Hlavní obsah

Jak si celá naše rodina zamilovala paddleboard

Foto: Pádlujte.cz

Jako malý kluk jsem trávil léto s rodiči u vody. A tam jsem ho poprvé uviděl: „žehlicí prkno“ poháněné plachtou. Tak mi to tehdy připadlo. A hned jsem věděl, že ho chci taky! Nebylo snadné sehnat všechen materiál, patlat se s pryskyřicí, ale nakonec jsem to dokázal. A pak čas oponou trhnul…

Článek

Opět jsem se ocitl, tentokrát už s rodinou, u vody a najednou na mě dýchlo déjà vu. Tentokrát se po hladině prohání opálená slečna, dokonce s pejskem, jen plachta jí chyběla. Zato drží v ruce dlouhé pádlo. A po přistání u břehu její prkno jen zasyčí, splaskne a zmizí v kufru nevelkého auta. Hned jsem věděl, že ho chci taky!

Foto: Pádlujte.cz

Věděli jste, že paddleboard díky zapojení hlubokého svalstva trupu a stabilizačního systému efektivně formuje vaši postavu?

A chtěly ho i děti! Je to už pár let a já dnes musím uznat, že to bylo skvělých pár roků strávených u vody s rodinou a s nafukovacím paddleboardem. Náš první plovák jsme koupili bez hlubších znalostí a velkého rozhodování. Tehdejší výběr nám pro něj beztak moc prostoru neposkytoval. I tak si ho ale děti okamžitě zamilovaly. U vody bylo o zábavu postaráno, ať už z něj do vody skákaly, nebo se shazovaly. A já občas rád vyplul a nechal lidnatou pláž za zády. Naši idylku kazily jen ty neustálé dotazy kolemjdoucích. Byli jsme průkopníky.

Foto: Pádlujte.cz

Nafukovací paddleboardy s možností připojení plachty jsou vhodné pro výuku windsurfingu

Dnes už jsme dál a hodně se změnilo. Paddleboard potkáte na každé louži a jejich výběr je až neskutečný. Každý si najde svoje „prkno“, ať už podle užitných vlastností, nebo jen podle designu. Dávno nám nestačí jeden plovák. Syn vlastní svoje úzké závodní prkno, se kterým objíždí snad všechny závody v republice. Dcera miluje jógu a nechce se jí vzdát ani u vody. Říká, že cvičením na paddleboardu dosahuje většího účinku a co víc, na prkně může odplout z dosahu zvědavých očí. A my s manželkou své paddleboardy využíváme pro naše oblíbené „vodní procházky“. Prkna vozíme v kufru auta, občas někde zastavíme a vyplujeme se podívat, co je tam za tou zatáčkou…

A co víc, můj paddleboard mi dokonce umožnil návrat k projížďkám s plachtou. A že jede! Přitom skládací plachta i samotné prkno v autě nezaberou víc místa než větší sportovní taška.

Vy jen PÁDLUJTE.CZ, na vše ostatní jsme tu my

Paddleboarding nám rozšířil možnosti sportování i cestování. Jeden paddleboard s námi letěl dokonce až do Thajska a tam nám zpřístupnil místa, která bychom jako běžní turisté asi neviděli. Podnikli jsme tak například plavbu do ústí říčky, která nás zavedla do nefalšované džungle, nebo jsme se podívali na pláže bez jediného človíčka.

Foto: Pádlujte.cz

Paddleboard je životní styl.

Naše prkna jsou už neodmyslitelně spojená s každou letní sezonou, na kterou se, zatímco trávíme zimu na lyžích, nedočkavě každý rok těšíme. Poznáváme na nich krásy řek a jezer, o dovolených mořské pobřeží. Paddleboarding je pro nás sportem, který pomáhá udržovat naše tělo v kondici a naši tvář v širokém úsměvu!

Ondra z Pardubic, zakladatel firmy pádlujte.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek