Hlavní obsah

Cestovní tašky: Vybírejte dobře!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Promyslete si velikost zavazadla

Je tu čas dovolených. Už víte, do čeho si sbalíte? Plánujete nákup nové cestovní tašky? Tak dejte pozor, aby byla funkční a nezklamala vás. Poradíme, na co si dát pozor. A co naopak žádat.

Článek

O tom, že na dovolenou s sebou vždycky vezete vždy raději třikrát více věcí, než je skutečně potřeba, si nemusíme nic povídat. Jste zkrátka žena, a proto se snažíte myslet i na možné nepředvídané události a říkáte si „tohle se třeba také hodí" nebo „raději to mít s sebou, než aby nám pak něco chybělo". Samozřejmě máte pravdu. To muž pochopí jen těžko. Spíše vám bude vytýkat, že máte třikrát větší a těžší zavazadlo než on. Nevěšte ale hlavu. Jestli je gentleman, jistě vám s kufrem na společné dovolené pomůže. Ale pozor - s jakým kufrem? S čím se vám bude cestovat nejlépe? Nejde totiž zdaleka jen o to, aby kufr byl dostatečně velký a designově nádherný.

Velikost a členění v první řadě

Jako první by vás mělo pochopitelně zajímat, zda se vám do zavazadla všechny věci vejdou. A pak také to, zda se vám vše podaří v kufru snadno poskládat nebo ne. Jinak řečeno: vyplatí se vám velký kufr, anebo spíše cestovní taška s přihrádkami? „Pokud cestujete na dovolenou a čeká vás cesta letadlem, vyplatí se, pokud je prostor velkého kufru dělen alespoň do tří částí, pater. Věci se vám při manipulaci nepromíchají a vše pak snadněji najdete. Zavazadla s velkým prostorem, kam se vejde téměř všechno, jsou nebezpečná v tom, že se oblečení pomuchlá," radí Martina Koliková, módní poradkyně a stylistka.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Pro delší pobyt se hodí členitý kufr

Pro větší cestování a převoz více věcí volte tedy raději členitěji řešený kufr. Pokud ale jedete na víkend třeba na chatu nebo na menší výlet do neznámého města, není třeba tahat s sebou kufr na kolečkách. Ten je vhodný na cestování ve městě, kde jsou kvalitní a rovné chodníky. Představa táhnout se s naloženým kufrem po kamenité, byť na pohled krásně romantické cestičce snad nikoho neláká. Vhodné jsou proto cestovní batohy nebo tašky přes rameno. Ty se vyrábějí v mnoha elegantních dámských provedeních. „Tašky, které připomínají velké kabelky, mají mnohdy i malá kolečka, takže se s nimi dobře manipuluje. Navíc mívají i bytelné stěny. Díky tomu se nemusíte obávat, že se oblečení uvnitř pomuchlá nebo že se převážené věci poškodí," radí Pavlína Jarků, vizážistka a módní poradkyně.

Materiál musí být pevný

Pokud váháte nad výběrem materiálu, pamatujte, že stěny kufru i tašky musí být pevné a nepromokavé. Převáženým věcem se tak nic nestane. A jak na výběr správné barvy? Proč byste měla být konzervativní a vybírat zavazadla jen černá? Letošní sezona naopak přeje barvám, a to nejen v oblečení. Výhodou je i to, že třeba sytě růžové, žluté nebo tyrkysové zavazadlo hned na dálku uvidíte a rozhodně si je s nikým ani nespletete. „Zavazadlo poznáte snadněji, pokud si ho označíte. Je jedno, zda je polepíte výraznou nálepkou, nebo si úmyslně vyberete zavazadlo pestré, syté barvy," dodává Jarků.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek