Hlavní obsah

Bára Munzarová v divadle. Exceluje!

Foto: Tomáš Lébr

Frankie and Johny je noční příběh milenců

Nebudu prozrazovat, jak to dopadlo! Frankie and Johny je noční příběh milenců. Ona (Bára Munzarová) je servírka. On (Martin Trnavský) po návratu z vězení nastoupí do téže restaurace jako kuchař. A skončí spolu v posteli. Nebo začnou? Divadelní spolek Frída nabízí další povedené představení. V Brně i v Praze!

Článek

Odvážná úprava přináší osvěžení

Inscenační tým vedený režisérem Jakubem Nvotou se ujal textu dramatika Terrence McNallyho velmi odvážně. Do komorního nočního příběhu milenecké dvojice byla „přikouzlena“ další postava: neúspěšný moderátor právě zrušeného nočního rádia (Radim Novák). Inovace na hranici risku přináší ovoce. Zavedená divadelní hra získala novou dimenzi, zábavnost, přitažlivost. Atraktivní herecká minisestava dostává díky této úpravě větší prostor a odvděčuje se divácky velmi zajímavou podívanou. Výbuchy smíchu v hledišti jsou však střídány napjatým tichem. Frankie and Johny rozhodně není romantickým příběhem lásky na první pohled, a už vůbec ne laciným postelovým dobrodružstvím, pouhou košilatou „konverzačkou“, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Představení, ve kterém se najdete!

Každý, kdo prožil či prožívá hledání lásky v době hojících se jizev po předchozích vztazích, v období nejistoty a nedůvěry sama v sebe, každý, kdo moc chce, a zároveň se bojí a kazí, každý takový muž a každá taková žena se mohou v příběhu najít. Frankie a Johny nejsou nepopsané listy jsou to lidé raně středního věku, které spojuje pohnuté dětství i neúspěšná partnerská historie. Čerstvě probuzenou láskou poblázněný Johny pod maskou chlapáctví bojuje s vnitřní nejistotou. A nedůvěřivá, citově zmatená Frankie mu tedy situaci vůbec neusnadňuje! Vyznání lásky střídají ostré slovní přestřelky, rozchod a konec právě se tvořícího vztahu visí ve vzduchu po celé představení. Okázalé exhibice samčího chlapství se mění v trapasy, ženskou nerozhodnost a zdrženlivost rozleptávají špatně skrývané emoce…

Foto: Tomáš Lébr

V představení se spousta lidí najde

Muž a žena…

Příběh, který zažívají Frankie a Johny, by se mohl odehrát kdykoli a kdekoli. A kolik podobných příběhů se také denně skutečně odehrává! Nové pojetí režiséra Jakuby Nvoty vneslo do tohoto příběhu prvky absurdního divadla i svěžího humoru (včetně černého), aniž by ubralo z hlavního poselství: demonstrace rozdílnosti i permanentního boje mužského i ženského elementu, které ovšem jeden bez druhého nemohou být…

Máte-li pocit, že tváře Báry Munzarové i Martina Trnavského už znáte dosti důvěrně z televizní seriálové obrazovky, určitě si nenechte ujít podívanou, při které s vydatnou podporou Radima Nováka tito dva nabízejí daleko více odstínů svého hereckého kumštu! Frankie and Johny se hraje v brněnském Divadle Bolka Polívky a pražském Kalichu. Informace najdete na webu www.frida.cz.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek