Hlavní obsah

Tipy pro podzimní šatník

Kalhotový komplet od Jitky Šedové

Přemýšlíte, jakým kouskem obohatíte svoji podzimní a zimní garderobu? Vyberte si některou z barev, které hrají v letošní sezoně prim a inspirujte se tipy českých návrhářek! Super modely najdete v naší fotogalerii!

Článek

V podzimních kolekcích převažují temné tóny modré, fialové, vínové, šedé, černé s jasnými doteky zářivých barev červené, růžové, žluté. Modelové řady jsou stavěné na mnohovrstevnosti horních dílů. Kombinují se delší tuniky s krátkými vestami či bolerky, obléká se košile na košili (dvě košile na sobě), mixují se saténové a mušelínové halenky s hrubými pleteninami.

Klára Nademlýnská: Buďte své!

V kolekci podzim – zima návrhářky Kláry Nademlýnské převládá barva černá, teplá šedá, fialová, krvavá červená, elektrická modrá a šedo-béžová. U potisků se objevují na mušelínu „ptačí křídla“ nebo na saténu „velké magnolie“.  Kolekce K. Nademlýnské je vyvážená, ve skladbě naleznete kabátky, paleta z lisované vlny, šaty, overaly z vlněného úpletu, mušelínové a saténové topy a šaty. Nechybí vlněné kalhotové kostýmy, svetrové topy a tuniky. Pro večer a společenské události koktejlové šaty pošité kameny Swarovski do vzoru připomínající krokodýlí hřbet nebo dlouhé šaty z lurexového mušelínu či hedvábného saténu. A co Klára Nademlýnská radí ženám? „Oblečením podtrhnout, kdo jste. Při výběru myslete samy na sebe, kam budete oblečení nosit a nebojte se investovat do kvalitních kousků, které vydrží svým stylem a kvalitou více než jednu sezonu."

Večerní šaty Ilony Donátové

Jitka Šedová: Pohodlí především!

Návrhářka Jitka Šedová má kolekci v neutrálních tónech šedé s výraznými barvami, tj. rudé, žluté, oranžové, a zaměřila se především na strukturu materiálu, která není hladká. Ze skladby modelů vedou kalhotové komplety, kabáty různých délek a bundičky. Velkou část kolekce tvoří i společenské šaty, které upoutají nápaditým střihem a kombinací materiálů. Doporučuje, aby se ženy zaměřily na jednoduchost stylu, kvalitu a zároveň originalitu. Říká, že když se žena cítí v oblečení pohodlně, je i pozitivně naladěná, a to se nejvíc promítá do jejího vzhledu.

Ilona Donátová: In je vrstvit!

Návrhářka Ilona Donátová také vsadila na tmavé barvy, jako je temně modrá, zelená, bordó, a i u ní se objevují světlé akcenty oranžové, růžové, modré, se vzorů dominují žakarové vzory a strukturovaný materiál. Kromě večerních šatů, které obkreslují siluetu, je většina jejích modelů pro tuto sezonu volumiózní, jinými slovy nesexistická a vrstvená do velkých objemů. Ženám radí, aby kromě nákupních center nakupovaly i v ateliérech českých návrhářů. Chce tedy oslovit a zaujmout ženy, které dávají české tvorbě zelenou.

Móda pro nadcházející sezonu nabízí variabilitu, počítá i s osobní fantazií každé ženy. Vybírejte střihy, které vaší postavě lichotí a nešetřete na kvalitních materiálech. Jakmile se v modelu dobře cítíte, odrazí se to i na tom, jak v něm vypadáte a jak se sobě i druhým líbíte.

Nuže, dámy, vybírejte!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek