Hlavní obsah

Jak se zbavit nesmělosti

Foto: Thinkstock

Nebuďte panenka v koutě

20. 8. 2010

Tu situaci zažila každá z nás. V zorném poli našeho zájmu se objevil ON. Zdálky vypadá přesně jako „ten pravý“ a my ho chceme stůj co stůj poznat zblízka. Jsme moderní ženy, které vědí, jak na věc – alespoň v rovině teoretické: jsme sebevědomé, emancipované, a proto nemáme problém objekt naší touhy oslovit a pozvat na schůzku.

Článek

Praxe ale často za teorií klopýtá. V hlavě se nám rozblikají neonové nápisy typu „sedávej panenko v koutě“ nebo „iniciativní má být muž“ a taky „holčičky mají nosit šatičky a hezky se usmívat“. A je z nás nesmělá osoba, která neví, jak na věc. Diagnóza „nesmělost“ je jasná, zbývá zvolit správnou léčbu.

Oblíbeným lékem se stává často alkohol. Pokud nás záchvat nesmělosti přepadne v baru, kde se nachází i on, může být skutečně drink tím pravým lékem. Ale pozor! Léčba lihovinou má svá pravidla: jeden drink nás povzbudí a dodá potřebnou kuráž. A to je ta správná chvíle k ukončení léčby. V tuto chvíli je třeba oslovit muže svých snů, protože s drinkem číslo dvě, tři a nedej bože čtyři narůstá riziko, že místo půvabné bytosti se zářícíma očima bude konfrontován s osobou ženského pohlaví s rozmazaným make-upem, nevábným dechem a nekoordinovanými pohyby.

Osvědčeným lékem proti nesmělosti je dokonalý outfit. Tedy oděv, který podpoří naši osobnost, ve kterém se budeme cítit ve své kůži a který napoví, jaké opravdu jsme. Jste-li křehká blondýnka se zálibou v návštěvě baletních představení, neoblékejte si kožený model vaší kamarádky, která jezdí na motorce a dokáže zmuchlat plechovku od piva jednou rukou. Váš idol by o vás mohl získat klamný dojem a vaše pozvání na Labutí jezero ho velmi pravděpodobně vyděsí.

Foto: Thinkstock

Někdo řeší nesmělost alkoholem

Nesmělost lze léčit i společností kamarádky, která se nestydí, je samý smích a na kterou se chlapi lepí jako vosy na karamelku. Zde je ale velmi pravděpodobné, že se na ni nalepí i váš princ. Vy utřete nos, kamarádství bude v háji a zůstanete nesměle sedět v tom zatraceném koutku. Kde vás asi nikdo nenajde.

Zkuste svou nesmělost zpacifikovat jinak: ráno se pochvalte za to, jak vám to sluší, usmívejte se na lidi v tramvaji, choďte na kurzy salsy, zajděte na oběd do vyhlášené restaurace (sama!) a užívejte si každý den naplno. Před sebou se přece nestydíte! Den po dni se stav vašeho sebevědomí bude zlepšovat. A až příště potkáte JEHO, podívejte se mu do očí a popřejte mu třeba hezký den! Bude možná trochu v šoku, ale bude polapen!

Jak na věc vám taky může poradit moderátorka Jitka Asterová na rádiu Frekvence 1. Každý všední den s vámi Jitka od 10.30 do 12 hodin v Sexy životě mluví o všem, co vás zajímá. A Jitka se rozhodně nestydí! Tak jí zkuste zavolat nebo napsat! I když jste třeba ještě dneska nesmělá.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek