Hlavní obsah

Budovatelské písně se vracejí

Foto: orca-agency.cz

4TET a jejich platinová deska

30. 12. 2008

Vokální skupina 4TET vydala po více než dvouleté odmlce své třetí CD. Posluchači si mohou vychutnat známé filmové melodie, úpravy klasických skladeb, songy slavných zahraničních interpretů a i dvě pravé české budovatelské!

Článek

Pánské seskupení 4TET v čele s Jiřím Kornem v prosinci vydalo nové CD s názvem 4TET 3rd. Čeká na vás dvanáct melodických i textových úprav známých skladeb a jedna zbrusu nová píseň s názvem Colours Of The World, již pro skupinu složil její člen Jiří Škorpík.

Milovníci filmových melodií naleznou na CD například romantický Prstýnek, píseň, kterou zpíval Josef Zíma princezně Ladě v pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele, nebo Znala pana pána z filmu Jak utopit doktora Mráčka. Z prvních CD byla posluchači velmi oblíbená píseň ze seriálu Adamsova rodina a i na této desce se objevuje popěvek z animovaného seriálu, tentokrát o rodině Flinstoneových. Nádherně znějí také úpravy klasiky - Bolero Maurice Ravela a Láska Leoše Janáčka.

V neobvyklých obměnách se představí dvě písně Johna Lennona (Ticket To Ride, Imagine), Thriller Michaela Jacksona a hit Karla Gotta Je, jaká je.

Foto: orca-agency.cz

Přebal CD 4TET 3rd

Opravdovou třešničkou na dortu jsou dva budovatelské popěvky. Verše jako „U nás už se nehádáme, kdo má větší pole lán. Všichni máme ruce k práci, nikdo není jenom pán." nebo „Dobrý den, maminko v šátku. Ať vám slunce brzy prádlo usuší!" nám připomenou dobu, kdy se na nás podobné hity z rádií přímo valily. Nutno dodat, že obě písně, jak Zemědělskou, tak i Dobrý den, zpívají chlapci s opravdovým prožitkem a zápalem.

Pánskou vokální skupinu 4TET tvoří celkem čtyři hlasy: baryton Jiřího Škorpíka a Jiřího Korna, klidný bas Dušana Kolára a velmi výrazný tenor Davida Uličníka. Skupina má za sebou už dvě úspěšné desky. Za tu první s názvem 4TET 1st převzali na počátku prosince platinovou desku, za nosič 4TET 2nd desku zlatou. Společně působí od roku 2002.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek