Další tipy!
A co dalšího pro vás dnes máme? Třeba neuvěřitelnou proměnu čtenářky, která teď vypadá jako Iva Kubelková! Nevěříte?

Paní Marika je typickou Pražankou. Pochází z malé slovenské vísky nedaleko Šaštína nedaleko Malacky nedaleko Vídně. „Mají tu metro,“ vysvětluje své prvotní nadšení z bydlení v srdci Evropy. Život v Pařížské ulici, náročná chůze na podpatcích i těžké kelímky přeplněné kávou ji však po půl roce začaly unavovat.

„Při meditační hodině speciální jógy ve vzduchoprázdnu mi došlo, jak propastné je naše odloučení od přírody,“ popisuje své prozření paní Marika. Úplně náhodou pak narazila na možnost pronájmu a rekonstrukce objektů vyřazených ze Státní evidence míst pro šmír a myslivost. „Za 5 korun na týden jsem si pronajala posed uprostřed lesa za Prahou a proměnila ho k obrazu svému,“ chlubí se svým lesním královstvím. A není jediná! „Za poslední měsíc evidujeme na padesát nových žádostí o podobný pronájem,“ šokuje mluvčí příslušné evidence pro Prahu-jiho-východ RNDr. René Ryšavý.

Nápaditost zařízení, které paní Marika vymyslela sama, by mohli závidět i ti nejpřednější světoví bytoví architekti; Archiv redakceFoto: Archiv redakceNápaditost zařízení, které paní Marika vymyslela sama, by mohli závidět i ti nejpřednější světoví bytoví architekti

Přírodní trend v praxi

Na neuvěřitelné ploše 9 metrů čtverečních se jí podařilo zařídit vskutku útulné, praktické, a přitom velmi vzdušné 1+ kk. „Postel je ze švédsko-dánské designové kolekce Saga/Noren. Do peřiny je integrovaná nosná konstrukce i kvalitní matrace s rošty a nočním vyhříváním,“ popisuje paní Marika a jedním dechem dodává, že se postel začne sama vyhřívat v okamžiku západu slunce. Vskutku praktické, nemyslíte?

Chvíle odpočinku si paní domácí umí vychutnat, a to zejména v pohodlné obývací části; Archiv redakceFoto: Archiv redakceChvíle odpočinku si paní domácí umí vychutnat, a to zejména v pohodlné obývací části

Bez mytí nádobí
I tohle by se možná mohlo paní Marice hodit. Jak uvařit chutnou večeři bez mytí nádobí? Tady je návod!

Naproti posteli se rozkládá obývací část. „Poslední dobou jsem vyloženě ulítlá na reality show. Srnky, sovy, divoká prasata a tak,“ odpovídá zcela vážně paní Marika na otázku, jestli existuje něco, co v obýváku pravidelně a ráda sleduje. Do vedlejšího rohu byla důmyslně umístěna funkční kuchyňská část se zdrojem tepla. Pokud zde hledáte moderní vymoženosti, tak vás zklameme. „Jen umění dávných předků,“ pokyvuje tajemně paní domácí.

Opatrně! Jde o designový kousek; Archiv redakceFoto: Archiv redakceOpatrně! Jde o designový kousek

Koupelnový kout je plně mobilní. I proto je tak praktický; Archiv redakceFoto: Archiv redakceKoupelnový kout je plně mobilní. I proto je tak praktický

Koupelna se vším všudy

Jediný kout, který nám doteď zůstal utajen, je koupelna s toaletou. „Podařilo se mi získat neuvěřitelně praktickou mycí soupravu z italské kolekce Cistino et Puliro,“ chlubí se paní Marika. Po dotazu na toaletu se však mlčky a celá červená otáčí k nedaleké větvi a zástěně ze sešitých šátků s monogramy LV. „Bez komentáře,“ dodává nekompromisně.

Postel skrývá na první pohled netušená konstrukční tajemství; Archiv redakceFoto: Archiv redakcePostel skrývá na první pohled netušená konstrukční tajemství

Paní Marika je ve svém králoství šťastná. Není divu!; Archiv redakceFoto: Archiv redakcePaní Marika je ve svém králoství šťastná. Není divu!

Kuchyně také přírodu nezapře; Archiv redakceFoto: Archiv redakceKuchyně také přírodu nezapře

To už však začíná být nervózní, zvedá telefon, objednává si pizzu a kafe z Prahy a ve vší slušnosti nás vyhazuje ze svého sídla. My děkujeme a odcházíme. Po nás zůstává jen příroda, klid, mír a paní Marika.

Co na to říkáte? Podlehnete tomuto trendu také, nebo vám přijde příliš neosobní?

Poznámka redakce: APRÍL

Michal Vaníček