Pohanka má svoji charakteristickou chuť, na kterou si někdo musí zvykat. Ale když jí dáte šanci, vaše tělo vám poděkuje. Skvěle chutná kromě koláčů i ve snídaňových kaších s ovocem a ořechy. Nejdůležitější látkou, kterou obsahuje, je rutin, který příznivě působí na celý cévní systém. Pohanku koupíte v různých podobách. Jako mouku, krupici i lámanku.

Pohankový perník s čokoládovou polevou

Na 1 menší plech (20 x 35 cm) budete potřebovat: 100 g hladké mouky, 200 g pohankové mouky, 100 ml oleje, 100 ml podmáslí, 180 g třtinového cukru, 4 vejce, 50 g mletých ořechů, 1 lžíci kakaa, 2 lžičky skořice, 1 kypřicí prášek do perníku. Na polevu: 200 g čokolády na vaření, 1 lžíce másla, nadrcené ořechy na zdobení

Postup: Ve velké míse rozšlehejte vejce s cukrem. Přidejte obě mouky smíchané s mletými ořechy, kakaem, skořicí a práškem do perníku. Promíchejte, nalejte do směsi olej, podmáslí a ušlehejte hladké těsto bez hrudek. Těsto nalejte na plech vyložený pečicím papírem a perník pečte 35 minut v troubě předehřáté na 180 °C. Hotový perník nechte vychladnout.

Mezitím nechte ve vodní lázni rozpustit čokoládu a vmíchejte do ní máslo. Hotovou polevou přelejte vychladlý perník a nakonec ho posypte nadrcenými ořechy.

Tip: Perník můžete upéct v dortové formě. Pak ho podélně překrojte, potřete oblíbenou zavařeninou, přiklopte a polejte čokoládou a posypte ořechy.

Pečete doma perník? Anebo máte chuť na něco trošku jiného? Snad by to mohly vyřešit křehounké hruškové galetky nebo nadýchané muffiny s drobenkou!

Michaela Čechová