Červená rtěnka 3x jinak
Nedáte dopustit na klasiku jménem červená rtěnka? Pak si nenechte ujít článek V hlavní roli červená rtěnka: Zkuste ji 3x jinak!.

Ve spěchu všedních dnů se většina žen, včetně nás, uchyluje ke klasice. Lehký make-up, řasenka, trocha tvářenky a jde se. Existují ale chvíle, kdy si zkrátka chcete s líčením trochu více pohrát. Pro tyto příležitosti je tu vizážistka Linda Chudomelová, která vás naučí tři různé looky. A všechny odrážejí aktuální trendy v líčení. Pokud si je chcete vyzkoušet spolu s námi, nezapomeňte otevřít fotogalerii. Najdete v ní přesný postup krok po kroku.

Retro inspirace

První líčení, které vám představíme, je inspirované sedmdesátými léty. Retro trendu ale vizážistka dodala moderní vzezření. Základním kamenem jsou v tomto případě nalepovací řasy, které se přichytávají pouze na spodní víčko.

Chcete-li dosáhnout stejného výsledku jako my, nalepujte je postupně řasu po řase. Pořídit si můžete jednotlivé trsy, stejně tak vám ale postačí levnější řasy v celku, které rozstříháte a s pomocí pinzety postupně přilepíte. Líčení doplňte matnou rtěnkou v burgundském odstínu.

 Důraz na spodní linii řas, čistá tvář a matná burgundská rtěnka coby dokonalá tečka. To je líčení, které odkazuje na sedmdesátá léta; Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičDůraz na spodní linii řas, čistá tvář a matná burgundská rtěnka coby dokonalá tečka. To je líčení, které odkazuje na sedmdesátá léta

 1. Rtěnka Lime Crime

  Koupíte za 450 Kč

 2. Tužka Nars

  Koupíte v Sephora za 620 Kč

 3. Lepidlo Inglot

  Koupíte za 290 Kč

 4. Rozjasňovač Becca

  Koupíte za 950 Kč

 5. Stíny Make Up For Ever

  Koupíte za 620 Kč

Na foto (zleva): 1. matná rtěnka Lime Crime, Velvetines, odstín Wicked, 2. tužka na oči Larger Than Life, Nars, odstín Rue Bonaparte, 3. lepidlo na umělé řasy Duo, Inglot, 290 Kč, 4. rozjasňovač Shimmering Skin Perfector v odstínu Moonstone, Becca, 5. stíny Artist Shadow, Make Up For Ever, odstín M-530 Coquille d'OEuf; archiv firemFoto: archiv firemNa foto (zleva): 1. matná rtěnka Lime Crime, Velvetines, odstín Wicked, 2. tužka na oči Larger Than Life, Nars, odstín Rue Bonaparte, 3. lepidlo na umělé řasy Duo, Inglot, 290 Kč, 4. rozjasňovač Shimmering Skin Perfector v odstínu Moonstone, Becca, 5. stíny Artist Shadow, Make Up For Ever, odstín M-530 Coquille d'OEuf

Multibarevné linky

Test make-upů
Slibují, že vydrží celý den, jak jsou na tom ale tyto make-upy ve skutečnosti? Nenechte si ujít náš Test dlouhotrvajících make-upů: Jak dlouho zůstanou na vaší tváři?.

Linky budou na podzim velkým hitem, pokud ale pátráte po něčem neotřelém, zkuste tuhle barevnou variantu. Nepotřebujete na to ani speciální linky, pracovat můžete i se zkoseným navlhčeným štětečkem a sypkými stíny.

Začněte světlou barvou u vnitřního koutku oka, pokračujte dvěma odstíny modré a linku zakončete černou. Vizážistka použila oční stíny Sugarpill – konkrétně odstíny Tako, After Party, Velocity a Bulletproof. Linka se zapracuje štětečkem, dočistí korektorem, a je hotovo. Zbytek líčení ponechte co nejjemnější.

Nudí vás klasické linky? Zkuste multibarevnou verzi!; Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNudí vás klasické linky? Zkuste multibarevnou verzi!

 1. Stíny Sugarpill

  Koupíte za 280 Kč

 2. Tekuté linky Dermacol

  Koupíte za 149 Kč

 3. Rtěnka Nars

  Koupíte za 850 Kč

 4. Tvářenka Clinique

  Koupíte za 680 Kč

 5. Štěteček MAC

  Koupíte za 490 Kč

Na foto (zleva): 1. stíny Sugarpill, odstín Velocity, 2. tekutá linka Ultra Black Dipliner, Dermacol, 3. rtěnka Nars, Audacious Lipstick – odstín Raquel, 4. tvářenka Fresh Bloom All Over Colour, Clinique, 5. štěteček na linky MAC, Eyeliner Brush 209; archiv firemFoto: archiv firemNa foto (zleva): 1. stíny Sugarpill, odstín Velocity, 2. tekutá linka Ultra Black Dipliner, Dermacol, 3. rtěnka Nars, Audacious Lipstick – odstín Raquel, 4. tvářenka Fresh Bloom All Over Colour, Clinique, 5. štěteček na linky MAC, Eyeliner Brush 209

Mix výrazných odstínů

Náš tým a poděkování

Vizáž: Linda Chudomelová (SURFACE, profesionální škola vizážistů). Styling: Karolína Dzurendová, supervize Veronika Králová (BACKSTAGE, škola stylu). Modelka: Kamila H. (Pure Model Management).

Za zapůjčení doplňků děkujeme značkám Bijou Briggite, Claire's a Mohito!

S posledním tipem zabrousíme do vod extravagantnějšího líčení. Pokud se nebojíte nápadných barev, zkuste je zkombinovat v rámci večírkového líčení.

Vizážistka použila fialový odstín spolu s kontrastní modrou, která ve finále krásně vyskočí. Výrazné líčení doplňte jen decentně – rtěnkou a tvářenkou v jemném odstínu. Tvářenku můžete případně i úplně vynechat.

Odvážné líčení pro dámy, které se nebojí barev! Ideální coby večírkový look; Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičOdvážné líčení pro dámy, které se nebojí barev! Ideální coby večírkový look

 1. Stíny Yaby

  Koupíte za 95 Kč

 2. Tužka Nars

  Koupíte za 620 Kč

 3. Řasenka Maybelline

  Koupíte za 259 Kč

 4. Tužka Dermacol

  Koupíte za 99 Kč

 5. Balzám Clinique

  Koupíte za 490 Kč

Na foto (zleva): 1. stíny Yaby, odstín Eggplant, 2. tužka na oči Larger Than Life, Nars, odstín Abby Road, 3. řasenka Colossal Go Extreme, Maybelline, 4. kajalová tužka a oční stíny 2v1, Dermacol, 5. hydratační balzám Superbalm Moisturizing Gloss, Clinique; archiv firemFoto: archiv firemNa foto (zleva): 1. stíny Yaby, odstín Eggplant, 2. tužka na oči Larger Than Life, Nars, odstín Abby Road, 3. řasenka Colossal Go Extreme, Maybelline, 4. kajalová tužka a oční stíny 2v1, Dermacol, 5. hydratační balzám Superbalm Moisturizing Gloss, Clinique

Experimentujete s líčením, nebo zůstáváte spíše u klasiky? Napište nám!

Jana Finferlová