Hlavní obsah

Padnoucí džíny? Čtenářkám jsme pomohli s výběrem!

Foto: Nikola Šrajerová

Tyto tři báječné dámy mají jednu věc společnou: postavu, na niž není jednoduché najít správné džíny

Lucka, Květa a Jana. Hvězdy našeho dnešního článku mají jedno společné. Zkouší jedny džíny za druhými a stále nemohou natrefit na ty pravé. Že je vám tenhle scénář povědomý? Nejenom vám!

Článek

Je jedno, jestli jste příliš vysoká, příliš malá nebo máte oblejší tvary. Jakmile vybočujete z určitých „norem“, nejspíš se při výběru džínů pěkně zapotíte. Vybrali jsme proto tři čtenářky, které řeší tohle denimové dilema a našli pro ně perfektně padnoucí kousky.

Lucie, 25 let

Zdálo by se, že někdo s tak souměrnou postavou, jakou má Lucka, nebude mít se sháněním džínů problém. Opak je ale pravdou. Lucka totiž měří modelkovských 185 centimetrů a všechny kalhoty jsou jí krátké. Jste na tom podobně? „Projít doporučuji specializované prodejny s džíny typu Levi´s, prodloužené délky se ale dají objevit i v obchodech, jako je Vero Moda, s. Oliver, Reserved, Orsay nebo F&F,” radí stylistka Mariya.

Co se týče samotných střihů, Lucka doposud nosila hlavně rovné. Při soukání se do úzkých slim džínů byla trochu skeptická, výsledek ji ale nadchl. „Úzké střihy mají jednu velkou výhodu, nemusí být tak dlouhé jako džíny klasického nebo rozšířeného střihu, které by měly alespoň z části překrývat podpatek. Na jaře můžete dokonce jít i do zkrácené délky nad kotníky, která je stále módní,“ radí Mariya.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Reserved, 699 Kč), halenka (Esprit, 1199 Kč), náhrdelník (Reserved, 249 Kč), hodinky (New Yorker, 249 Kč), boty (Baťa, 1999 Kč), náramky (New Yorker, 129 Kč/3 kusy)

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Levi´s, 2790 Kč), triko (Reserved, 399 Kč), náhrdelník (New Yorker, 169 Kč), klobouk (Lindex, 599 Kč), boty (Baťa, 999 Kč), náramek (Promod, 499 Kč)

Květa, 26 let

„Sehnat kalhoty tak, aby moje postava vypadala souměrně, je docela boj,“ prozradila nám Květa, která má kvůli objemnému hrudníku nahoře velikost 48, zatímco u spodního jí stačí 44. Oproti širším ramenům a velkým prsům má navíc poměrně úzké boky. Máte obdobnou postavu? Zapomeňte na příliš volné džíny ve snaze zakamuflovat přebytečná kila. Lepší variantou jsou boot cut střihy, které se dole mírně rozšiřují a opticky tak vyvažují disproporce mezi horní a spodní polovinou těla.

Pokud máte stejně jako Květa větší bříško, pátrejte po džínách s klasickým nebo lehce zvýšeným pasem. Snížený pas, nebo dokonce bokovky jsou naprosté tabu. Pozor si dejte na modely s výrazným vyšisováním, které dokáže na těch nesprávných místech opticky přidat kila.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Next, 849 Kč), triko (C&A, 350 Kč), boty (Deichmann, 699 Kč), náhrdelník (Lindex, 99 Kč)

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Marks & Spencer, 849 Kč), košile (Promod, 799 Kč), boty (Deichmann, 549 Kč), náhrdelník (Reserved, 249 Kč), prstýnky (čtenářky vlastní), psaníčko (Promod, 999 Kč)

Jana, 32 let

Maminka půlročního Tobiase, který nám při focení asistoval :-), má opačný problém než čtenářka Lucka. Měří 155 cm a nemůže natrefit na džíny, které by jí nebyly dlouhé. Kam pro zkrácené verze? „Vybrat byste si měly v Marksu & Spencerovi, kde nabízí short verze, délku 30 má i Levi´s, Esprit, Vero Moda, Reserved nebo F&F,“ doporučuje Mariya.

Přestože má Jana krásně štíhlou postavu, stěžuje si na povolené bříško, které jí zůstalo po porodu. I v tomto případě jsou proto vhodnější džíny s lehce zvýšeným pasem. Pokud navíc zvolíte kratší top do pasu jako v prvním případě, a poodhalíte tak oblast pasu, opticky si prodloužíte nohy.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Marks & Spencer, 1199 Kč), top (Vero Moda, 799 Kč), boty (F&F, 569 Kč), psaníčko (Lindex, 599 Kč), náhrdelník (Promod, 449 Kč)

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: džíny (Only, 1699 Kč), top (Reserved, 899 Kč), boty (Promod, 1899 Kč), náhrdelník (New Yorker, 179 Kč), psaníčko (New Yorker, 249 Kč)

Máte i vy problém s volbou správného oblečení? Nemůžete objevit padnoucí šaty nebo si nevíte rady se svojí postavou? Napište nám na mail jana@prozeny.cz a nechte se opečovávat naším týmem!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.