Hlavní obsah

Jak to vidí chlap: Kdy říct bývalému, že máte poměr s jeho kamarádem?

Foto: pink panda, Shutterstock.com

Kdy se dá říct bývalému partnerovi, že jste navázala vztah s jeho kamarádem? Myslíte, že nikdy? Tak to se mýlíte!

27. 4. 2017

Lenka má problém. Musí říct svému expříteli, že má poměr s jeho kamarádem. Kdy je správný čas mu to sdělit? A unese vůbec někdy muž takovou věc?

Článek

Čtenářka Lenka v e-mailu jaktovidichlap@firma.seznam.cz píše: „Dobrý den, pane Hausmanne, je mi 25 let, od 17 let jsem chodila s o rok starším přítelem, se kterým jsem se seznámila na střední škole (navzájem jsme si byli prvními partnery). Byli jsme spolu do letošního ledna, kdy jsem se s ním rozešla.

On rozchod, přestože jsme se v průběhu času několikrát tak nějak rozešli několikrát, nesl těžce, hodně mi psal, naléhal, sliboval i to, co v průběhu vztahu nešlo, nyní už to snad vzal na vědomí. Ale... já začala chodit natajno s jeho kamarádem, a tak se vás chci zeptat, jak dlouho máme čekat, než náš vztah přiznáme (nechceme mu ublížit)? Po jak dlouhé době může můj bývalý a obecně můžou kluci skousnout to, že jeho bývalou má jeho kamarád? Nebo je to jedno? Děkuji mnohokrát."

Vážená Lenko, od 17 do 25 let jste chodila s jedním partnerem. Takhle dlouho nevydrží ani spousta manželství. Váš dnes 26letý kluk si za tu dobu už asi jako manžel (s veškerými „nároky“) připadá…

Obecně muži nesou rozchod tíže. Například statistiky sebevražd mužů a žen po rozchodu vyznívají pro muže katastrofálně. Ženy jsou od přírody stavěné (musely být, aby vůbec přežily) na vyrovnání se se situací, že muž zmizel: ve válce, na lovu, při výkonu nebezpečného povolání, na objevitelských výpravách, při blbých frajeřinách, ano – i za jinou ženou. Ženy (podvědomě) mívají pro takový případ i někoho v záloze – proto věnují část pracovní doby analýze vztahů svých kolegů na pracovišti a volná ruka trhu jim pak mimo jiné i za to přisuzuje menší výplatu. Žena je ochotna i schopna muže opustit i tehdy, má-li od jiného lepší nabídku. Muž tohle nedělá. S rodinným krbem naivně (soudě tebe podle sebe) počítá jako s konstantou, a pak je zaskočen, když jednoho dne zjistí, že je žena fuč, a slzí, ještě když ona se už dávno objímá s jiným.

To jen pár slov na okraj, podstata vašeho dotazu tkví jinde. Sdělte mu to co nejdříve. Zaprvé je nemravné někoho tahat za nos, zadruhé všechna rozhodování na základě lítosti jsou špatná a zatřetí – a hlavně: Tomu vašemu bývalému se nic světoborného nestalo. Ve 26 letech mu dívka odešla s jiným – no to je krámů! Kdyby si přečetl něco od Plzáka, věděl by, že váš netypicky mladý vztah je od začátku odsouzen k zániku. V jeho letech mnozí (obávám se, že většina) kluci ještě ani vážný vztah nemají a ani nevyhledávají. Vždyť má spoustu let před sebou, aby si našel jinou, a v neposlední řadě – každý chlap, který nemá zůstat nadosmrti naivkou, by měl od ženy dostat (aspoň jeden) „výuční list“.

Takže až dočtete tyto řádky, opuštěnému mladíkovi jeho situaci sdělte – ale s dodržením formální slušnosti. Poslat do háje 8 let života by se nemělo odbýt nějakou sms.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek