Hlavní obsah

Kouty a pleš můžou být minulostí

Foto: Provexin

ProvexinFoto: Provexin

Alopecie neboli plešatění či zvýšené vypadávání vlasů je nejčastější příčinou ztráty vlasů jak u mužů, tak u žen. 95 % patří do skupiny androgenní alopecie. Ta je dědičná a je způsobena zvýšenou citlivostí vlasových folikul na mužské pohlavní hormony (androgeny).

Článek

Příčinou plešatění je kombinace genů, hormonů a věku. Většina mužů  je zasažena touto formou vypadávání vlasů. V jakém věku a jak rychle vlasy vypadají, se u jedinců liší. Vlasy rostou z vlasových folikulů, což jsou malé, pytlovitě tvarované dutiny v kůži. Při androgenní alopecii se cyklus růstu vlasů zastaví v klidové fázi a nedostane se lehce zpět do růstové fáze. To znamená, že poté, co vlas vypadne, je obnovení růstu na tomto místě těžší.

Prokazatelné účinky proti dědičnému vypadávání vlasů  

„Novinka Provexin® A100HF je patentovaný přípravek pro opětovný růst vlasů, který byl vyvinut ve Švédsku, kde je také vyráběn. Provexin® A100HF byl předmětem několika klinických studií. Jejich výsledky jasně potvrzují účinky přípravku,“ říká profesor Jonas Müntzing. V Sahlgrenské fakultní nemocnici v Göteborgu si všimli, že přibližně třetina účastníků studie měla dvakrát více vlasů, přičemž asi polovina zaznamenala 50% nárůst vlasů. To znamená, že u více než 80 % účastníků bylo vidět požadovaný účinek, a to již v průběhu studie. Přibližně 60 % zúčastněných zaznamenalo zvýšený růst vlasů již během prvních 3 měsíců. Pokud chcete dosáhnout trvalých výsledků, je důležité používat Provexin® A100HF dlouhodobě. Přípravek neléčí androgenní alopecii, ale pozitivně ovlivňuje růst vlasů při pravidelném používání. Jeho používáním může také pomoci zabránit další ztrátě vlasů.

Foto: Provexin

ProvexinFoto: Provexin

Faktem je, že kvůli androgenní alopecii mohou vlasové folikuly úplně zmizet. „Toto se stane při zanedbání problému, a pokud již vlasový folikul neexistuje, nemá nový vlas z čeho vyrůst. Pokud vám vlasy vypadávají déle než 7 až 10 let, může být jakýkoliv pokus o jejich opětovný růst velmi těžký. Léčba přípravkem Provexin® A100HF by se proto měla zahájit ihned, jakmile zjistíte řídnutí či vypadávání vlasů,” říká Jonas Müntzing.

Foto: Provexin

ProvexinFoto: Provexin

Provexin® A100HF je zdravotnický prostředek, který má prokazatelné účinky na vypadávání vlasů. Přípravek byl vyvinut ve Švédsku a poprvé byl testován v Sahlgrenské fakultní nemocnici v Göteborgu. Jeho používáním můžete snížit vypadávání vlasů způsobené androgenní alopecií. Provexin odstraňuje povlaky a rozpustí nečistoty, které ucpávají vlasové folikuly. Usnadňuje tak živinám, aby se dostaly k vlasovým folikulům a zlepšily podmínky pro růst vlasů. Provexin® A100HF působí lokálně tam, kde chcete podpořit růst vlasů. Snadno se aplikuje a dobře proniká do pokožky hlavy. Provexin® A100HF má klinicky prokázaný účinek na růst vlasů a nemá hlášeny žádné vedlejší účinky. Pro dosažení nejlepšího efektu by měl být gel aplikován na postiženou oblast dvakrát denně.

Reklama