Hlavní obsah

Kvůli nadměrnému pocení ztratila přítele

Se silným pocením je spojen nepříjemný zápach rozkládajícího se potu a viditelné skvrny na oblečení

Od puberty trpěla Julia silným pocením celého těla. Její sebevědomí bylo na dně. Nevraživé pohledy na její propocené oblečení stupňovaly její úzkost a nervozitu. Nakonec raději přerušila svou práci.

Článek

„Po dlouhá léta bylo nadměrné pocení alfou a omegou mého života,“ vzpomíná Julia.

„Každý večer jsem si prala oblečení do školy. Stále jsem měla po ruce deodorant nebo parfém, abych byla připravena zamaskovat nepříjemný pach potu. Ve školní tašce jsem vždy měla připraveno náhradní oblečení. I nakupování nových oděvů bylo noční můrou. Musela jsem být velice opatrná při jejich výběru. Některé materiály totiž problém nadměrného pocení ještě zhoršují. Je těžké najít takové oblečení, které odolá silnému pocení a nevytvoří problém desetkrát horší,“ popisuje Julia.

Více

Problémem nadměrného pocení trpí tři procenta populace. Jsou to tisíce mužů, žen a dětí na celém světě

Julia bojovala se svým problémem, jak se dalo. Nakonec přicházely také depresivní stavy, což se odrazilo i na jejím vztahu s přítelem. Vztah se zbortil. Vše už bylo natolik nesnesitelné, že se rozhodla přestat chodit do práce a vzala si šest měsíců neplaceného volna.

„Byla jsem v práci nervózní troska. Pot byl viditelný přes šaty; měla jsem zpocené ruce, zpocený obličej. Jediné, na co jsem myslela, bylo to, že na mě lidi zírají a stále si o mně špitají a smějí se mi. Byla jsem až paranoidní,“ vzdychá Julia.

Julia během let absolvovala bezpočet konzultací a zkoušela řadu doporučení, včetně změny jídelníčku, ale bezvýsledně. Nic nefungovalo. A pokud ano, tak na chvilku.

Více

Antiperspirant Odaban se aplikuje před spaním v malém množství a významně snižuje nadměrné pocení. www.odaban-cz.cz

Zásadní zlom pro Julii nastal, když jí lékaři navrhli léčbu botoxem. Těchto injekcí do podpaží se Julia strašně bála. „Byla to nejkrajnější možnost řešení mého problému,“ říká Julia.

Ještě úpěnlivěji začala hledat další možnosti, jak jiným způsobem omezit nadměrné pocení. Jeden přítel jí doporučil Odaban. Antiperspirant, který se aplikuje před spaním v malém množství a významně snižuje nadměrné pocení.

Julia, ve svých 25 letech, si tak konečně našla cestu, jak se svého problému zbavit. Od té doby, co přípravek používá, se potí méně a pomalu se jí navrací sebevědomí. Začíná si budovat svou nezávislost, a dokonce plánuje svatbu se svým novým přítelem.

Antiperspirant Odaban změnil Julii život

„Co jsem objevila nový antiperspirant, jsem úplně jiný člověk. Odaban jsem aplikovala přesně podle návodu. Byla jsem překvapená, jak malé množství stačí. Nyní nejsem pod tlakem, nemám paranoidní myšlenky, že lidé mluví jen a jen o mém pocení. Nemám strach, že jsem celá propocená a že jsem cítit. Netrpím úzkostmi, jsem klidná a mohu pomalu plánovat svou budoucnost s Anthonym. Antiperspirant Odaban změnil můj život,“ dodává na závěr Julia.

Kdo by to byl řekl. Taková malá, 30mililitrová, lahvička – a co dokáže!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek