Hlavní obsah

10 velikonočních dekorací, které zvládne vyrobit každý

Foto: Thinkstock

Do výroby dekorací na velikonoční výzdobu můžete přizvat celou rodinu

Svátky jara, rozkvétající přírody, delších dnů a prvních alespoň trošku hřejivých slunečních paprsků. To jsou Velikonoce. Pojďte je s námi přivítat i výzdobou ve svém bytě.

Článek

Máme pro vás hned deset tipů na dekorace, které zvládnete bez velkých nákladů – ať finančních nebo časových. Navíc jsme se snažili, abyste při jejich výrobě nepotřebovali ani přehnanou dávku zručnosti. Tak si je pojďte s námi prohlédnout, a jak doufáme, i vyrobit.

Věnec z peří

Foto: archiv redakce

Na vchodové dveře i doprostřed stolu se hodí věnec z peří

Na proutěný věnec nalepte tavnou pistolí pírka. Můžete zvolit jednu či dvě barvy, ale kombinovat jich i víc – to i další zdobení je na vaší fantazii.

Náklady: proutěný základ 35 Kč, sáček peří 25 Kč, kuřátko 3 Kč – celkem 63 Kč.

Jednoduchý věnec

Foto: archiv redakce

Přivolejte sluníčko a jaro věncem v jeho klasické barvě – tedy žluté

Na proutěný základ položte barvené lýko a omotejte ho stuhou. Její konce svažte do uzlíku nebo mašličky a dozdobte – například zakoupeným hnízdem s vajíčky.

Náklady: proutěný základ 35 Kč, stuha 15 Kč, hnízdečko 5 Kč, balení lýka 20 Kč – celkem 75 Kč.

Jarní sáček

Foto: archiv redakce

Dveře můžete ozdobit i sáčkem v jarních barvách

Ze silné lýkové stuhy můžete pouhým přehnutím a svázáním vyrobit sáček, do kterého dáte trochu barveného lýka a dozdobíte ho látkovými vajíčky a kvítky. Hotovo je za pár minut a náklady jsou také přijatelné.

Náklady: Metr stuhy za 10 Kč, látková vajíčka 8 Kč, umělá květina 12 Kč, barevná výplň 10 Kč – celkem 40 Kč.

Deštník na dveře

Foto: archiv redakce

Ohnuté dráty ani vyšisovaný potah deštníku nevadí, pokud z něj vyrobíte dekoraci na dveře

Na tuhle dekoraci můžete použít starý deštník. Ten svažte stuhou a do něj nastrkejte například květiny, vajíčka, klidně i větvičky. Živé květiny dejte do igelitového sáčku – použili jsme tvarově vyhovující sáček na zdobení dortů, ale vyhovuje každý, který máte doma.

Náklady:svazek tulipánů 50 Kč, platová vajíčka 20 Kč – celkem 70 Kč.

Zajíček na sladkosti

Foto: archiv redakce

Ze staré zavařovací sklenice se během pár minut může stát usměvavý zajíček

Na výrobu zajíčka potřebujete kromě sklenice jen kousek filcu na uši, permanentní fix na namalování obličeje a možná i trochu barvy na víčko, což není třeba, když je jednobarevné a bez firemních nápisů. Postup je velmi jednoduchý – z filcu vystřihněte tvar oušek, ideálně s jinak barevným vnitřkem. Pak obě vrstvy k sobě slepte tavnou pistolí nebo sešijte. Ouška pak dole zmáčkněte tak, aby se vytvořil sklad, kterým je přilepte tavnou pistolí na víčko sklenice. Pak už stačí jen domalovat obličejík a je hotovo.

Náklady: filc 10 Kč, fix 15 Kč – celkem 25 Kč.

Velikonoční ošatka

Foto: archiv redakce

Ošatkou můžete ozdobit předsíň, ale klidně i parapet okna nebo balkon

Zbyla vám šikovná malá bednička od mandarinek, nebo líska od vajíček? Velmi snadno je můžete přetvořit v jarní truhlík. Pokud je materiál bedničky čistý, nemusíte ho olepovat barevným papírem, jak jsme to udělali my. Stačí na něj uvázat stuhu a ozdobit. Dovnitř pak dejte barvené lýko, do kterého „zasaďte“ živé květiny. Další dekorace opět záleží na vašem vkusu a tom, co máte doma z minulých Velikonoc.

Náklady:balení lýka 20 Kč, hyacint 19 Kč kus, stužka 15 Kč, barevný papír 2 Kč – 56 Kč.

Filcové dekorace

Foto: archiv redakce

Dekorace z filcu můžete dát na větvičky kočiček, ale i na stůl nebo do misky s barvenými vajíčky

Jestli vám nevadí práce s jehlou a nití, můžete si vyrobit dekorace látkové, nebo filcové. Jak se můžete podívat, jde o jednoduché tvary, které zvládne i začátečník. Pro případ, že by vám práce s jehlou připadala časově náročná, vyzkoušeli jsme zajíčka slepit tavnou pistolí – a také to šlo.

Náklady: Jeden kus filcu stojí kolem 10 Kč, takže náklady na obě zvířátka jsou 30 Kč, pokud použijete tři barvy – celkem 40 Kč.

Stuha s vajíčky

Foto: archiv redakce

Potřebujete ozdobit okno? Pak byste mohli vyzkoušet vajíčkovou stuhu

Silná papírová stuha je základem dekorace, kterou můžete dát na okno, dveře, nebo ji snadno proměnit i v další věnec. Stuhu ustřihněte na požadovaný rozměr, rozpočtěte vzdálenost vajíček podle jejich počtu a další stuhou je pak za očko přivažte k té základní. Silná papírová stuha je tak pevná, že udrží i případný tvar věnce.

Náklady: Stuha 25 Kč, balení vajíček 28 Kč – celkem 53 Kč.

Ptáček s vajíčkem

Foto: archiv redakce

Koledníkům můžete nabídnout vajíčkové ptáčky, kteří se hodí i jako zajímavá dekorace

Z papírového plata na vajíčka, vejce a pírek vyrobíte velmi snadno i ptáčka. Odstřihněte jednu „mističku“ na vajíčko z plata, ohněte jeden roh jako zobáček a natřete barvou, ve které máte i pírka. Pak namalujte očka a zobáček a po zaschnutí barvy přilepte k zadní části pírka. Nakonec dovnitř vložte barevně sladěné vajíčko – obarvené nebo plastové.

Náklady: vajíčko 3 Kč, sáček peří 25 Kč, barva 12 Kč za kus – celkem 40 Kč.

Květina pro zajíčka

Foto: archiv redakce

Pozvěte touto květinou domů velikonočního zajíčka

Symbolem Velikonoc je zajíček – no a čím byste ho doma nejlépe uctili? Jasně, že mrkví! Třeba tou, kterou vtipně zakomponujete do květinové aranže na stůl.

Náklady: mrkev 12 Kč, květiny 35 Kč – celkem 47 Kč.

Zdobíte svůj byt na Velikonoce? Napište nám, nebo rovnou vložte fotografii do naší velké soutěžní galerie!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek