Hlavní obsah

Kouzelné vločky, které hřejí!

Tepelná pohoda domácnosti za dobré peníze? Jde to!

Léto končí, je čas myslet na chladné období. Chcete-li se opravdu zodpovědně připravit na příchod „paní Zimy“, tak přišla ta nejlepší chvíle.

Článek

Zimní měsíce s sebou přinášejí značná nebezpečí pro váš dům. Popraskané okapy, rampouchy ze střechy, zatékání děravou střechou nebo nefungující kotel na topení. A v každém případě velký nárůst nákladů na topení. Tady je několik dobrých rad, jak úklady zimního počasí co nejvíce eliminovat.

Topný systém

Nechte si ještě před topnou sezonou zkontrolovat zdroj tepla. Odborník prohlédne kotel na tuhá paliva nebo plyn. Plynové kotle je nutno nechat prohlédnout a vyčistit alespoň jednou za dva roky. Není nic horšího, než když se objeví porucha v době silných mrazů. Zákon schválnosti říká, že to je velmi pravděpodobné. Objednejte si prohlídku teď, s nástupem podzimu už to nemusíte stihnout.

Zanesený komín při topení uhlím či dřevem způsobuje špatné hoření a v nejhorším případě hrozí vznícení sazí. Ještě větší nároky mají plynové kotle, kde se požaduje čistota komínových průduchů a dobrý tah. Od letošního roku je povinností majitele nemovitosti nechat pravidelně udělat revizi komínů. Bez potvrzení o revizi pojišťovna v případě požáru neplní.

Nezapomeňte natlakovat vodu do topného systému a odvzdušnit radiátory. Výměna poškozených ventilů přináší úsporu energie kolem deseti procent. Porucha se za provozu odstraňuje velmi komplikovaně.

Okna a dveře

Teplo významně uniká špatně utěsněnými dveřmi a okny. Nejen z obytných místností, ale třeba i z garáže nebo ze sklepa či půdy. Špatně utěsněnými okny a dveřmi může unikat až 20 % tepla. Co s tím? Výměna oken a dveří je nákladná a vyžaduje dlouhou dobu. Tu již nyní nemáte. Je tedy jiné řešení? Úniku tepla můžete zabránit alespoň provizorně. V obchodech dostanete řadu různých samolepicích těsnicích pásek. A jeden dobrý tip. Nechte si zpracovat návrh na výměnu oken a vstupních dveří. Realizaci můžete odložit.

Střecha

Střecha je v zimě nejvíce v permanenci. Podívejte se, zda máte v pořádku krytinu, plechové úžlaby, okapy. Okapy zbavte nečistot, aby nepřetékaly při tání sněhu. I malé vady se vlivem mrazu mohou stát zásadními.

Totéž platí i o podstřešní fólii a tepelné izolaci. Vlhkost způsobená zatečením snižuje tepelněizolační vlastnosti. Opravte netěsnou fólii alespoň provizorně, třeba přelepením lepicí páskou.

Strop

Třetina tepla z obytných prostor uniká stropem, ať už samotným materiálem stropu nebo prouděním přes netěsnosti. Ohřátý vzduch je lehčí, stoupá ke stropu a hledá skulinky do volného prostoru. Většinou je najde. Tyto tepelné ztráty představují zhruba 30 % celkových tepelných ztrát domu. Lze to vyřešit velmi rychle bez nároku na okamžitou investici.

Metoda je rychlá, velmi účinná a pracovníci nenadělají žádný nepořádek

Nejlepší metodou izolace stropu je systém Magmarelax 2013.

Jak to funguje?

Jedná se o aplikaci foukané minerální izolace. Izolační hmota magmarelax je vyrobena z vyvřelé horniny, ze které vytažením jemňoučkých vláken vzniká minerální vata. Má řadu vynikajících vlastností. Především nesléhá, dokonale tepelně izoluje a výborně odolává vlhkosti i plísním. Nehoří, nechutná hlodavcům a tlumí hluk. Navíc má velmi dlouhou životnost.

Auto, ze kterého je minerální izolace poháněna do domu

Aplikace se provádí foukáním do půdních meziprostor nebo dutin. Nafoukáním izolace se utěsní i ty nejmenší skuliny a otvory. Zateplení je velmi jednoduché. Hadicí se ze speciálního přístroje, který je umístěn na nákladním voze, žene materiál do izolovaného prostoru. To vše za běžného provozu domácnosti. Není ani třeba příliš vyklízet půdu. Pracovníci nenadělají nepořádek a jsou s prací hotovi během několika hodin. Není-li dutina ve stropě k dispozici, lze na půdě položit novou pevnou a rovnou podlahu z OSB desek – Stropní systém Magmarelax. Pak můžete použití půdy rozšířit o letní bydlení.

Tato forma zateplení je finančně velmi výhodná

Zateplení stropu je málo známé opatření, a přitom je velmi výhodné. Ve srovnání se zateplením stěn nebo výměnou oken nestojí statisíce, ale pouze několik desítek tisíc. Teď je čas přestat utrácet peníze za topení a nečekat na zvýšení DPH nebo zdražení energií. Navštivte stránky www.magmarelax.cz a podívejte se na fotografie a reference spokojených zákazníků.

Jako bonus pro vás máme nezávaznou energetickou prohlídku domu ZDARMA a 20% slevu na minerální ekologickou izolaci Magmarelax Eco! Více na www.magmarelax.cz/akce nebo na telefonu 800 100 533.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.