Nedávno jsem vařila rizota s vínem a dezerty s tvrdým alkoholem, takže bylo nasnadě, abych tentokrát při vaření využila nápoj naší zemi nejbližší: pivo. Světlé i tmavé, naslano i nasladko, v pikantních těstovinách, sendviči s trhaným vepřovým i v karamelovém koláči s hruškami.

Pikantní těstoviny s cuketou, parmezánem a světlým pivem

Na 4 porce potřebujete: 350 g těstovin (já dala linguine), 4 lžíce olivového oleje, 5 stroužků česneku, 100 g slaniny, 1 čerstvou chilli papričku, 1 velkou nebo 2 menší cukety, 150 ml světlého piva, sůl, pepř, 50 g parmezánu

Tyhle těstoviny máte za chvilku hotové, ale garantuji, že je budete vařit znovu a znovu!; Mona MartinůFoto: Mona MartinůTyhle těstoviny máte za chvilku hotové, ale garantuji, že je budete vařit znovu a znovu!

Postup: Těstoviny uvařte v hodně osolené vodě podle návodu na obalu. Mezitím dejte na pánev olej, na kostičky nakrájenou slaninu a najemno nasekanou chilli papričku. Když je slanina opečená, přidejte na plátky nakrájený česnek, nechte rozvonět a přidejte nahrubo nastrouhanou cuketu.

Chvíli restujte, osolte, opepřete, zalejte pivem a nechte cuketu změknout a většinu tekutiny odpařit. Do pánve přidejte na skus uvařené těstoviny s většinou sýra a promíchejte. Podávejte posypané zbytkem parmezánu.

Trhané vepřové v černém pivě

Na náplň 4 sendvičů potřebujete: 600 g vepřové plece, rostlinný olej, sladkou papriku, drcený kmín, sůl, pepř, 750 ml černého piva, lžíci hnědého cukru, 2 lžíce kečupu, 2 velké ciabatty

Trhané vepřové jsem dala do sendvičů, ale zkuste ho i do salátů nebo těstovin. Ať tak, nebo tak, vždycky je skvělé s pivem!; Mona MartinůFoto: Mona MartinůTrhané vepřové jsem dala do sendvičů, ale zkuste ho i do salátů nebo těstovin. Ať tak, nebo tak, vždycky je skvělé s pivem!

Postup: V hrnci o trochu větším, než je maso, rozpalte olej a osolené a opepřené maso vcelku zprudka ze všech stran opečte. Posypte lžičkou papriky a drceného kmínu, zalejte černým pivem (začněte s 250 ml a postupně podle potřeby přidávejte) a nechte pod pokličkou zvolna vařit 2,5 až 3 hodiny, dokud není maso úplně měkké. Občas zkontrolujte a dolejte pivo.

Uvařené maso vyndejte a do zbytku tekutiny vmíchejte cukr a kečup. Dvěma vidličkami roztrhejte plec na vlákna a v misce smíchejte s omáčkou (nemusíte použít všechnu, má poměrně výraznou chuť). Masem naplňte třeba ciabatty a doplňte salátem.

Hruškový karamelový koláč s černým pivem

Na koláč o průměru 25 cm potřebujete: 2 hrušky, 100 g másla, 80 g cukru krupice, 2 vajíčka, 150 ml černého piva, 200 g hladké mouky, lžičku jedlé sody, perníkové koření, sůl

Na karamel: 80 g cukru, 30 g másla, 100 ml vody, skořici, sušený zázvor, lžičku citronové šťávy

Perníkové koření vytvoří spolu s černým pivem a karamelem nádherně voňavou kombinaci!; Mona MartinůFoto: Mona MartinůPerníkové koření vytvoří spolu s černým pivem a karamelem nádherně voňavou kombinaci!

Postup: Omyté neoloupané hrušky vyjádřete a rozdělte na osminky. Dortovou formu vyložte celou pečicím papírem a dno poklaďte hruškami. Troubu předehřejte na 170 stupňů. V rendlíku nechte rozpustit cukr na karamel (nemíchejte, jen hrncem občas zatřeste), přidejte máslo, vodu a koření a nechte rozpustit na hladký sirup. Na závěr vmíchejte citronovou šťávu a 2/3 sirupu přelejte hrušky ve formě.

Změklé máslo utřete s cukrem, solí a perníkovým kořením, zašlehejte vajíčka a pivo a vmíchejte mouku se špetkou soli a jedlou sodou. Těstem přelejte hrušky a pečte asi 40 minut. Koláč nechte alespoň 10 minut vychladnout ve formě, poté vyklopte a obraťte, stáhněte pečicí papír a silikonovým štětcem potřete zbytkem sirupu.

  1. Tlakový hrnec

    Koupíte ZDE za 1499 Kč

  2. Porcelánový džbán

    Koupíte ZDE za 1097 Kč

  3. Přenosný podnos

    Koupíte ZDE za 299 Kč

Na foto (zleva): Dobu vaření masa si zkraťte tlakovým hrncem – v něm máte za chvíli hotovo! Během kuchtění si pošlete nějakého pomocníka pro pivo se stylovým džbánkem a koláč uložte pod poklop, ve kterém ho můžete i odnést.; archiv firemFoto: archiv firemNa foto (zleva): Dobu vaření masa si zkraťte tlakovým hrncem – v něm máte za chvíli hotovo! Během kuchtění si pošlete nějakého pomocníka pro pivo se stylovým džbánkem a koláč uložte pod poklop, ve kterém ho můžete i odnést.

Do jakého jídla dáváte pivo vy? Nebo podléváte jenom zevnitř :-)?

Kateřina Bičíková