Hlavní obsah

Jak si udržet pevné zdraví?

Postel spolu s matrací

Lidský organismus je citlivý a složitý systém. I přes únavu, nepřízeň počasí, vyčerpání, nemoc je schopen stále fungovat. Ovšem, jak dlouho to člověk vydrží? Dopřejte si odpočinek, klid a vyrovnanost.

Článek

Objevte sílu přírody a její kouzlo. Načerpejte síly a podpořte své zdraví. Stres je tlak na vaši nervovou soustavu a zahlcení. Přetížení je mnohdy vyvoláno a zapříčiněno uměle.

Dnešní doba na nikoho nečeká. Máte problémy s usínáním nebo se vstáváním. Často vás bolí hlava, záda a nohy. Usínáte dlouho, budíte se, převalujete se, potíte, jste příliš unavení? Vstáváte zmlácení, motáte se, cítíte se otráveně, nepřátelsky a unavení?

Přírodní matrace jsou utvořeny z materiálů přírody, které vznikaly společně s lidským tělem. Ruční výroba probíhá tradičně mechanicky bez účasti syntetických a chemických látek, lepidel, rozpouštědel a karcinogenních zpomalovačů hoření. Matrace přímo z přírody jsou ekologické a zdravé.

Zdravý život začíná v ložnici

O životě a stylu…

Pokud vás už nebaví střídat umělohmotné matrace, které se skoro vždy proleží a čpí lepidlem či formaldehydy, je čas se zamyslet nad svým zdravím. Lidé víc než kdy jindy rozvažují a přemýšlejí, jak budou spát a odpočívat, která matrace je ta pravá. Navzdory mohutné nabídce PET-lahvových výrobků, lidé tuší, že cesta vede zpět k přírodě, která lidstvo stvořila.

Matrace z přírodních materiálů dávají lidem možnost nechat tělo v přirozeném a vhodném zdravém prostředí. Lidské tělo spočívá na vaší matraci průměrně 7 hodin, v tuto dobu přijímá ze svého okolí podněty i různé chemické látky intenzivněji než za bdělého stavu. Buďte opatrní, na čem spíte.

Ukázka realizace ložnice

O dětech…

Chytří lidé pečují svědomitě o své ratolesti a často věnují velmi přísný pohled i výběru dětské hračky. Pro své děti chceme to nejlepší. Považte, že dítě je s hračkou v kontaktu maximálně 2 hodiny – cucá ji, hladí ji, dotýká se jí. Při spánku je však na své matraci mnohem delší čas – po mnoho let svého vývoje. Přírodní matrace mají mnoho preventivních i zdravotních přínosů pro lidské tělo. Například organická bavlna je bezpečnější pro děti náchylnější k alergiím a nevyvolává nepříjemné kožní nemoci. Lékaři často doporučují přírodní matrace dětem s ekzémy, alergiemi a astmatem. Starejme se o svůj život.

Na přírodních matracích si můžete užívat zdravý spánek

O přírodě…

Přírodní matrace jsou hitem tohoto roku. Čisté přírodní materiály jsou v Čechách ručně zpracovávány do zdravotních a ortopedických matrací. V přírodní matraci dle výběru můžeme nalézt 100% bavlnu, koňské žíně, kokos, ovčí vlnu, len, velbloudí srst, přírodní kaučuk nebo třeba i konopný filc. Přírodní materiály mají různé vlastnosti. Do přírodní matrace proto patří odedávna kromě koňských žíní, kokosu, ovčí vlny, lnu, přírodního kaučuku, konopí také bavlna.

Bavlna je na světě stále nejrozšířenější přírodní textilní materiál. Pěstování bavlny je naprosto šetrné a ekologické k životnímu prostředí. Bavlna je obnovitelný, lehce recyklovatelný přírodní zdroj. Přírodní matrace s bavlnou pracují s vlhkostí a odvádí ji od lidské kůže, kloubních pouzder, svalů a kostí. Měkké a savé matrace z bavlny nejvíce ocení děti, lidé s citlivou pokožkou, alergiemi a ekzémy. Matrace se 100% bavlnou jsou prodyšné a pevné v tahu i oděru.

Koňské žíně jsou po právu nazývány královským materiálem. Koňské žíně volně ventilují vzduch uvnitř matrace, termo-regulují teplo vyzařované lidským organismem, při spánku pohlcují vlhkost kolem lidského těla. Podle indiánských šamanů koňské žíně dokážou odklánět patogenní zóny a usměrňují tok tělesné energie – čchi.

Martace z přírodních materiálů

Kokosové jádro se u přírodní matrace vyznačuje velkou pevností a schopností podržet tvar matrace. Velký podíl vzduchu mezi kokosovými vlákny činí matrace s kokosovým jádrem uprostřed velmi vzdušné, pružné a přitom pevné. Kokosová vlákna uvnitř matrace nejsou citlivá na vlhkost. Jedná se o obnovitelný přírodní zdroj, který je snadno recyklovatelný.

Pórovitá struktura kaučukového jádra u přírodní matrace zajišťuje velmi dobrou propustnost vzduchu. Kaučukové přírodní jádro matrace nevlhne a udržuje suchou a příjemnou propustnost. Přírodní kaučuk je o 250 % odolnější proti roztočům než jakýkoli jiný materiál.

Ovčí vlna má v Evropě dlouholetou tradici. Vlna optimálně hospodaří s vlhkostí a výborně izoluje. Matrace s ovčí vlnou dokážou v zimě hřát a v létě chladit a pohlcují statickou elektřinu.

Len je pevný, stabilní, pohlcuje vlhkost, je příjemný na dotek a v dnešní době se stává velmi žádaným přírodním materiálem.

Přírodní matrace pro zdravý spánek

Přírodní materiály uvnitř vaší postele:

  • pohlcují vlhkost, která škodí kloubům,
  • udržují páteř v přirozené poloze,
  • regenerují svaly, šlachy a vaziva,
  • minimalizují účinky elektromagnetismu a statické elektřiny,
  • přirozeně napomáhají kožnímu dýchání a látkové výměně,
  • preventivně posilují pohybový aparát a chrání klouby.

Doprava po celé ČR zdarma

O zdravém spaní…

Lidské tělo na přírodních matracích získává velkou část své přirozenosti, orgány a ústrojí nejsou vystaveny umělému tlaku z vnějšího prostředí. Tělo získává šanci na pár hodin spánku denně fungovat a pracovat správně a přirozeně. Páteř člověka je ve fyziologicky vyrovnaném přirozeném tvaru. Ručně vyráběné přírodní matrace podporují lidské tělo, déle vydrží a zároveň jejich nákupem pomáháte chránit své blízké, tradici, přirozenost a přírodu před zbytečným zatěžováním chemikáliemi.

Pražský showroom

Kde vyzkoušet a koupit přírodní matrace…

  • Internetový obchod – Eshop
  • Showroom Praha – Vršovice, Vršovická 7/27(na rohu Petrohradské, tramvajová zastávka Bohemians)
  • Showroom Nová Paka, Šlejharova 36 (hlavní tah Praha – Krkonoše).

Zavítejte do pražské pobočky!

Postele z masivu na zakázku

Matrace a postele z masivu se také vyrábí na míru a zakázku dle přání zákazníka.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.