Hlavní obsah

DKO Jihlava přivítá v sobotu tisíce drahokamů a šperků

Foto: mineral-expo.cz

Z kamenů lze vytvořit krásné a netradiční šperkyFoto: mineral-expo.cz

Více než stovka druhů minerálů, polodrahokamů a šperků bude až do 17 hodin nejen k vidění, ale i ke koupi na výstavě MINERAL-EXPO Jihlava.

Článek

Většina vystavených exponátů je dovezena z cizích zemí a ze všech možných koutů světa. Vystavené kousky je možno vidět v rozmanitých tvarech a barvách, které si jen dokážete představit.

Mezi klasické kousky patří známé křišťály, ametysty nebo růženíny, které se v surovém stavu používají také k čištění, mineralizaci a harmonizaci pitné vody.

Foto: mineral-expo.cz

Kameny zajímavých barev a tvarů budou k mání v sobotu na výstavě MINERAL-EXPO JihlavaFoto: mineral-expo.cz

Na méně známé, avšak neméně atraktivní minerály zde narazíte také. Například chryzopras, celestýn nebo třeba rodochrozit se budou chtít představit v nejlepší parádě. Tak co, už vás přemohla zvědavost?

A co třeba jedni z našich „domácích představitelů“, a zároveň také ti z nejžádanějších? Ano, máme na mysli vltavíny, které je možno zakoupit pro potěchu oka, jako investiční kámen nebo jako nádhernou kompozici ve šperku například s naším dalším jedinečným drahým kamenem, kterým je světoznámý český granát.

Foto: mineral-expo.cz

Kameny zajímavých barev a tvarů budou k mání v sobotu na výstavě MINERAL-EXPO JihlavaFoto: mineral-expo.cz

Pro malé návštěvníky nebude chybět dětský workshop. A pro soutěživého výherce z řad návštěvníků je zde v tombole připravena opět nádherná ametystová geoda.

To vše a spoustu dalšího najdete na výstavě MINERAL-EXPO Jihlava již tuto sobotu 8. října 2022 od 9 do 17 hodin.

Foto: mineral-expo.cz

Na výstavě lze zakoupit třeba i orgonity, které kolem sebe šíří krásu a energiiFoto: mineral-expo.cz

Reklama

Související témata: