Hlavní obsah

Mimořádná regenerace pleti díky účinkům aktivního kyslíku

Foto: MagnaPharm

Foto: MagnaPharm

Hloubková dermokosmetická péče pro domácí použití OXY-TREAT švýcarské společnosti Labo spojuje mimořádné regenerační vlastnosti aktivního kyslíku se složkami, které pronikají hluboko do pokožky díky využití patentované technologie.

Článek

Koncentrace kyslíku v pokožce s přibývajícím věkem klesá, stárnutí se projevuje tvorbou vrásek, povadlou a unavenou pletí a nerovnoměrnou pigmentací. Dostatek kyslíku je přitom nezbytný pro správné fungování buněčného metabolismu. Oxygenoterapie je již dlouho využívána v klinické medicíně k léčbě a prevenci některých onemocnění: urychluje hojení, zvyšuje fyzickou kapacitu a zlepšuje celkový stav pokožky. Později začala kyslík využívat pro jeho blahodárné účinky i kosmetická medicína, ale tyto zákroky na specializovaných klinikách jsou nejen drahé, ale i časově náročné.

Labo proto vyvinula inovativní metodu pro domácí použití, která kombinuje aktivní kyslík s funkčními molekulami. Využití patentované transdermální technologie umožňuje specifickým složkám proniknout hluboko do pokožky, a zajistit tak maximální účinnost produktů OXY-TREAT.

Foto: MagnaPharm

OXY-TREAT.Foto: MagnaPharm

Účinky kyslíkové kúry na pleť

Za skvělými výsledky kúry stojí patentovaná kombinace dvou složek. Gel s vysokou koncentrací PFC (perfluorovaných uhlovodíků) zajišťuje přenos molekulárního kyslíku hluboko do pokožky. Druhou složkou gelu jsou specifické funkční molekuly.

Kyslíková péče tak díky hlubokému průniku do pokožky stimuluje buněčnou výměnu s následnou regenerací pokožky, reaktivuje metabolismus kožních buněk, stimuluje produkci kolagenu a elastinu, zlepšuje mikrocirkulaci pokožky, působí proti procesu stárnutí pleti, snižuje podráždění a působí antibakteriálně a celkově posiluje obranyschopnost pokožky.

Foto: MagnaPharm

OXY-TREAT. Foto: MagnaPharm

Proti jakým nedokonalostem pleti kúra pomáhá

Hloubková kyslíková kúra využívá 2 produkty: první je zmíněný gel s kombinovaným složením PFC a funkčních molekul cílených na jednu ze sedmi nedokonalostí pleti. Druhým produktem je tekutá emulze, která obsahuje změkčující látky pro hladkou a hedvábnou pokožku. Kúru doplňují denní a noční krém obsahující nižší koncentraci PFC a opět 3 funkční molekuly pro každou ze 7 nedokonalostí pleti.

Přípravky OXY-TREAT se nabízejí v 7 různých variantách: na vrásky, anti-age (proti stárnutí), na zpevnění pleti, na suchou a citlivou pleť, na rozjasnění pleti, na pigmentové skvrny a na mastnou pleť. Účinky jednotlivých typů péče potvrzují průzkumy mezi testovanými, například u přípravku proti vráskám po 30 dnech používání pleť vypadala pevnější a hladší, vrásky byly méně viditelné a vyplněné, došlo k vyhlazení mimických vrásek a snížení počtu i hloubky vrásek spojených s věkem.

Reklama

Související témata: