Pouzdrová sukně 5x jinak
I když vás módní diktát nechává chladnými, některé kousky byste přece jen měly vzít na milost. Třeba pouzdrovou sukni, která se dá nosit na spoustu způsobů. Stylové ukázky najdete ve článku Pouzdrová sukně 5x jinak. Jde to elegantně i rebelsky!.

Že se v obchodech květiny rozpínají téměř každé jaro a léto, není žádnou novinkou. Florální motivy ale stále častěji plní i kolekce pro podzim/zimu. Pokud proto patříte mezi jejich fanynky, nenechte se limitovat počasím a užívejte si jich, jak je libo. Pět stylových variant si vyzkoušela naše čtenářka Karolína.

Saténová bunda

Trendy kouskem, který bude slušet vašemu šatníku, je saténová, květy posetá bundička se zipem. Stylista ji zkombinoval s úzkými fialovými kalhotami, slušela by jí ale i sukně, kterou by lehounká bunda odlehčila a dodala jí na neformálnosti.

Na foto: bundička (Lindex, 999 Kč), kalhoty (H&M, 799 Kč), kabelka (Lindex, 899 Kč), boty (Zara, info o ceně v obchodě); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: bundička (Lindex, 999 Kč), kalhoty (H&M, 799 Kč), kabelka (Lindex, 899 Kč), boty (Zara, info o ceně v obchodě)

Šach mat!

Květinové motivy se prolínají také s trendy nadcházejícího jara, jako je v tomto případě kombinace černé a bílé a motiv šachovnice. Volnou halenku nejlépe vyvážíte slim fit kalhotami, můžete ji i zakasat do pouzdrové sukně.

Na foto: halenka (Topshop, 1375 Kč), džíny (F&F, 599 Kč), boty (F&F, 799 Kč), psaníčko (stylisty); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: halenka (Topshop, 1375 Kč), džíny (F&F, 599 Kč), boty (F&F, 799 Kč), psaníčko (stylisty)

Rozkvetlé šaty

(Pod)zimní květiny se často objevují na tmavších podkladech a nejinak jsou na tom tyto šaty. Pokud se nebojíte barev, klidně k nim odvážně natáhněte červené punčocháče.

Na foto: šaty (F&F, 999 Kč), bunda (Mango, 2699 Kč), punčocháče (Calzedonia, 210 Kč), boty (Zara, 1999 Kč), náušnice (F&F, 169 Kč); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: šaty (F&F, 999 Kč), bunda (Mango, 2699 Kč), punčocháče (Calzedonia, 210 Kč), boty (Zara, 1999 Kč), náušnice (F&F, 169 Kč)

Květiny nejen pro romantičky

Džíny, jak je neznáte
Přestože klasické džíny nevycházejí z módy, přemíra modré se časem přece jen může zajíst. Náš tip? Džíny, jak je neznáte: Zkuste barvy i potisky!.

Květinové potisky si rozhodně nemusí užívat jen zasněné romantičky. Delší top stylista doplnil černou koženou bundou a legínami, podpatky tentokrát vynechal. Výsledek je všechno, jen ne něžný.

Na foto: top (Topshop, 1375 Kč), bunda (Lindex, 1499 Kč), legíny (Calzedonia, 249 Kč), boty (Guess by Marciano, info o ceně v obchodě); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: top (Topshop, 1375 Kč), bunda (Lindex, 1499 Kč), legíny (Calzedonia, 249 Kč), boty (Guess by Marciano, info o ceně v obchodě)

Jako panenka

Dáváte-li naopak přednost ženskosti, zaručeně oceníte šaty s širší sukní a nekonečným počtem květinek. Zatímco samotné šaty působí poměrně křehce, verze se zářivým sáčkem je více současná a sebevědomá.

Na foto: šaty (Topshop, 1375 Kč), sako (Zara, 1499 Kč), pásek (čtenářčin vlastní), boty (Zara, info o ceně v obchodě); Marie BartošováFoto: Marie BartošováNa foto: šaty (Topshop, 1375 Kč), sako (Zara, 1499 Kč), pásek (čtenářčin vlastní), boty (Zara, info o ceně v obchodě)

Baví vás květinové potisky? S čím je kombinujete nejraději? Napište nám!

Styling: Dušan Bebčák

Vizáž: Julie Dabravolskaya (SURFACE, profesionální škola vizážistů)

Děkujeme Botanické zahradě Praha (Nádvorní 134, Praha 7 – Troja, www.botanicka.cz) za umožnění focení ve Skleníku Fata Morgana!

Jana Finferlová