Hlavní obsah

Bavlněné povlečení nikdy nezklame

Výběr ložního prádla nemusí být složitý

Bavlnu dosud žádný jiný materiál nepředčil. Je hebká a prodyšná, proto se z ní vyrábí hned několik druhů povlečení. Rozdíly a vlastnosti jednotlivých materiálů si představíme v tomto článku.

Článek

Vybrat si vhodné povlečení se může zdát jako velký oříšek, především pro ty z vás, kteří netuší kolik druhů a obecně i vlastností v sobě bavlněné povlečení vlastně skrývá. Výběr ložního prádla ale nemusí být vůbec složitý. Čtěte dál a dozvíte se, jak na to.

Bavlna je jasnou klasikou

Celá desetiletí je nejoblíbenější právě bavlněné povlečení, které je přírodní, příjemné na dotek a dobře absorbuje vlhkost. Další výhodou je vysoká snášenlivost vůči praní a sušení, po dlouhou dobu si dokáže uchovat původní tvar i barvu. Navíc má opravdu navrch oproti syntetickým materiálům. Ale abychom nebyli jen u té chvály, bavlnu je téměř vždycky nutné vyžehlit.

Skvost jménem satén

Kromě typického bavlněného povlečení se na trhu můžete setkat i s jeho saténovou variantou, bavlna je v tomto případě mercerizována, čímž se dosáhne zesílení lesku. Mimořádně příjemný povrch je zde doplněn pevností a trvanlivostí. Pokud si chcete dopřát luxusnější materiál, satén vás nezklame.

Bavlněné povlečení na dvě lůžka Apolena

Praktický krep

Krepové povlečení je k nezaplacení, pokud jde o údržbu, protože se nemusí žehlit. Je pro něj charakteristická hladká i zvrásněná část v pravidelných pruzích, bohužel ne každému je příjemné na dotek. I zde se můžete spolehnout na typické vlastnosti bavlny jako je prodyšnost, savost a hebký povrch.

Krepové povlečení Adina

Hřejivý flanel

Flanelové povlečení oceníte především v zimních měsících, protože dokonale izoluje teplo. K jeho výrobě se používá hustě tkaná látka s vyšší gramáží. Tuto oblíbenou úpravu 100% bavlny preferují zejména věční zimomřivci.

Luxusní damašek

Třešničkou na dortu v oblasti ložního prádla je bezesporu damaškové povlečení. Mnozí z nás si jej pamatují z dob našich babiček. Jedná se o vysoce trvanlivou látku, jíž zdobí hedvábný lesk a kouzelné žakárové vzory. V současné době se jedná o nejluxusnější materiál na trhu s lůžkovinami vůbec.

3D technologie ve světě ložního prádla

Bavlněné povlečení na dvě lůžka Elizabeth Duo

Zapomenout nesmíme na 3D povlečení, které je také bavlněné, ale aktuálně je v kurzu. Vzhledem se odlišuje od klasického, neboť jej zdobí vzory v trojrozměrném provedení. Člověk má tak pocit, jako by obrázek z prádla vystupoval do prostoru. Je libo povlečení s motivem velkoměst, zvířat nebo přírody? Ve 3D světě není nic nemožné.

Tak co myslíte, bude se vám teď ložní prádlo snadněji vybírat? Důležité je si ujasnit požadavky, potřeby a preference. Podívejte se na stránky internetového obchodu RodinneBaleni.cz, který je předním prodejce bytového textilu. Nenechte si ujít výhodné akční nabídky, zmiňované tipy povlečení a další bytový textil.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek