Hlavní obsah

Čas na změnu je právě teď

Myslete na své srdce

10. 6. 2009

Udělejte první krok ke snížení hladiny cholesterolu. Vyzkoušejte rostlinný tuk Flora pro.activ po dobu tří týdnů, a pokud se vám cholesterol nesníží, dostanete své peníze zpět. To, že snížení cholesterolu není tak těžké, už ví i herečka Anna Šišková...

Článek

Máte vysoký cholesterol a myslíte si, že se s tím dá klidně žít a není nutné nic řešit? Opak je pravdou!

To, že snížit hladinu cholesterolu není tak těžké, už ví i herečka Anna Šišková. „Opravdu mě překvapilo, když jsem zjistila, jak jednoduše se dá snížit hladina cholesterolu, pokud změníte svůj jídelníček a životní styl. Nebylo třeba dělat žádné radikální změny. Díky kombinaci vyváženého rozmanitého jídelníčku a zdravého životního stylu s pravidelnou konzumací rostlinných sterolů, které jsou obsaženy v rostlinném tuku Flora pro.activ, se mi hladina cholesterolu snížila," říká známá herečka.

A jak to Anna Šišková udělala?

Po konzultaci s nutriční terapeutkou omezila ve svém jídelníčku plnotučné mléčné výrobky a máslo nahradila rostlinným tukem Flora pro.activ, který obsahuje aktivní složku, rostlinné steroly, o kterých bylo klinicky prokázáno, že při konzumaci 2 - 2,5 g za den výrazně snižují hladinu „zlého" LDL cholesterolu v krvi. Toto množství je přitom obsaženo ve 30 g rostlinného tuku Flora pro.activ (2 - 3 lehce namazané krajíce chleba). Měření po třech týdnech ukázalo, že díky kombinaci pestré vyvážené stravy, pravidelného pohybu a konzumaci tuku Flora pro.activ se Anně Šiškové podařilo snížit celkovou hladinu cholesterolu z 6,55 mmol/l na 5,07 mmol/l!

Rostlinný tuk Flora pro.activ

Udělejte první krok ke snížení hladiny cholesterolu

Zapojte se do právě probíhající akce a vyzkoušejte rostlinný tuk Flora pro.activ po dobu tří týdnů. Pokud se celková hladina vašeho cholesterolu během tří týdnů nesníží, je vám garantováno vrácení peněz. A co pro to udělat? Stačí si vytisknout formulář, který najdete na www.flora.cz, a požádat svého lékaře o změření celkové hladiny cholesterolu v krvi. Pokud máte hladinu cholesterolu vyšší než 5 mmol/l a následné měření po třech týdnech ukáže, že pravidelná konzumace doporučeného denního množství rostlinného tuku Flora pro.activ nevedla ke snížení hladiny cholesterolu, budou vám vráceny peníze (více o garanci vrácení peněz se dozvíte na www.flora.cz nebo na bezplatné Informační lince Flora 800 175 324). Akce platí od 1. 6. do 31. 8. 2009. K případné účasti na ní si prosím uschovejte účtenky o nákupu Flora pro.activ a lékařem potvrzené výsledky obou měření cholesterolu. Organizátorem této akce je UNILEVER ČR, spol. s r. o., Thámova 18, 186 00 Praha 8.

Flora pro.activ - garance vrácení peněz

Rostlinný tuk Flora pro.activ může být vhodnou součástí tzv. nízkocholesterolové diety, která vychází ze zásad pestré vyvážené stravy a zdravého životního stylu. Mezi ně patří např. mít v jídelníčku dostatek ovoce a zeleniny (5 porcí, tedy přibližně 500 g denně), preferovat libové druhy masa, nezapomínat na ryby (alespoň 2krát týdně, volit můžete i tučnější druhy) a dávat přednost kvalitním rostlinným olejům a tukům z nich vyrobených. Ty obsahují vícenenasycené mastné kyseliny, z nichž některé patří do skupiny tzv. esenciálních mastných kyselin, tedy takových, které si naše tělo neumí samo vytvořit a musíme je proto přijímat stravou.

Pro zařazení doporučeného denního množství sterolů do vašeho jídelníčku konzumujte denně 30 g (3 porce = odpovídá přibližně 2 - 3 lehce namazaným krajícům chleba) rostlinného tuku Flora pro.activ. Nechte se inspirovat ukázkou jídelníčku pro nízkocholesterolovou dietu.

Ke zdravému životnímu stylu patří i dostatek pohybu. Druh pohybu je nutné zvolit tak, aby vás bavil a stal se součástí vašeho každodenního rozvrhu, a to nejméně 30 minut denně. Vhodným pomocníkem pro vás může být program „Hoďte se do formy" na www.flora.cz, který vám doporučí ideální energetický příjem, rozložení živin, vhodné pohybové aktivity, ideální tepovou frekvenci a nabídne i vzorový jídelníček.

Nezapomínáte na pestrý a vyvážený jídelníček?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek