Móda ve velikosti 46
Prošvihly jste článek, zaměřený na plné tvary? Nenechte si ujít Stylově i s kily navíc? Oblékli jsme čtenářku s velikostí 46.

Při tvorbě tohoto článku jsme zabrousili do vod českých a ve dvou případech také slovenských návrhářů, kteří nicméně působí i u nás. Tím, že jde o tvorbu módních designerů, jsou ceny jednotlivých kusů samozřejmě vyšší.

Pokud se ale rozhodnete do některého z nich zainvestovat, věříme, že nebudete litovat. Následující řádky ovšem nemají sloužit jen jako nákupní tipy. Chtěli bychom vám jednoduše více přiblížit módu našich návrhářů a dokázat, že i jejich kolekce stojí za pozornost a inspiraci.

Layko a vylepšený trenčkot

Pokud jste o značce Layko a původem slovenské návrhářce, žijící u nás, Lay Sedlákové ještě neslyšely, je nejvyšší čas se seznámit. Způsob, jakým si hraje s nevšedními materiály, je totiž unikátní. Ještě zajímavější je, že je podává v nositelné formě. Typickou ukázkou a kouskem, o kterém se nám bude ještě dlouho zdát, je kabát na způsob trenčkotu z kolekce The Moment of Strenght.

Na foto: kabát (Layko, Czech Labels & Friends, 17 900 Kč), náušnice (Zorya, 4900 Kč), psaníčko (Elega, Czech Labels & Friends, info o ceně v butiku), boty (DKNY, 5630 Kč); Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNa foto: kabát (Layko, Czech Labels & Friends, 17 900 Kč), náušnice (Zorya, 4900 Kč), psaníčko (Elega, Czech Labels & Friends, info o ceně v butiku), boty (DKNY, 5630 Kč)

 1. Psaníčko Gino Rossi

  Koupíte ZDE za 1299 Kč

 2. Psaníčko F&F

  Koupíte za 230 Kč

 3. Psaníčko Zara

  Koupíte za 999 Kč

Stylové psaníčko dotáhne outfit k dokonalosti. Vyberete si?; archiv firemFoto: archiv firemStylové psaníčko dotáhne outfit k dokonalosti. Vyberete si?

Vrstvení ve stylu Odivi

Pečlivě sledovat doporučujeme i značku Odivi a návrhářku Ivu Burkertovou. Právě Odivi nabízí jednu z nejvyváženějších cest mezi pohodlím a stylem. Kolekce bývají plné příjemných materiálů (šaty pod kabátkem jsou měkoučké mikinové, přes ně má modelka top z umělé kožešiny) a celkově modelů, které se velmi snadno nosí. Výjimkou nejsou ani na první pohled jednoduché kusy, které ale mají to „něco“ navíc. Mimochodem – čekaly jste, že bude ledvinka někdy vypadat tak skvěle?

Na foto: šaty (Odivi, Czech Labels & Friends, 3990 Kč), top z umělé kožešiny (Odivi, 4900 Kč), kabát (Odivi, 7990 Kč), ledvinka (Odivi, 3990 Kč), boty (Melissa, 4990 Kč); Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNa foto: šaty (Odivi, Czech Labels & Friends, 3990 Kč), top z umělé kožešiny (Odivi, 4900 Kč), kabát (Odivi, 7990 Kč), ledvinka (Odivi, 3990 Kč), boty (Melissa, 4990 Kč)

Lehký přístup Jakuba Polanky

Stylově po čtyřicítce
V novém seriálu se věnujeme ženám v každém věku! Propásly jste článek s jednačtyřicetiletou Jitkou? Prohlédněte si Stylově v každém věku: Co na sebe po čtyřicítce?.

Chytré střihy, které na těle až neuvěřitelně dobře fungují, jsou typické pro jednoho z nejopěvovanějších návrhářů současnosti – Jakuba Polanku. Pokud milujete nenucenou, minimalistickou módu s rafinovanými detaily, musíte milovat i Jakuba. Šaty z jeho kolekce jsou ležérně pojaté a velmi komfortní.

Na foto: šaty (Jakub Polanka, La Gallery Novesta, 6800 Kč), kšiltovka (Jakub Polanka, 2500 Kč), holínky (Novesta, 1890 Kč), návleky na ruce (DKNY, 2630 Kč); Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNa foto: šaty (Jakub Polanka, La Gallery Novesta, 6800 Kč), kšiltovka (Jakub Polanka, 2500 Kč), holínky (Novesta, 1890 Kč), návleky na ruce (DKNY, 2630 Kč)

 1. Prsten ASOS

  Koupíte ZDE za 197 Kč

 2. Prsten Mango

  Koupíte za 499 Kč

 3. Prsten Topshop

  Koupíte za 380 Kč

Výrazné prsteny nevycházejí z módy. Který se vám líbí nejvíce?; archiv firemFoto: archiv firemVýrazné prsteny nevycházejí z módy. Který se vám líbí nejvíce?

Mistryně střihu Hana Zárubová

Se siluetami a řasením si často hraje známá návrhářka Hana Zárubová. Přestože dává přednost základním barvám a jednoduchosti, její modely jsou všechno, jen ne nudné. Naším oblíbeným kouskem je variabilní vesta s velkým límcem, který jsme doplnili nadčasovou černou sukní a basic trikem.

Na foto: vesta (Hana Zárubová, La Gallery Novesta, 9900 Kč), triko (Hana Zárubová, 3290 Kč), sukně (Hana Zárubová, 5600 Kč), prsteny (H&M, 299 Kč/sada); Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNa foto: vesta (Hana Zárubová, La Gallery Novesta, 9900 Kč), triko (Hana Zárubová, 3290 Kč), sukně (Hana Zárubová, 5600 Kč), prsteny (H&M, 299 Kč/sada)

Barvy v podání Mira Sabo

Náš tým
Styling: Ivana Pražáková. Vizáž: Linda Chudomelová (SURFACE, profesionální škola vizážistů). Modelka: Alena (Scoutya).

Výrazných odstínů se naopak nebojí slovenský návrhář Miro Sabo. Jeho kolekce jsou nepřehlédnutelné a zdaleka to není jen kvůli barvám. Miro se nevyhýbá nápadným, objemnějším siluetám a ani lesklým látkám. Zářným příkladem je fuchsiový kabát, který má trochu „přifouknuté“ rukávy.

Na foto: šaty (Miro Sabo, Czech Labels & Friends, 8900 Kč), kabát (Miro Sabo, 11 900 Kč), boty (Melissa, 3190 Kč), čepice (Kreibich, Czech Labels & Friends, info o ceně v butiku); Jakub JurdičFoto: Jakub JurdičNa foto: šaty (Miro Sabo, Czech Labels & Friends, 8900 Kč), kabát (Miro Sabo, 11 900 Kč), boty (Melissa, 3190 Kč), čepice (Kreibich, Czech Labels & Friends, info o ceně v butiku)

Sledujete módu českých, případně i slovenských návrhářů? Kdo z nich vás baví nejvíce? Napište nám!

Jana Finferlová