Celý den jste na roztrhání, když večer konečně dorazíte domů, čeká vás druhá směna v domácnosti. Ani jednu malou chvíli si na sebe nenajdete čas. Potom se cítíte unavená. Jste otrokem svých povinností. To se musí co nejdříve změnit. Vezměte svůj život do svých rukou. A myslete v první řadě na sebe.

Přemýšlejte o sobě

Vyčlenit si čas pro sebe je v životě každého z nás velmi důležité. Přemýšlejte o svých pocitech, které vás přes den potkávají. Jistě vám chtějí něco říci, může to být pozitivní, ale i negativní. Když nebudete poslouchat své vnitřní já, nebudete to vy. Stále se budete jen přizpůsobovat nastalé situaci. Stane se z vás loutka bez duše, bez vašeho skutečného já.

Přemýšlením o svém vlastním já si uvědomíte, kdo vlastně jste. Zformujete tak své názory na různé věci. Uvědomíte si své zájmy a potřeby. Budete sama sobě přítelkyní. Když nebude na blízku nikdo, komu byste mohla svěřit své problémy, přemýšlejte o nich sama. Možná se vám potom nebudou zdát tak závažné jako dříve.

Péče o zevnějšek

Stejně jako se musíte starat o svou duši, tak i tělo potřebuje relaxaci. Rozhodně nepodceňujte sport. Po hodině jakéhokoliv sportovní aktivity se budete cítit úžasně po fyzické i psychické stránce. Vyberte ten nejvhodnější pro vás a začněte hned. Hlavně se nevymlouvejte, že nemáte čas. Nemusíte sportovat každý den, vyčleňte si hodinu dvakrát týdně, pro začátek to úplně stačí.

Stav těla souvisí se stavem duše;samphoto.cz/jiunlimitedFoto: samphoto.cz/jiunlimitedStav těla souvisí se stavem duše

Uvolnění těla i ducha

Dalším úžasným relaxem je bylinková koupel. Jestli nemáte ráda bylinky, není nic jednoduššího než si koupit pěnu do koupele dle vašeho gusta, rozsvítit svíčky a jen tak si lehnout do horké vody.

Hýčkejte své tělo. Každý den hydratujte svou pokožku tělovým mlékem. Nezanedbávejte ani obličej, o ten je obzvláště důležité se dennodenně starat. Každý měsíc si zajděte na manikúru, ke kadeřnici a ke kosmetičce. Některé z vás jistě uvítají návštěvu solária, masážního salonu, fitcentra či wellness studia. Dnes je nepřeberné množství možností, jak se nechat opečovávat. Záleží jen na vaší finanční situaci a náladě, co si vyberete.

Pohoda rovná se štěstí?

Když si na sebe skutečně najdete čas, budete se cítit skvěle. Stav těla jistě souvisí se stavem duše a naopak. Nezanedbejte proto ani jednu složku vašeho já. Uvidíte, že vaše pohoda se promítne i do vztahů s vaším okolím. Možná budete zvládat každodenní povinnosti lépe než dříve.

Lucie Markova
Jak se svého stresu zbavujete vy? Dokážete odpočívat a vypustit starosti všedních dní? Nenechávejte si své zkušenosti pro sebe a podělte se o ně s ostatními čtenářkami na info@prozeny.cz.