Hlavní obsah

Co dělá pokles hladiny testosteronu?

Foto: TestoMax.cz

TestoMax.cz

Určitě jste si všimla. Ten silný, sebevědomý muž s vypracovanými svaly, pro kterého nic nebylo problém, je pryč. Vystřídal ho unavený „pán“ s rostoucím bříškem, se kterým sice dál sdílíte společné lůžko, ale už méně často sexuální zážitky. Co se stalo?

Článek

Uklidníme vás: nic nepřirozeného. U vašeho muže „jen“ klesá hladina primárního mužského hormonu. A to s sebou nese změny. Fyzické i psychické. Klesá nejen množství energie, ale i sexuální touha a libido, metabolismus se zpomaluje, svalová hmota ochabuje.

Ostatně, četné výzkumy dnes dokážou snižování hladiny mužského hormonu vyčíslit. Nejvíce mužských pohlavních hormonů mají muži okolo 20. roku věku. Od 30. narozenin pak tato hladina klesá, a to zhruba o 1 % ročně. Padesátiletý muž má tedy zhruba o pětinu primárního pohlavního hormonu méně než třicátník. Někteří odborníci pak tento stav označují jako „mužský přechod“.

Foto: TestoMax.cz

TestoMax.cz

Jaké jsou příznaky?

Hladina testosteronu klesá u všech mužů už od 30. roku života, a to průměrně o 1 % ročně. První příznaky nedostatku tohoto hormonu se většinou projevují kolem čtyřicítky. Muži se stávají rozladěnými až neurotickými, nabírají na váze a jsou častěji vyčerpaní. Možným nežádoucím příznakem andropauzy je ztráta libida, vedoucí k problémům v sexuálním životě. Je vědecky prokázáno, že kvůli klesající hladině testosteronu mužské tělo po čtyřicítce ztrácí každý rok 3 % svalové hmoty. Ta je posléze nahrazována v tkáních tukem.

Jak se bránit?

Tou nejlepší obranou proti nežádoucím příznakům klesající hladiny testosteronu je sport a fyzická aktivita. Další vhodnou prevencí je pravidelné užívání doplňku stravy TestoMax, který je vyvinutý speciálně pro muže po třicítce. Složení TestoMaxu podporuje růst svalové hmoty (pískavice řecké seno), pomáhá podporovat a udržet rovnováhu metabolismu tuků (pískavice řecké seno), přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi (zinek), přispívá ke snížení míry únavy (vitamin B6), přispívá k normální plodnosti (zinek) a k normální psychické činnosti (hořčík).

„Myslím, že jako bývalý vrcholový sportovec se v doplňcích stravy celkem vyznám a chápu, co je v jednotlivých věkových obdobích důležité. Jisté je, že v určitém věku se chlap o sebe musí začít více starat a udržovat se. Proto chlapům doporučuji TestoMax. Já ho beru pravidelně,“ říká světový rekordman Jan Železný.

Foto: TestoMax.cz

Jan Železný

Více svalové hmoty a sebevědomí

Vědecká studie (Poole Ch. et al.: J int Soc Sports Nutr.2010, 7:34) prokázala, že užívání pískavice řeckého sena podporuje růst svalové hmoty. Po dobu osmi týdnů byly testované skupiny A a B podrobeny stejnému pravidelnému silovému tréninku. U skupiny A byl ve srovnání se skupinou B zaznamenán až 2x větší nárůst svalové hmoty než u skupiny B. Skupina A užívala 500 mg pískavice řeckého sena denně; skupina B užívala placebo.

Obsah denní dávky pískavice řeckého sena v TestoMaxu je 600 mg. Každá tobolka TestoMaxu tak při dlouhodobém užívání podporuje růst svalové hmoty a udržuje rovnováhu metabolismu tuků. To mužskému organismu následně může přinést větší vitalitu, sílu a lepší fyzický výkon a tím i lepší život. V České republice TestoMax užívají již tisíce spokojených zákazníků. Hlavním důvodem, proč TestoMax užívají, je jejich potřeba cítit se celkově lépe. Více na TestoMax.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek