Top 10 jarních trendů

Sháníte další inspiraci pro svůj šatník? Ještě předtím, než vyrazíte na nákupy, se podívejte na článek Jarní trendy z obchodů: Na co se můžete těšit?.

Pokud pečlivě sledujete počiny módních návrhářů, pak vám inspirace asijským kontinentem nemohla uniknout. Prada se ve svých střizích inspirovala skládanou technikou origami a modelkám dokonce obula boty připomínající okobo – dřeváky s rovnou platformou, které nosí gejši. Kimona včetně typických pásků ovlivnila Haidera Ackermanna, s potisky si pohráli návrháři značek Etro nebo Emillio Pucci. Jak ale tento trend přenést do reality? S tím vám poradí stylistka Veronika, která oblékala bloggerku Evu Che Tian Wen.

Vesta z Dálného východu

Náš tip? Zaměřte se na jeden kousek, který smísíte s vaším běžným šatníkem. „Vesta s výšivkami je inspirovaná Dálným východem. Nosit ji můžete k jednoduchému dennímu outfitu nebo to zkuste jako my na večer, přes dlouhé šaty,“ radí stylistka Veronika.

Na foto: šaty (Mango, 2399 Kč), vesta (Zara, 3999 Kč), boty (Baťa, 999 Kč); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: šaty (Mango, 2399 Kč), vesta (Zara, 3999 Kč), boty (Baťa, 999 Kč)

Květinový potisk v akci

Sázkou na jistotu jsou i asijské květinové potisky. Sakury, orchideje, kvetoucí rákos nebo třešňový květ najdete na spoustě oblečení. Pokud si chcete květin dostatečně užít, pořiďte si komplet. Eva si vyzkoušela volné „pyžámkové“ kalhoty s neméně pohodlným topem. Oba kusy se vám pak budou snadno kombinovat i s jednoduššími oblečky.

Na foto: kalhoty (Mango, 799 Kč), top (Mango, 499 Kč), boty (H&M, info o ceně v obchodě), náhrdelník (Lindex, 599 Kč), psaníčko (Aldo, 1199 Kč); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: kalhoty (Mango, 799 Kč), top (Mango, 499 Kč), boty (H&M, info o ceně v obchodě), náhrdelník (Lindex, 599 Kč), psaníčko (Aldo, 1199 Kč)

Po vzoru kimona

Potisky a vzory? Mixujte je!
Stejně, jako se vyvíjí samotná móda, mění se i její pravidla. Zatímco dříve platilo: jeden výrazný kousek a dost, v současnosti se kombinují různé potisky a vzory. Chcete vědět, jak na to? Podívejte se do článku Nová módní pravidla: Jak na mixování vzorů a potisků?.

Vršků, připomínajících tradiční japonská kimona, jsou na jaře plné obchody. Módní svět se ale neinspiroval jen střihem kimon, ale i jejich zavinovacím upevňováním. Kimono se uvazuje levou stranou přes pravou a jistí se širokým páskem obi. My jsme kimonový vršek spojili s netradičním mixem kalhot a sukně. Zatímco na první pohled se zdá, že jde o delší sukni s rozparkem, při větším pohybu jsou vidět nohavice.

Na foto: kalhoty/sukně (Zara, 1499 Kč), top (Ann Christine, 249 Kč), pásek (stylistky vlastní), boty (Aldo, info o ceně v obchodě), kimonový vršek (Topshop, 1050 Kč), čelenka (Ann Christine, 129 Kč); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: kalhoty/sukně (Zara, 1499 Kč), top (Ann Christine, 249 Kč), pásek (stylistky vlastní), boty (Aldo, info o ceně v obchodě), kimonový vršek (Topshop, 1050 Kč), čelenka (Ann Christine, 129 Kč)

Zaměřeno na střihy

Vyzkoušet můžete také atypické střihy, které svými tvary napodobují základy papírového origami. Jako poskládané vypadají i šortky s překladem, které zpředu připomínají sukni. Inspirovat jsme se nechali i přepásáním, které zajímavost střihů ještě více umocní.

Na foto: šortky/sukně (Zara, 899 Kč), vesta včetně pásku (H&M, info o ceně v obchodě), náhrdelník (Lindex, 399 Kč), boty (Guess, info o ceně v obchodě); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: šortky/sukně (Zara, 899 Kč), vesta včetně pásku (H&M, info o ceně v obchodě), náhrdelník (Lindex, 399 Kč), boty (Guess, info o ceně v obchodě)

Vrstvěte a pásejte!

Japonské květy zdobí i maxi šaty, které stylistka zkombinovala s dlouhým lehoulinkým vrškem. Pokud chcete zůstat věrné staženému pasu, doplňte obojí páskem. K vzdušným šatům můžete obout sandálky, stylistka ještě přidala výrazný perlový náramek.

Na foto: šaty (Lindex, 999 Kč), lehký vršek (H&M, info o ceně v obchodě), boty (Ann Christine, 419 Kč), náramky (Lindex, 399 Kč/ kus), pásek (stylistky vlastní); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: šaty (Lindex, 999 Kč), lehký vršek (H&M, info o ceně v obchodě), boty (Ann Christine, 419 Kč), náramky (Lindex, 399 Kč/ kus), pásek (stylistky vlastní)

Chcete se stát hvězdou našich módních článků? Máte možnost! Stačí napsat na e-mail jana@prozeny.cz. Nezapomeňte připojit vaše aktuální fotografie a kontakt!

Styling: Veronika Králová

Vizáž: Lukáš Beran (MA-DA Makeup Network)

Produkce: Kateřina Pechová

Děkujeme restauraci Buddha-Bar (Jakubská 8, Praha 1) za poskytnutí prostor k focení!

Jana Finferlová