Hlavní obsah

Malé černé pro pět různých postav. Jaké šaty jsme vybrali?

Foto: Nikola Šrajerová

Přestože má každá z našich dnešních modelek naprosto odlišnou postavu, všechny vypadají skvěle!

18. 3. 2014

Říká se, že alespoň jedny by měla vlastnit bez výjimky každá. Najít vysněné malé černé ale nemusí být vždycky tak snadné. Které střihy zakamuflují nedostatky nebo opticky prodlouží postavu?

Článek

Trendy stranou, tentokrát se zaměříme na nadčasovou klasiku a výběr dokonale padnoucích šatů. Sympatickou pětici čtenářek oblékala stylistka Eliška Neubergerová. Máte širší boky, větší bříško nebo byste „jen“ chtěly opticky přidat na centimetrech? Pak jsou následující tipy i pro vás!

Šárka, 38 let

Typ postavy: plnější boky a stehna, drobný hrudník

Konfekční velikost: 40

Šárčina postava je přímo učebnicový příklad hrušky. Za problematické partie čtenářka označuje stehna a boky, trup má oproti tomu drobný. „Pro podobnou postavu budou nejvhodnější šaty s áčkovou sukní, která zakamufluje vše potřebné. Máte-li stejně jako Šárka útlý hrudník, vsaďte na lodičkový výstřih, který opticky vyrovná disproporci mezi horní a dolní polovinou těla,“ radí stylistka. A mimochodem, všimly jste si nohou prodlužujícího efektu, který vytváří chytře vykrojené boty?

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (F&F, 649 Kč), boty (Baťa, 999 Kč), psaníčko (Aldo, 1299 Kč), náhrdelník (Aldo, 499 Kč)

Katka, 22 let

Typ postavy: plnější, silnější stehna a střed těla

Konfekční velikost: 44–46

Ano, i s plnější postavou můžete zazářit. Pakliže zvolíte šaty kopírující siluetu, které nejsou zbytečně volné ani příliš obepínající. Šaty, které vybrala stylistka Eliška, mají áčkovou sukni, lichotivou délku a krátké rukávy. Jde o poměrně univerzální střih, který bude slušet většině dam napříč různými velikostmi. Skvěle fungují i barevné doplňky, které odvedou pozornost od problematických zón, a jsou navíc super stylové!

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 1499 Kč), náhrdelník (Zara, 699 Kč), boty (Aldo, 2599 Kč), psaníčko (Aldo, 1199 Kč)

Klára, 40 let

Typ postavy: drobná, malá

Konfekční velikost: 34

V případě Kláry se o žádných nedostatcích mluvit nedá, to ale neznamená, že by jí padly každé šaty, které vyzkouší. Se svými sto padesáti dvěma centimetry totiž potřebuje opticky prodloužit postavu. Jste na tom obdobně? Oblečte šaty se zvýšeným naznačeným pasem a nikdy nenechávejte doma podpatky. Mimochodem, krajka na zádech může být mnohem svůdnější než hluboký dekolt!

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (F&F, 749 Kč), boty (Marks & Spencer, 799 Kč), kabelka (Marks & Spencer, 1499 Kč), náušnice (Aldo, 299 Kč), prsten (Aldo, 199 Kč)

Pavla, 29 let

Typ postavy: s křivkami, širší boky

Konfekční velikost: 40

Fakt, že si stylistka Pavlu pracovně pojmenovala jako J. Lo (tedy Jennifer Lopez) mluví za vše :-). Pavla má žensky tvarovanou postavu s oblými boky a přímo výstavníma nohama. „U podobné postavy je vždycky dobré definovat pas, proto jsem zvolila šaty se zúženým a mírně zvýšeným pasem,“ vysvětluje stylistka Eliška. Proporcionálně jsou opět vhodnější širší ramínka, s těmi špagetovými by boky působily širším dojmem. Doporučujeme také délku nad kolena, pakliže máte štíhlé nohy, neschovávejte je!

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 1499 Kč), boty (Aldo, 1699 Kč), psaníčko (Aldo, 999 Kč), náušnice (H&M, 299 Kč)

Šárka, 26 let

Typ postavy: plnější střed těla, stehna

Konfekční velikost: 44–46

Naše druhá Šárka je oproti té první o dvacet centimetrů vyšší. Jejím oblejším křivkám a silnějšímu středu těla lichotí zavinovací střihy s šikmými sklady. Ty dokážou krásně zakrýt kdejaký nedostatek. Dobrou volbou je i véčkový výstřih, který odpoutá pozornost od bříška. „Všem dámám s problematickými partiemi bych také vřele doporučila stahovací prádlo,“ říká stylistka Eliška. To vybírejte podle typu postavy – vysoké kalhotky jsou ideální pro stáhnutí bříška, u celkově plnějších tvarů jsou vhodnější body nebo stahující šaty. Pokud potřebujete zeštíhlit stehna a boky, volte stahující nohavičky.

Foto: Nikola Šrajerová

Na foto: šaty (Van Graaf, 1999 Kč), náušnice (Swarovski, 3230 Kč), náramek (Swarovski, 1810 Kč), boty (Baťa, 1199 Kč), kabelka (Baťa, 1099 Kč)

A co vy a malé černé? Už jste objevily ty nej? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek