Hlavní obsah

Lesklé vlasy jako z reklamy? Víme, jak na ně!

Foto: Thinkstock

Lesklé vlasy jako z reklamy? Poradíme vám, jak na ně!

Přestože má každá žena jinou představu o ideálním střihu a barvě, jedno přání se nemění – krásně lesklé a zdravé vlasy chcete bez výjimky všechny. Co když jsou ale zrovna ty vaše jako bez života?

Článek

Lesklé vlasy nejsou jen výsadou modelek z reklam na šampony. Na to, abyste docílily podobného efektu, ale budete muset zdolat dva úkoly – dovést péči o vaši hřívu k dokonalosti (protože lesklé vlasy = zdravé vlasy) a zapojit do hry chytré pomocníky, jako jsou olejíčky nebo lesky ve spreji.

Všechno začíná u mytí

Může se to zdát samozřejmé, ale dodržovat zásady správné péče je klíčové. Bez té vás nespasí ani ten nejzázračnější přípravek. „Prvním krokem je výběr kvalitního šamponu, jehož úkolem je vlasy šetrně vyčistit a dodat jim hydrataci. S ním jde ruku v ruce kondicionér, který vlas obalí, uzavře v něm vláhu a ochrání ho před vnějšími vlivy,“ vysvětluje kadeřnice Lucie Raisová ze salonu Mia Studio a dodává: „Ideální je používat oba produkty od stejné značky, které se zpravidla přirozeně doplňují.“

Chcete-li dosáhnout co nejlepšího výsledku, ubytujte u sebe přípravky s olejíčky: „Přirozený lesk vlasů nejlépe podpoří produkty s obsahem přírodních olejů. Vedle šamponu a kondicionéru se vyplatí sáhnout i po zkrášlujícím oleji s okamžitým efektem,“ doporučuje produktová manažerka vlasové kosmetiky Timotei Pavla Maříková.

Nezapomínejte ani na pečlivé oplachování: „Nedostatečné vymytí šamponu může být jednou z příčin matných vlasů, stejně jako opomínání kondicionéru nebo foukání vlasů při příliš vysoké teplotě,“ varuje Pavla Maříková.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): šampon bez sulfátů 544 (REF, 349 Kč) a bezoplachový kondicionér Miracle Recharge Moisture (Aussie, 179 Kč)

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): šampon a kondicionér Strenght & Shine (Timotei, 59 Kč/kus)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): šampon s výtažky z mořských řas Nutriol (Nu Skin, 1170 Kč) a šampon BC Oil Miracle Rose Oil Hair & Scalp (Schwarzkopf, 249 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): kokosový šampon Creme de Coco (Bumble & bumble, 650 Kč) a výživná maska H'Suan Wen Hua (Lush, 395 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): šampon s obsahem rostlinných olejů Diamond Oil (Redken, 350 Kč) a kondicionér pro lesk vlasů Mythic Oil Souffle d'Or (L´Oréal Professionnel, 319 Kč)

Už žádné foukání v předklonu!

Foukáte si hlavu zásadně v předklonu? Zkuste to jinak! „Tuhle chybu dělá spousta žen. Vlas se musí foukat po jeho délce od kořínků ke konečkům, tím se vyhladí a vlasy zůstávají krásně lesklé. Vyberte si také fén s hubicí, která pomáhá směrovat vzduch při formování účesu. Důležitý je i správný hřeben, který vlasy nezpřetrhá,“ zdůrazňuje kadeřnice Lucie Raisová.

Extra lesk dodá olejíček nebo sprej

Pro finální úpravu doporučujeme použít vlasový olejíček – pár kapek si nalejte do dlaně, promněte a vetřete na samotné konečky. Až poté lehce přejeďte délky, horní části hlavy se vyhněte úplně. Použít můžete také lesk ve spreji, s tím ale nakládejte velmi opatrně a opět ho nestříkejte až k hlavě. Výsledkem by nebyl efekt lesklé hřívy, ale týden nemytých vlasů.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): hydratační sprej pro lesk vlasů Moisture Kick (Schwazkopf, 229 Kč) a zkrášlující sprej s obsahem arganového a mandlového oleje Beautifying Mist (Timotei, 125 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): zkrášlující olej Elixir Ultime (Kérastase, 680 Kč) a olej Orofluido (Orofluido, 339 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): lesk ve spreji 050 (REF, 369 Kč) a lesk ve spreji Shine Spray (label.m, 377 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): lesk na vlasy Shine On Finishing Spray (Bumble & bumble, 760 Kč) a sprej na uhlazení vlasů Hold & Gloss Spray (label.m, 420 Kč)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): multifunkční olejíček Oil Treatment (Kitoko, 220 Kč) a kartáč na šetrné rozčesávání vlasů (Tangle Teezer, 220 Kč)

Máte svůj zaručený tip pro lesklé vlasy? Podělte se o něj s námi i ostatními čtenářkami!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama