Hlavní obsah

Jako v pyžamku aneb Pohodlný letní trend si zamilujete!

Foto: Eva Malúšová
26. 6. 2018

Přestože budeme skloňovat slovo pyžamo, ani jeden z následujících kompletů není určený do postele. Řeč je o módním trendu, který je nočními úbory pouze inspirovaný. Prostě platí – hlavně pohodlně.

Článek

Pyžamový trend není o tom, že se ráno demonstrativně nepřevléknete z košilky. Pod tímto pojmem se skrývá nesčetné množství kousků, které jsou svým materiálem, střihem nebo designem podobné nočnímu prádlu. Proč byste si měly právě tento trend zamilovat? Jak už jsme naznačili před chvílí, obrovským „tahákem“ je v tomto případě pocit komfortu. Lehoučké látky a volnější střihy nelze v létě nemilovat!

Hlavně zlehka

Ústředním tématem trendu jsou splývavé materiály, přičemž nejčastěji se můžete setkat se saténem. Příjemný na omak je i komplet spojující květované šortky s topem. A přesně jak tato móda velí, ani jeden z kousků se nelepí na tělo.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: top (Y.A.S., prodává Van Graaf, 1099 Kč), šortky (Y.A.S., prodává Van Graaf, 1099 Kč), sluneční brýle (Orsay, 379 Kč), prsteny (H&M, 249 Kč za set), ponožky (H&M, 149 Kč), boty (Guess, 2275 Kč)

Staré dobré proužky

Když se řekne klasické pyžamo, spousta z vás si jako první vybaví proužkovanou látku. A přesně do té se návrháři zamilovali. Pokud máte chuť experimentovat, nebojte se stejně jako stylistka Veronika Králová spojit dva vzorované kousky. A ne, vůbec nevadí, že bude každý s jiným barevným podkladem. Pokud vám přijde, že vedle sebe materiály vypadají harmonicky (například proužky v podobné šíři nebo ve stejném směru), směle do nich!

Foto: Eva Malúšová

Na foto: košile (Pinko, prodává Fade, 2575 Kč), sukně (SET, prodává Van Graaf, 2099 Kč), náušnice (H&M, 299 Kč za set), boty (H&M, 1299 Kč)

Pyžamová dvojka

Kouskem, který se momentálně těší obrovské popularitě, jsou i lehké kalhoty v pyžamovém stylu. Nic nezkazíte kontrastní kombinací s užším horním dílem, která se díky šíři nohavic nabízí. Jak ale vidíte, klidně se můžete pustit i do spojení dvou volných kusů. Abychom ale byli féroví, musíme říct, že tato kombinaci lichotí především vyšším, štíhlým ženám. Pokud se v širokém oblečení necítíte, stáhněte pas pomocí pásku nebo noste jednotlivé kusy s jinými „parťáky“.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: košile (Zara, 899 Kč), kalhoty (Pinko, prodává Fade, 5390 Kč), turban (Michaett, 7500 Kč), boty (Guess, prodává Van Graaf, 3499 Kč), hodinky (Casio, info o ceně v obchodě)

Trendy kimono

Župánek a kalhoty od pyžama připomíná lehounká sestava s květinovým potiskem. Pohromadě vypadají oba kousky opravdu efektně, stejně tak si s nimi ale vyhrajete i solo. Až si podobné kalhoty vyzkoušíte, samy prohlásíte, že pohodlnější oblečení jste na sobě neměly. Nosit je přitom nemusíte jen s podpatky, slušet jim budou také placaté sandálky.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kalhoty (Pepe Jeans, prodává Van Graaf, 1799 Kč), kimono včetně pásku (Pepe Jeans, prodává Van Graaf, 2699 Kč), kabelka (Zara, 899 Kč), boty (H&M, 999 Kč)

S orientálním nádechem

Obdobou předchozího kompletu je i sestava s rozšiřujícími se kalhotami a vzdušným přehozem. Složitý potisk doporučujeme doplnit co nejjednodušším vrškem – jen tak mu dáte prostor, aby dostatečně vynikl. Vzhledem ke zkrácené délce kalhot a jejich střihu je výhodnější obout podpatky, které postavu opticky prodlouží.

Foto: Eva Malúšová

Na foto: kalhoty a kimono (La Martina, info o ceně v obchodě), košile (Lindex, 299 Kč), sluneční brýle (Zara, 499 Kč), boty (H&M, 949 Kč)

Náš tým

  • Modelka - Eliška Davidová (Unique One)
  • Styling - Veronika Králová
  • Vizáž - Soňa Šajdáková

Který outfit vás zaujal nejvíc? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek