Hlavní obsah

Jak oblékat podzimní miminko? Tipy z Věciček pomohou

Foto: Věcičky pro malé lidičky, s.r.o.

Maminky občas potrápí otázka, jak podzimní miminko obléknout, aby mu v nevlídném počasí bylo teplo a pohodlně, ale přitom nebylo přehřáté a zpocené, a jak pro něj vymyslet výbavičku, ve které nebude nic chybět, ani moc přebývat. Pojďte se s námi podívat, jak na to.

Článek

Podzimní počasí je nevyzpytatelné a výbavička pro miminko musí být sestavena tak, aby zvládla každý rozmar počasí. Kromě toho by obléknutí miminka mělo být rychlé a snadné, aby se z vypravování na procházku nestala delší záležitost než samotná procházka. A že má být oblečení slušivé, to je úplně jasné, protože pak jsou hned maminky o kousek spokojenější.

Základ všeho

...nebo alespoň výbavičky vašeho miminka je pohodlná první vrstva na tělíčku.

Naše zkušenosti velí pořídit dostatek bavlněných bodýček s dlouhým rukávem a dupaček do pasu a nezapomenout na ponožtičky. Propracované střihy zajistí, že bodýčka hezky přiléhají na tělíčko, vysoký pas u dupaček ochrání zádíčka a ponožtičky poskytnou dodatečné teplo malým nožičkám. Miminko může být takto oblečeno na doma a na ven pak stačí doplnit vrchní vrstvy podle počasí.

Foto: Věcičky pro malé lidičky, s.r.o.

Základní vrstvy snadno doplníte oblečením na ven

Co pořídit do podzimní výbavy na ven

Možná se to na první pohled nezdá, ale naštěstí stačí pořídit několik variabilních kousků a vhodně je kombinovat:

dva teplejší kabátky: takové, které se budou vzájemně doplňovat. Jeden propínací s kapuckou, druhý zavinovací bez kapucky. V mírnějším podzimu obléknete zavinovací kabátek bez kapucky, bude-li chladněji, zvolíte propínací s kapuckou, a až se podzim přiblíží zimě, vytvoříte z kabátku opravdu teplou variantu 2 v 1.

hřejivé dupačky do pasu: pokud nosíte miminko v šátku, budete je potřebovat téměř celý podzim. Miminka v kočárku, která jsou přikrytá dekou, nemusí mít teplé dupačky hned, ale v okamžiku, kdy sluníčko ztratí sílu a teploty klesají, už se jim budou hodit také.

teplejší overálek: spojuje výhody kabátku a dupaček, zajistí rovnoměrné teplo všude po tělíčku a zima nemá šanci proklouznout. Pro miminka nošená v šátku naprosto nepostradatelný kousek, ale i ve výbavičce kočárkových miminek má své místo jako alternativa ke kabátku + dupačkám.

hřejivé doplňky: dvě až tři čepičky, bačkorky, rukavičky a šátečky na krk.

• a samozřejmě deka nebo zavinovačka do kočárku.

Foto: Věcičky pro malé lidičky, s.r.o.

Kompletní výbava pro miminko na první procházku s kočárkem

Jaké volit materiály

Na podzim najdou své uplatnění více než kdy jindy přechodové materiály. Správnou volbou je fleece nebo warmkeeper, svetrovina a tecnostretch. Všechny materiály jsou hřejivé, prodyšné a poddajné. Co do komfortu vede tecnostretch, který má jako funkční materiál navíc skvělé termoizolační vlastnosti, zajišťuje odvod vlhkosti od těla a díky elastickým vláknům je maximálně přizpůsobivý.

Ve výbavičce doporučujeme materiály nakombinovat. Docílíte tak toho, že „outfit of the day“ budete moci skutečně ideálně přizpůsobit počasí a náladě.

Foto: Věcičky pro malé lidičky, s.r.o.

Vhodně nakombinované materiály zajistí miminku teplo a pohodlí po celý podzim

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek