Hlavní obsah

Technologická hala střední školy přivítá o víkendu tisíce drahokamů a šperků

Foto: mineral-expo.cz

Foto: mineral-expo.cz

Více než stovka druhů minerálů, polodrahokamů a šperků bude nejen k vidění, ale i ke koupi na výstavě MINERAL-EXPO Olomouc, která se tradičně koná v areálu Střední školy polytechnické v Rooseveltově ulici v Olomouci.

Článek

Většina vystavených exponátů je dovezena z cizích zemí a ze všech možných koutů světa. Vystavené kousky je možno vidět v rozmanitých tvarech a barvách, které si jen dokážete představit.

Mezi klasické kousky patří známé křišťály, ametysty nebo růženíny, které se v surovém stavu používají také k čištění, mineralizaci a harmonizaci pitné vody.

Foto: mineral-expo.cz

Šikovná ruka člověka vtiskne minerálům různou podobu a neuvěřitelné tvaryFoto: mineral-expo.cz

Na méně známé, avšak neméně atraktivní minerály zde narazíte také. Například chryzopras, celestýn nebo třeba rodochrozit se budou chtít představit v té nejlepší parádě. Tak co, už vás přemohla zvědavost?

A co třeba jedni z našich „domácích představitelů“, a zároveň také ti z nejžádanějších. Ano, máme na mysli vltavíny, které je možno zakoupit pro potěchu oka, jako investiční kámen nebo jako nádhernou kompozici ve šperku například s naším dalším jedinečným drahým kamenem, kterým je světoznámý český granát.

Foto: mineral-expo.cz

Mezi přírodniny patří také lastury a další části mořských živočichůFoto: mineral-expo.cz

Pro malé návštěvníky nebude chybět dětský workshop nebo rýžování zlata a českých granátů. Pro všechny, které láká pravěk, je tu nově možnost odnést si vlastnoručně nalezenou fosilii, protože jsme pro ně připravili „klepání zkamenělin“. A pro soutěživého výherce z řad návštěvníků je zde v tombole jako vždy připravena opět nádherná ametystová geoda.

To vše a spoustu dalšího najdete na výstavě MINERAL-EXPO Olomouc již tento víkend!

Foto: mineral-expo.cz

Příroda dokáže využít na minerálech paletu všech barevFoto: mineral-expo.cz

Reklama

Související témata: