Luxusní mangová sladkost s ovocem, čokoládová pěna s mátou a pistáciemi nebo vychytaný trifle s malinami a třešněmi. Máte chuť? Žádné zdržování, pojďte rovnou na věc, jsou to rychlovky!

Exotická pěna s mangem

Na 4 porce potřebujete: 2 manga, 300 ml smetany ke šlehání, 1 lžíci cukru krupice, exotické ovoce (papája, banány, mučenka…), na žloutkový krém 100 ml smetany (33 % tuku), 2 lžíce cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 3 žloutky, lžičku mouky, 2 plátky želatiny.

Vyzkoušejte osvěžující mango!; Greta BlumajerováFoto: Greta BlumajerováVyzkoušejte osvěžující mango!

Nejprve připravte žloutkový krém. Žloutky rozkvedlejte ve smetaně, přidejte cukr, vanilkový cukr, mouku a plátky želatiny. Zahřejte na plotně, a když krém zhoustne, odstavte ho a nechte zchladnout. Poté ho smíchejte s rozmixovanou mangovou dření a vyšlehanou smetanou. Do skleničky navrstvěte nejprve ovoce, poté mangový krém. Dozdobte dle nálady, nechte v lednici vychladit a podávejte!

Pokud milujete žloutkové krémy, nenechte si ujít ani vynikající buchtičky se šodó!

Čokoládová pěna s mátou a pistáciemi

Na 4 porce potřebujete: 4 vejce, 100 g moučkového cukru, 170 g čokolády (kombinace mléčné a hořké), 3 lžičky rozpustné kávy, 170 g másla, hrst loupaných pistácií a snítku máty.

Chladivá čokoládová pěna vás dokonale zklidní; Greta BlumajerováFoto: Greta BlumajerováChladivá čokoládová pěna vás dokonale zklidní

Oddělte žloutky od bílků, žloutky vyšlehejte ve vodní lázni spolu s cukrem, dokud nevznikne nadýchaná tužší pěna. Kastrůlek poté ponořte do ledové vodní lázně a opět šlehejte, dokud pěna nezchladne. Nad párou vedle rozpusťte čokoládu s máslem, k nimž přidejte ještě rozpustnou kávu. Čokoládu vmíchejte do žloutkové pěny a jen zlehka přidejte sníh z bílků, pistácie a natrhané lístky máty. Nalijte do skleniček, nechte vychladit a podávejte ozdobené čerstvou mátou a šlehačkou.

Trifle s malinami a třešněmi

Na 4 porce potřebujete: několik čajových sušenek, hrst vypeckovaných třešní, hrst malin, 2 lžíce griotky, 4 sněhové pusinky, 500 ml mléka, 1 sáček vanilkového pudinkového prášku, 2 lžíce cukru krupice, 250 ml smetany ke šlehání, strouhanou čokoládu a mandle na ozdobu.

Překvapení až na dně? Proč ne?; Greta BlumajerováFoto: Greta BlumajerováPřekvapení až na dně? Proč ne?

Z mléka, pudinkového prášku a cukru připravte pudink, který nechte mírně zchladnout. Na dno skleniček postupně naskládejte nalámané sušenky, třešně přelité griotkou, rozdrobené pusinky a maliny. Základ přelijte hotovým pudinkem a nechte v lednici asi 10 minut chladit. Skleničky doplňte vyšlehanou smetanou, dozdobte hoblinkami čokolády a opraženými plátky mandlí. Vraťte zpátky chladit do lednice a pak už jen po lžičkách vychutnávejte!

S třešněmi můžete připravit i vynikající kokosový krém. Recept najdete zde!

A na jakých nepečených dobrotách si v létě pochutnáváte vy? Podělte se o své recepty v diskusi pod článkem nebo v rubrice Vaše recepty!

Michal Vaníček