Hlavní obsah

Letní novinky do kuchyně: tady jsou!

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Nyní je pravý čas na vylepšení bytu

28. 5. 2009

Předprázdninové období je ideální čas pro různá vylepšení v bytě. Chystáte se na změny v kuchyni? Pak využijte naše tipy a novinky, které se objevují na trhu. Tady jsou.

Článek

Bílá je zpět

Není to tak dávno, kdy z kuchyní mizely bílé chladničky a nahrazovaly je ty nerezové. Ale uběhlo pár let a bílá se do kuchyní opět vrací - a to nejen na ledničkách, ale bílé jsou i varné desky a trouby. Tyto přístroje pak zaujmou svým jednoduchým designem, čistotou a hlavně vysokým leskem - jsou totiž vyrobené ze skla. Přitom si uchovávají všechny technické vymoženosti jako nerezové přístroje. V bílém provedení si lze koupit například elektrickou a plynovou varnou desku zhruba za 14 tisíc korun, ale i troubu a mikrovlnku, které se prodávají za 20 tisíc korun a více.

Foto: Gorenje

Tento vařič se stane ozdobou kuchyně

Jak vaří paní Dalloway?

Vařič jako módní doplněk? Proč ne, vždyť minivařič Mrs.Dalloway vypadá jako zrcátko. Pro firmu Gorenje ho navrhla slovinská designérka Nika Zupanc a poprvé byl k vidění na letošním prestižním veletrhu v Miláně. Vařič má velikost klasické plotýnky, k jeho ovládání slouží ozdobné kolečko vpředu. Na podzim letošního roku by se mělo rozhodnout, zda se bude Mrs.Dalloway vyrábět sériově a tedy zda si ho budeme moci koupit i u nás.

Foto: Eta

Na grilu připravíte zdravé pokrmy

Vaříme venku i v kuchyni

Mezi výhody elektrických grilů patří to, že je lze používat jak venku na terase, tak doma v kuchyni. To platí i pro novinku - kombinovaný gril ETA 0162. Ten díky své konstrukci nabízí možnost grilování na dvou typech grilovacích desek - kamenné, litinové nebo na obou současně. Zároveň ho lze využít také jako oblíbený raclette gril, neboť sada obsahuje i osm grilovacích pánviček a osm dřevěných obraceček.

Gril je vhodný pro zdravou přípravu chutných pokrmů bez přidání tuku. Světelná kontrolka a termostat pro plynulé nastavení teploty zajišťují snadnou obsluhu a přizpůsobení pro přípravu všech potravin. Gril i kamenná deska disponují nepřilnavým povrchem pro snadnou údržbu. Cena je 3199 korun.

Foto: Electrolux

Před pyly vás ochrání čistička vzduchu

Tichý přítel všech alergiků

Tisíce lidí se však na jaro ani léto netěší. Právě v této době se totiž zhoršují jejich alergie a oni mají problémy jak venku, tak i doma. Tam sice pomohou čističky vzduchu, ale například do ložnice se hodí jen málokterá z nich, protože při spánku ruší hlukem. To ale neplatí pro novou čističku Electrolux Oxygen, která má hlučnost pouhých 27 dB (A), což je těsně nad hranicí slyšitelnosti. Díky tomu se hodí i do ložnic a dětských pokojů. Dokáže odstranit až 99,97 % škodlivých částic do velikosti pouhých 0,3 mikronu, pro přiblížení, to je zhruba jedna stopadesátina šířky průměrného lidského vlasu. Ve filtru se tak zachytí všechny látky způsobující dráždivý kašel a astma, jakou jsou plísně, pyly, vzduchem přenášené zvířecí alergeny a prachoví roztoči, nebo také tabákový kouř. Cena je podle provedení 5790 a 6990 korun.

Tak krásné léto v novém!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek