Dětská sáčka
Chcete své ratolesti zítra stylově obléknout, abyste s nimi svůj svátek oslavily v plné parádě? Pořiďte jim krásné kousky z našeho článku: Dětská sáčka: Kluci, holky, do gala!.

Pokud máte doma šikovné děti, které rády tvoří, tak jako má dcera, určitě je dnešní nápady na dárky ke Dni žen potěší, a především zabaví. Proto si honem nachystejte na stůl pracovní podložku a směle se pusťte společně do práce.

3D obrázek

K této dekoraci určené na stěnu budete potřebovat jakékoli malířské plátno, které zakoupíte většinou ve výtvarných potřebách a papírnictvích, barevné papíry a případně třpytky. Pokud děti zvládnou práci s nůžkami samy, mohou si vystřihnout různě velké a různě barevné motýly (ale klidně třeba i srdíčka nebo květiny), které následně polepí třpytkami nebo je mohou vybarvit. Vystřižené motivy se pak přehnou napůl a nalepí dle vlastní fantazie na plátno.

Obrázky s 3D motivem jsou nyní velmi populární; Mona MartinůFoto: Mona MartinůObrázky s 3D motivem jsou nyní velmi populární

Sladká kytice nebo auto

Květiny potěší vždy každou ženu, ale o to více, když jsou darované od vašich dětí či vnoučat. Proto přinášíme nápad, jak vyrobit barevný a veselý pugét. Stačí vystřihnout vždy po dvojicích různé tvary květů, které děti polepí cukrářskými ozdobami a sypáním všeho druhu. Následně k sobě dvojice přilepí a vloží mezi ně špejli, kterou obarvily fixem na zeleno. Pak už jen stačí převázat mašlí.

Tahle kytice vydrží ve váze opravdu dlouho; Mona MartinůFoto: Mona MartinůTahle kytice vydrží ve váze opravdu dlouho

Obdobným způsobem mohou děti samozřejmě vyrobit i další dekorace. A vzhledem k tomu, že některé malé kluky výtvarné práce až tolik neberou, zkuste je nalákat třeba na to, že mohou nazdobit parádní auto.

Výroba cukrových aut bude bavit hlavně kluky; Mona MartinůFoto: Mona MartinůVýroba cukrových aut bude bavit hlavně kluky

Provázkové srdce

Srdce darované z lásky bude bavit tvořit děti i dospělé. Stačí nafouknout balonek v požadovaném tvaru a omotat jej provázkem, který zprvu namočíte v tekutém škrobu. Zakoupíte ho v běžné drogerii. Doporučujeme však pracovat na podložce či rozložených novinách.

Pak už jen stačí nechat do druhého dne zaschnout a děti mohou provázek ještě dle libosti nabarvit. Když je vše suché, přichází závěrečná, leč nejzábavnější fáze. Balonek se propíchne a ozdoba zůstane celá.

Nafouknutý balonek nejprve hustě omotáte provázkem namočeným ve škrobu a necháte přes noc zaschnout. Poté ho děti mohou nabarvit. Pokud chcete srdce rovnou červené, stačí zakoupit už barevný provázek; Mona MartinůFoto: Mona MartinůNafouknutý balonek nejprve hustě omotáte provázkem namočeným ve škrobu a necháte přes noc zaschnout. Poté ho děti mohou nabarvit. Pokud chcete srdce rovnou červené, stačí zakoupit už barevný provázek

Hotové srdíčko můžete následně přivázat na mašli a zavěsit do okna nebo k lustru; Mona MartinůFoto: Mona MartinůHotové srdíčko můžete následně přivázat na mašli a zavěsit do okna nebo k lustru

Malovaný svícen

I malý svícen či váza vykouzlí úsměv na tváři. Stačí jen zakoupit barvičky na sklo, pro menší děti i předkreslené šablony a máte „vymalováno“.

Na skleničku mohou děti nalepit vlastní obrázek nebo vybarvenou předtištěnou šablonu, které se prodávají v papírnictví; Mona MartinůFoto: Mona MartinůNa skleničku mohou děti nalepit vlastní obrázek nebo vybarvenou předtištěnou šablonu, které se prodávají v papírnictví

Video návod
Další tip pro dětské tvořivé ručičky najdete také v našem článku: Co dělat s obaly od vajec? Nevyhazujte je, proměňte je v rámečky na fotky.

Vtipné fotoalbum

Také máte doma babičku, která je vděčná za každou fotku vašich dětí? Připravte jí jako dárek krásné fotoalbum v netradičním tvaru. Stačí vystřihnout z tvrdého papíru 5x stejnou královskou korunu, kterou děti ze všech stran pomalují a nalepí tam své bláznivé fotky. Pak už jen jednotlivé stránky po straně proděravíte a svážete k sobě dvěma mašlemi.

Fotoalbum může mít tvar koruny, srdce či tulipánu; Mona MartinůFoto: Mona MartinůFotoalbum může mít tvar koruny, srdce či tulipánu

Z tohoto dárku budou mít největší radost babičky; Mona MartinůFoto: Mona MartinůZ tohoto dárku budou mít největší radost babičky

Srdce na roličce

Kdo má doma malé prcky, rozhodně ví, že se roličky od toaletního papíru nevyhazují. Lze s nimi vytvořit totiž různé dekorace včetně kuličkové dráhy. Pro dnešek jsme ale zvolili roličku jen jako decentní stojánek se srdíčkem, který zvládnou polepit různými nálepkami, klidně i fotkami i ty nejmenší děti.

Srdíčko vystřihněte dvakrát a nalepte ho na roličku z každé strany. Kdo ho nechce polepit, může ho třeba vybarvit, potisknout razítky nebo na něj napsat básničku; Mona MartinůFoto: Mona MartinůSrdíčko vystřihněte dvakrát a nalepte ho na roličku z každé strany. Kdo ho nechce polepit, může ho třeba vybarvit, potisknout razítky nebo na něj napsat básničku

Také se svými dětmi vyrábíte podobné dárky? Pochlubte se nám i ostatním rodičům pro další inspiraci ve velké fotogalerii!

Pavla Drlíková