Karty na leden
Jaký bude začátek roku 2015? Přečtěte si náš tarotový výklad pro všechna znamení.

Základní funkcí soli v magii je očista. Proto se používá nejen k očištění samotného člověka od negativních vlivů, ale působí také na místa nebo předměty. Jak ji můžete využívat?

Solné lampy

Solné lampy se získávají z ložisek kamenné soli v Himálaji a zachovávají v sobě všechny přírodní přednosti této látky. Sůl se uvolňuje do vzduchu, čemuž napomáhá i svíčka nebo rozehřátá žárovka uvnitř lampy. To má pozitivní dopad na ovzduší v celé místnosti, které je pak vhodné pro alergiky a další osoby s dýchacími potížemi.

Příjemné světlo solné lampy navíc pomáhá harmonizovat a zklidňovat lidskou mysl i ve chvílích stresu. Díky této vlastnosti jsou lampy doporučovány pro harmonizaci místností i odborníky na feng-šuej – a také proto, že pohlcují elektrosmog. Vyrábějí se v mnoha podobách, od těch nejjednodušších přírodních až po složité opracované tvary.

Solnou lampu si pořiďte, pokud často máte dýchací potíže nebo jste alergik; ThinkstockFoto: ThinkstockSolnou lampu si pořiďte, pokud často máte dýchací potíže nebo jste alergik

Solné koupele

Koupele se solí a bylinkami nejsou žádnou novinkou, naopak se používají už od pradávna. Nejvhodnější je pro tyto účely sůl z Mrtvého moře, kterou pak smísíte se sušenými bylinkami. Na očistu těla i mysli od negativních vlivů nejlépe pomáhá andělika, levandule nebo routa, doporučuje se i sušená šalvěj. Nejlepší je, pokud necháte sůl s rozdrobenými bylinami nějakou dobu odležet, tak do sebe nejlépe nasaje jejich účinky.

Pokud nemáte po ruce žádné bylinky, je možné do koupele místo nich k soli nakapat pár kapek oblíbeného éterického oleje. Pozor však na případné alergie.

Solné jeskyně

Na podobném principu jako solné lampy fungují i solné jeskyně – jen v mnohem větším měřítku. Jedná se o uměle vytvořené místnosti, které jsou postavené z bloků soli. Vyhřívaná podlaha pak opět jako u lampy podporuje uvolňování léčivých látek do vzduchu.

Proto je prostředí solných jeskyní vhodné opět pro všechny s dýchacími potížemi, pomáhá ale také například i jedincům trpícím depresí, úzkostí, nespavostí. Minerály v soli obsažené očišťují tělo, ale i mysl od škodlivin, a díky tomu odlehčují fungování organismu. V neposlední řadě je tak pobyt v solné jeskyni ideální pro zrelaxování a odpočinek.

Tělo i mysl povzbudí sůl nejlépe z Mrtvého moře, podpořená různými bylinkami; ThinkstockFoto: ThinkstockTělo i mysl povzbudí sůl nejlépe z Mrtvého moře, podpořená různými bylinkami

Rituály se solí

Kouzlo pro lásku
Solí lze přivolat i lásku. Smíchejte odpovídající množství soli se sušenými růžovými plátky a nechte v dóze alespoň přes noc. Potom každý den nasypte o půlnoci nebo za rozbřesku – to je čas změny, transformace – špetku soli před své dveře a myslete přitom na svou spřízněnou duši. Po čtrnácti dnech by se měla u vašich dveří objevit.

Sůl se báječně hodí pro očistu čehokoli od špatných vibrací. Pokud jde o nějaký prostor, je samozřejmě možné ji jen nasypat na podlahu do rohů místnosti a druhý den, až pohltí všechno špatné, ji zamést. Mnohem účinnější je, když je to možné, připravit solný roztok a vytřít s ním v dané místnosti nejen podlahu, ale třeba i umýt okna. Když rozpouštíte sůl ve vodě, myslete na to, jak vše negativní mizí a na síly vody a země, které vám jdou na pomoc.

Jednou z možností je také odehnání smůly a přivolání štěstí do domu či bytu. Projděte ho celý se zapálenou vonnou tyčinkou a miskou vody s rozpuštěnou, nejlépe mořskou solí. Rozptylte všude vonný kouř a drobné kapky vody a myslete při tom na to, že odháníte všechno neštěstí a smůlu. Obzvláště se soustřeďte na okna a dveře. Pak vezměte druhou misku s mlékem a rozpuštěným medem, znovu vše projděte, ale soustřeďte se na přivolání pozitivních energií a duchů.

Rituál je ukončen tím, že slanou vodou načrtnete na vchodové dveře pentagram (pravidelná pěticípá hvězda nakreslená pěti přímými tahy) a v duchu usilovně myslíte na to, aby se už do vašeho života nedostalo žádné neštěstí. Tím je váš dům posvěcen a zabezpečen.

Znáte další magické využití soli? Podělte se o ně s ostatními!

Kateřina Stupková