Hlavní obsah

Kadeřník roku 2011. Kdo se stal vítězem?

Foto: HDA

O titul Kadeřníka roku se u nás soutěžilo už podvanácté

Nominováni byli ti nejlepší z nejlepších. Vyhrát ale mohl jen jeden. Prestižní soutěž Czech and Slovak Hairdressing Awards 2011 je za námi, a vy se už teď můžete podívat na to, kdo si letos vysloužil „kadeřnického Oscara“. U kterých mistrů budou vaše vlasy v těch nejlepších rukou?

Článek

Nelítostná bitva o Kadeřníka roku se u nás odehrává už podvanácté. Hairdressing Awards vznikla v roce 1985 ve Velké Británii a každoročně se udílí ve spoustě zemí. O co že se bojuje? Kromě titulu absolutního vítěze, tedy Kadeřníka roku, se udělují také ceny za Objev roku, Koloristu roku, Dámský a pánský komerční účes a avantgardu. Ve hře byla navíc cena tisku, veřejnosti (mimochodem, jestlipak jste si u nás zahlasovali?) a titul kadeřnický tým roku.

Foto: HDA

O zábavu se důsledně starali Libor Bouček a Martin Pyco Rausch

Foto: HDA

Objevem roku se stala kadeřnice Veronika Soukupová

Pokud jste sledovali soutěž i v minulých letech, nejspíš jste si všimli, že došlo k rozšíření jednotlivých soutěžních setů na čtyři fotografie, čímž soutěž přešla na mezinárodní pravidla. „Kvalita soutěžních prací každým rokem roste a není pochyb o tom, že je na mezinárodní úrovni. Proto jsme se v letošním roce rozhodli přizpůsobit pravidla soutěže ostatním zemím světa, které Hairdressing Awards pořádají,“ zdůvodnila změnu manažerka Schwarzkopf Professional Lucie Záhorcová.

Foto: HDA

Loňský vítěz soutěže, Zoltán Takács, předvedl svou „Wicked" show

Představeny byly i vlasové trendy pro jaro/léto 2012

Novinkou byla také celosvětová premiéra vlasových trendů Essential Look pro jaro/léto 2012, která se konala 4. února, jen pár hodin před samotným zahájením cen. Vlasovou show zhlédlo v Průmyslovém paláci 1400 hostů, z toho 1100 zahraničních ze 43 zemí světa. Díky přímému přenosu pres internet však slavnostní show sledovaly tisíce kadeřníků po celém světě. A bylo se opravdu na co dívat. Předvádění vlasových trendů se totiž ujali mistři v oboru, Tyler Johnston (o účes se stará třeba takovému Davidu Beckhamovi) a Lesley Lawson (tahle koloristka má na svědomí krásnou blond Gwyneth Paltrow).

Foto: HDA

Zoltán Takács ulovil cenu za Dámský komerční účes Slovensko

A vítězem se stává…

Velkolepé bylo i samo předávání cen. Večerem, který se konal v krásných prostorách Průmyslového paláce, provázeli moderátoři Libor Bouček a Martin Pyco Rausch. Není snad třeba dodávat, že se tahle dvojka starala o zábavu více než svědomitě. Hosty bavila také světelná ohnivá show, kterou měla na svědomí skupina Pyroterra (opravdu příznačný název), kadeřnická show polské kadeřnice Anny Kulec-Karampotis nebo hudební vystoupení Gabriely Gunčíkové.

Foto: HDA

Během večera vystoupila i zpěvačka Gabriela Gunčíková

Kdo ale mohl opravdu „bouchnout láhev“ a slavit úspěch? Chvilka napětí… Kadeřnice z Teplic Jana Burdová (salon Jana Burdová), která se stala celkovou vítězkou soutěže! Ta titul vyhrála už potřetí a podle pravidel soutěže také naposled. Cena jí unikla jen loni, kdy porotu nadchl slovenský kadeřník Zoltán Takács. Jana Burdová ale mohla oslavovat rovnou dvakrát, připsala si totiž také vítězství v kategorii Dámský komerční účes Čechy a Morava.

Foto: HDA

O cenu veřejnosti se podělily Misha Čadková a Petra Budinský Spišiak

V nejvíce kategoriích zabodoval kadeřník Robert Starý (salon Robert Starý), který zvítězil v kategoriích Dámský komerční účes Praha, Pánský komerční účes a Kolorista roku. V salonu se navíc bude moct pochlubit i soškou Tým roku.

Foto: HDA

Na programu nechyběla ani kadeřnická show

V kategorii Dámský komerční účes Slovensko zvítězil minulý vítěz Kadeřníka roku, Zoltán Takács (salon Angels by Alex, Bratislava). Během galavečera to navíc pěkně rozjel v rámci vlasové show Wicked, ve které představil svá „zkažená“ děvčata a chlapce.

Foto: HDA

O tuto se postarala polská kadeřnice Anna Kulec-Karampotis

Avantgardní účes se podle odborné poroty povedl nejlépe Janě Kabourkové (Bomton, Praha), objevem roku se stala Veronika Soukupová (Honza Hlaváček & Friends, Praha). Cena veřejnosti se rozdělovala mezi Slovensko a Česko. Za ČR zvítězila Misha Čadková (Misha Hair Studio, Praha), za Slovensko Petra Budinský Spišiak (Salon PE3 Spišiak). Blahopřejeme i vítězům v kategorii Cena tisku, kterou ukořistila za Slovensko Jana Kukučková (salon Besthair, Bratislava) a za Českou republiku Marcela Blechová (salon Top, Třebíč).

Foto: HDA

Titul Kadeřníka roku vybojovala už potřetí Jana Burdová

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama