Hlavní obsah

Jak se oblékat po čtyřicítce? Inspirujte se šatníkem slavných krásek!

Foto: Profimedia

Gwyneth Paltrow (44) je sexy i po čtyřicítce. A vy můžete být také

Většina žen nese přibývající roky špatně. Čas se ale zastavit nedá. Čtyřicet bývá přelomovým věkem, a my vám na příkladu hvězd ukážeme, jak je možné ještě víc zkrásnět.

Článek

Herečky, zpěvačky, modelky – všechno jsou to ženy, které jejich vzhled živí, proto by se dalo mávnout rukou nad tím, že ve svém věku vypadají tak dobře, a shodit to na, že mají možnosti, jaké vy ne. Pravda to je ale jen z části.

Na oblečení záleží!

Správná péče o pleť, salony krásy, pravidelný sport a v neposlední řadě pořádný odpočinek, to vše je součástí životního stylu, který pomůže vypadat dobře i v tom nejpokročilejším věku. Velkou roli ale hraje také váš šatník. Právě v tomto období je nutné vyhledávat kousky s mladistvým nábojem, sledovat trendy, zkoušet něco nového a jít s dobou. Nejsou to totiž vrásky, které na vás „prásknou“ váš opravdový věk, ale určitá zakrnělost a odpor vůči inovacím.

Na věty typu „To už si nemůžu dovolit“ nebo „Na to už nemám věk“ rovnou zapomeňte. Oproti mladším ženám máte výhodu v tom, že znáte dobře své proporce a víte, jaké střihy i barvy vám sluší. Když své znalosti spojíte s novými tendencemi, máte vyhráno!

Co ano, a co ne?

Přišel čas těžit z toho, že jste žena. Když doteď mohlo stačit pobíhat celé dny v džínách a svetříku nebo v unisex modelech, nastalo období sukní, šatů, zajímavých kalhot a celkově ženštějších outfitů, které zdůrazní křivky a na první pohled vás odliší od mužů.

Nic by se ale nemělo přehánět, proto sukně je nejlepší vybírat už ke kolenům a dekolt volit o něco střízlivější. Sázejte taky na kvalitní pevnější materiály, které siluetu zpevní a přidají jí správnou formu.

Barvy a potisky

Nehalte se od hlavě až po paty do černé, nebo do tmavých barev. Trochu uvadající pleť je potřeba naopak rozzářit světlejšími tóny. Elegantní odstíny béžové, světle šedivé i krémové, něžné pastelové tóny i výraznější barevné experimenty – to všechno si můžete, nebo spíš musíte vyzkoušet. Barvy umí divy a dokážou ubrat jak vizuálně, tak i opticky hned několik let.

Pozor jen dejte na svítivé a křiklavé neony, které už po dvacítce vypadají nepatřičně. Kromě toho ve většině případů vypadají dost lacině, takže se jim vyhněte i na doplňcích.

Šmrnc vám můžou dodat nejrůznější potisky, včetně květinových. Dobře vypadají drobnější geometrické tvary, naopak u květin je lepší volit středně velké a velké květy. Drobné kvítí je až moc dívčí, v tomto vzoru nebudete působit správným dojmem. Praktickou pomůckou je, že čím pestřejší nebo výraznější kousky máte na sobě, tím jednodušší by měl být jejich střih.

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Reese Witherspoon (41) a Isla Fisher (41) vsadily na sexy detaily. Jedna na rozparek do půli stehna a druhá na hluboký dekolt a odhalený kousek vypracovaného břicha

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Gwyneth Paltrow (44) a Jeniffer Lopez (47) jsou známy tím, že se nebojí divočejších kombinací. Čím jsou ale starší, víc se jim zamlouvá jednoduchá elegance

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Halle Berry (50) by v životě její věk nikdy nikdo netipoval. Kristin Davis (52) v běžném životě ráda sáhne i po džínách, jen je doplňuje výraznou barvou vršku a stylovým kloboukem

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): V jednu chvíli to vypadalo, že se Demi Moore (54) nemůže se svým věkem srovnat, i přes něj ale vypadá báječně a chuť experimentovat v módě jí zůstala. U Julianne Moore (56) má člověk pocit, že zastavila čas

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Andie MacDowell (58) vždy věděla, že jí červená barva neuvěřitelně sluší. Sigourney Weaver (67) střídá ve svém šatníku maximálně jednoduché kousky s výraznými a originálními modely

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Jak Meryl Streep (67), tak i Susan Sarandon (70) se nehodlají vzdávat výrazných barev. Jejich outfity jsou obdivuhodné!

Foto: Profimedia

Na foto (zleva): Styl Diane Keaton (71) vždy přitahoval pozornost a výrazně se odlišoval od stylu všech hollywoodských div. Je úžasné, že herečka ani dnes neztratila svůj důvtip. Jane Fonda (79) je ikonou, vzorem a inspirací mnoha žen

Čí styl se vám líbí nejvíc, a co aplikujete ve svém šatníku vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek