Hlavní obsah

Až 50 % Čechů zažívá kloubní obtíže. Jak jim předejít?

Foto: Flexi-med.cz

Je tomu skutečně tak, podle statistik trápí bolest kloubů a zad okolo 50 % lidí nad 50 let. Vědci dokonce tvrdí, že se bolesti kloubů stanou nejzávažnějším problémem budoucnosti. Měli byste proto váš pohybový aparát začít chránit včas. Až 65 % Čechů pravidelně pečuje o své klouby. Patříte mezi ně?

Článek

Aby se klouby mohly normálně a bezbolestně hýbat, musí být v dobré kondici. To platí především pro vaše svaly, chrupavky a kosti. Správná výživa je nezbytná již při samotném dospívání. Ke zlomu obvykle dochází po 30. roce života, kdy začínají chrupavky mizet rychleji, než stačí dorůstat. Příjem glukosaminu, kalcia a vitamin C v potravě jsou tedy nezbytnými stavebními materiály kostí a chrupavky.

Foto: Flexi-med.cz

Koleno

Pravidelná konzumace vápníku

Pokud nemá tělo dostatek vápníku, začne si ho půjčovat z kostí. Což může mít za následek, že se kosti stávají měkkými a křehkými. Bez nadsázky můžeme říci, že vaše tělo drží pohromadě díky vápníku. Proto byste ho měli pravidelně přijímat.

Vápník z norských lososů

FlexiMed kombinuje hned 8 jedinečných látek s 27 zdokumentovanými účinky na zdraví pohybového aparátu. Základem jsou látky zaměřené přímo na klouby, tedy glukosamin, kolagen typu II a vitamin C, který pomáhá udržovat samotnou tvorbu kolagenu pro zdravé chrupavky, cévy a kosti. Další trumf představuje nejčistší forma vápníku z kostí norského lososa, který pomáhá udržovat normální funkci trávicích enzymů, je nezbytný pro funkci nervové soustavy a zdraví kostí a zubů.

Foto: Flexi-med.cz

Produkt

Dbejte na správnou výživu

Doplněk stravy FlexiMed je jediná kloubní výživa, kterou můžete vyzkoušet zdarma, pouze za cenu poštovného 49 Kč. Je určen pro každého, kdo chce pečovat o svoji pohybovou soustavu. Ať už svým kloubům chcete usnadnit vývoj v době dospívání, velké zátěže při sportu, při větším tlaku způsobeném nadváhou či již přímo pociťujete obtíže způsobené zubem času, FlexiMed je určen přesně pro vás.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.