Hlavní obsah

8 největších kosmetických trapasů

Foto: Thinkstock

Chyba se při líčení udělá snadno

18. 8. 2010

Každá z nás chce vypadat co nejlépe, ale ne vždy máme dostatek času na to, abychom se perfektně nalíčily, došly si ke kadeřníkovi nebo si upravily nehty. V následujících případech jsou ale výmluvy zbytečné. Nemusíme být dokonalé za každých okolností, ale upravené bychom být měly. Jakých kosmetických faux pas se dopouštíme nejčastěji?

Článek

Nánosy make-upu

Namítáte, „ale co mám dělat, když už nemám pleť jako zamlada?“ Nevěřte tomu, že vám nános make-upu dopomůže k tomu, abyste vypadala o deset let mladší. Naopak. Většina přípravků zůstává ve vráskách a make-up je tak viditelnější. Vsaďte proto především na kvalitní hydratační krém, díky kterému bude pleť vypadat lépe a následně naneste lehký make-up s tekutější konzistencí. A toto pravidlo neplatí jen pro starší dámy. A ani problematická pleť nepotřebuje nánosy barvičky.

Místo řas slepence

Zdá se, že je u nás stále spousta žen, které neví, kdy dát řasenku z ruky. Jak si jinak vyložit, že na ulicích vídáme denně spoustu dam s přemalovanými, slepenými řasami? Řasenka má za úkol řasy zvýraznit, prodloužit nebo zahustit. Můžete s ní udělat více tahů, ale pokud řasy pročesáváte tolikrát, že to ani nespočítáte, není divu, že se vám začnou dělat žmolky a řasy se slepí.

Ach ty barvy

Od oranžového make-upu v kombinaci s bílým krkem až po líčení v růžovo-fialovo-zeleno-červeném stylu. Vaše tvář nejsou omalovánky, tak proč divokými barvami mučit oči, rty i tváře? Pokud se rozhodnete pro výraznější make-up, vyberte si jen jednu část tváře a zbytek naličte jen opravdu decentně. Chcete zkusit rudou rtěnku? Ta je sama o sobě dost výrazná, zapomeňte proto na výrazné oční stíny a držte se při zemi i s tvářenkou. Pamatujte, že méně je více.

Foto: Thinkstock

Ukousané nehty nejsou dobrou vizitkou

Co je to obočí?

Tento „trend“ je naštěstí na ústupu, ale stále se najde plno žen, které s pocitem, že vypadají více sexy, si z obočí vytvoří tenoučký oblouček a ten vyplní černou tužkou. Pokud se vám tvar vašeho obočí nelíbí, můžete si ho upravit, můžete ho dobarvit nahnědlým stínem, ale zůstaňte u přirozenosti. Kdysi jste obočí vytrhala a teď nechce růst? Obrňte se trpělivostí a opravdu si vydržte obočí netrhat, i když vám budou krátké chloupky překážet. Zkusit můžete i gel pro hustší obočí od Taliky.

Nalakovaná, nenalakovaná

Jen si představte krásně oblečenou dámu, s dokonalými lodičkami a … oprýskaným lakem. Jestli se vám líbí barevné nehty, musíte počítat s tím, že vám nevydrží navěky. Jakmile vidíte, že máte nehet, dva s odloupanou barvou, vrhněte se na opravy. Nemáte na to čas ani náladu? Pak ale zůstávejte u průhledných laků, kde to není tak viditelné.

Manikúra za pomoci zubů

Koušete si nehty? Je nejvyšší čas přestat. Na pomoc si přizvěte hořký lak, po pár pokusech vás tenhle zlozvyk určitě přejde. A nebudete muset schovávat ruce za záda!

Odrostlá barva

Ještě než se vrhnete pod ruku kadeřníkovi, musíte si promyslet, zda jste opravdu ochotná na barvě každý měsíc pracovat. Pokud ne, zůstaňte u své barvy. Není nic nepěknějšího, než odrosty do půli hlavy. Jestliže se vaše původní barva od té nové hodně liší, je jasné, že bude barevný rozdíl brzy vidět. Tím se nenechte vyvést z míry, ale déle než čtyři, pět týdnů nečekejte. S melírem vydržíte o něco déle.

Mastné vlasy

Nestíháte si ráno umýt hlavu? Pořiďte si suchý šampon. Stačí ho nastříkat do vlasů, rozčesat a do minuty máte vlasy jako čerstvě umyté. Máte-li delší vlasy, udělejte si alespoň culík. Na rozpuštěné vlasy umaštěné u hlavy opravdu není hezký pohled.

Tak ruku na srdce, nedopouštíte se některého z předchozích kosmetických prohřešků?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.