Hlavní obsah

Céline Dion: Jak se zrodila hvězda?

Foto: zoneclub.tv

Céline Dion nazpívala titulní píseň k Titaniku

27. 7. 2009

Když slyším titulní píseň legendárního velkofilmu Titanic, okamžitě mi naskočí husí kůže a zvlhnou oči. Zpívá ji kanadská zpěvačka Céline Dion, popová hvězda, která znovu učí světové publikum umět naslouchat krásným romantickým písním ve francouzštině. A nyní máte i skvělou šanci dozvědět se více o této mimořádné pěvecké i lidské osobnosti v novém televizním dokumentu a navíc vyhrát v naší soutěži!

Článek

Dnes snad neexistuje nikdo, kdo by energickou a zároveň citlivou zpěvačku Céline Dion neznal. Vždyť na popové scéně září jako jasná hvězda už více než dvacet let! Cesta ke slávě však pro francouzsky mluvící interpretku nebyla vůbec jednoduchá. A i přes svůj obrovský pěvecký talent (za dobu kariéry prodala už přes 100 milionů alb) zůstává Céline nohama na zemi a je stále věrná svým životním hodnotám, kterými jsou pro ni především děti a rodina.

Céline Dion se narodila ve městečku Charlemagne, které leží 30 mil na východ od Montrealu v kanadské provincii Quebec. Byla nejmladší ze čtrnácti dětí, její rodiče vlastnili bar. Již od pěti let v tomto baru se svými sourozenci zpívala. Když jí bylo dvanáct let (v roce 1981), rodiče pro ni napsali píseň Ce N´était Qu´un Rêve (Byl to jen sen) a zkusili nahrávku poslat úspěšnému hudebnímu manažerovi Renému Angélilovi.

Ten se do Célinina hlasu (a později i do ní samotné) zamiloval a právě díky němu vzniklo její první album s názvem Incognito. Na kanadských pódiích a v oficiálních soutěžích sklízela jeden úspěch za druhým. Tím největším oceněním diváků byla patrně výhra v ceně Eurovize v Dublinu v roce 1988. Aby svůj talent mohla předvést i evropskému publiku, bylo nezbytné, aby se naučila anglicky. I dnes Céline přiznává, že to pro ni tehdy bylo velice těžké. V roce 1994 se vdala za Reného Angélila (syn René Charles se jim narodil v lednu 2001). Do jejich společného života však brzy zasáhla krutá rána osudu - manžel Céline onemocněl rakovinou. Zpěvačka se dočasně stáhla do ústraní a plně se věnovala jen jemu. Na hudební scénu se vrátila po dlouhých třech letech.

Foto: zoneclub.tv

Popová hvězda se vrací na scénu

Přestože má Céline na svém kontě nespočet hitů, vzpomeňme alespoň ty nejznámější: titulní píseň k pohádce Walta Disneye Kráska a zvíře a k Titaniku (My Heart Will Go On), francouzskou baladu D´eux nebo nezapomenutelnou Think twice. Opomenout nemůžeme ani emotivní The Power of Dream, jíž zahajovala olympijské hry v Atlantě v roce 1996.

Céline Dion je patronkou kanadské nadace na podporu pacientů trpících cystickou fibrózou. Do boje s touto zákeřnou nemocí vyrazila po tom, co na její následky zemřela neteř Karine (věnovala jí i celé album Falling Into You). Aby Céline podtrhla důležitost a blízkost vztahu matky a dítěte, nafotila se slavnou kanadskou fotografkou Anne Geddes sérii snímků s názvem Miracle (Zázrak).

K pěvecké kariéře Céline Dion patří i sedmileté angažmá v lasvegaském Caesar´s Palace, kde ve velkolepé show účinkovala pět dní v týdnu. Jaké to pro ni bylo? Co před každým vystoupením zažívala? Jaký vliv to mělo na její soukromý život? Pokud se chcete dozvědět ještě více o jejím životě a pocitech, podívejte na www.zoneclub.tv. Televize Zone Club totiž o Céline Dion již brzy odvysílá jedinečný dokument! A než se dokumentu dočkáme, můžeme si zatím zasoutěžit o trendy trička či řasenky Lancôme. Soutěžit můžete zde.

Televize Zone Club - Dokument Céline Dion 1. část - pátek 14. 8. od 21.00 (opakování neděle 16. 8. od 20.10) 2. část - pátek 21. 8. od 21.00 (opakování neděle 23. 8. od 20.10)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek