byste v Krkonoších nebyli! Nejen že má typicky nakyslou chlebovou chuť, ale je výživná a plná vitaminů. Navíc pro vás máme spoustu tipů, jak polévku obměnit. Pozor, další díl Víkendového vaření s Markétou je tu!

Článek

Není tomu tak dlouho, co jsme vyrazili s partou dobrých přátel na „lyžovačku“ do Krkonoš. Jezdíme pravidelně několikrát do roka do malebné roubené chalupy ve Vítkovicích. Horská idylka, lyžování, rumový grog... znáte to. Pořád tomu ale něco scházelo – krkonošské kyselo! A tak jsem sáhla po nejjednodušší a podle mě nejlepší variantě se slaninou a míchanými vejci, kterou umí snad nejlíp moje teta Hanička. Asi proto, že ji dělá s láskou...

Foto: Mona Martinů

Potřebné ingredience

K nákupnímu seznamu si připište:120 g chlebového kvásku, půl litru vývaru (masový nebo zeleninový, podle chuti) nebo jednu kostku masoxu, hrst sušených nebo čerstvých hub, anglickou slaninu, 4 vejce, brambory, olej nebo sádlo, kmín, sůl, pepř, libeček

Jak na chlebový kvásek

Den dopředu si připravte kvásek. Chlebový kvásek seženete v pekařství a pokud ne, můžete si zkusit jeho jednoduchou obdobu doma – tak jako jsem to udělala já. Budete potřebovat 2 krajíce chleba, jedno droždí – kostku (42 g) nebo balíček sušeného a asi půl litru vlažné vody. Pokud si kvásek koupíte v pekařství, důkladně ho promícheje s půl litrem vlažné vody navíc – v řídkém těstě vám nesmí zůstat žmolky.

O jeden den dříve uvařte i houby a spolu s houbovým vývarem je vlijte do kvásku. Kdo chce, může přidat ještě předem připravený vývar nebo kostku masoxu. Den předem vše smíchejte v míse a nechte přes noc při pokojové teplotě. Směs vám nabobtná a chléb se ještě při vaření úplně rozdrolí.

Foto: Mona Martinů

Den dopředu si připravte chlebový kvásek

Hlavně míchat!

Pokud jste vše poctivě připravili předem, nechte směs na plotně při mírném varu prohřívat asi 30 minut. Stále míchejte, aby se kvásek nepřipaloval! Přidejte kmín, sůl a pepř.

Foto: Mona Martinů

Umíchejte vejce na slanině

Foto: Mona Martinů

Brambory nakrájejte na kostičky a uvařte zvlášť

Na pánvi si připravte míchaná vejce. Nejprve nechte orestovat anglickou slaninu na oleji nebo sádle a umíchejte vejce tak, aby nebyla úplně suchá. Do polévky přidejte zvlášť uvařené brambory. Pokud byste je vařili spolu s polévkou, nezměkly by. Brambory se v kyselém prostředí na povrchu „zatáhnou“ a zůstanou tvrdé.

Foto: Mona Martinů

Houby uvařte a spolu s vývarem je přidejte do kvásku

Foto: Mona Martinů

Přidejte umíchaná vejce a nasekané bylinky

Polévka by měla pomalým varem sama zhoustnout na konzistenci podobnou kulajdě. Když dosáhnete ideální konzistence, přidejte posekaný nebo sušený libeček a nechte chvíli odležet. Servírujte s míchanými vejci, které přidáte přímo do talíře. Můžete ještě dozdobit libečkem nebo pažitkou.

Foto: Mona Martinů

Kyselo je česká polévková klasika

Tipy a triky od Markéty

  • Vejce můžete dělat na cibulce, pokud nemáte slaninu rádi, nebo rozkvedlat metličkou do horké polévky.
  • Do kysela určitě použijte lesní směs hub, jiné opravdu vhodné nejsou.
  • Můžete okořenit bobkovým listem a do hotové polévky přidat škvařené sádlo nebo rozpuštěné máslo.
  • Na zjemnění můžete přilít mléko nebo smetanu, i když do tradičního receptu nepatří.
  • Jako přílohu doporučuji podávat brambory na loupačku posypané smaženou cibulkou.

Říká se, že je to jídlo chudých krkonošských tkalců, nicméně nám všem při výletu do hor zachutnalo tak, že si šel každý z nás alespoň jednou přidat. Věřím, že i když ho nebudete vařit v chalupě na horách, určitě zavzpomínáte na nedávnou zimní dovolenou nebo nostalgicky na poslední „lyžák“ ve škole...

A jaký je ten váš „správný“ recept na kyselo? Chutná vám tato typicky horská polévka? A pokud jste ji ještě neochutnali, zkusíte ji uvařit doma? Podělte se o to v diskusi pod článkem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama