Hlavní obsah

Módní inspirace: Kabelky s krátkým uchem!

Foto: Ann Christine

Bez kabelky není ženský outfit dokonalý

15. 2. 2012

Kolik jich doma máte? A neříkejte, že jen jednu! Pro kabelky, stejně jako pro boty, má totiž spousta žen nezkrotitelnou vášeň, a my se ani trochu nedivíme! Vždyť je to velice důležitá součást outfitu. My jsme se dnes zaměřili na ty s krátkým uchem!

Článek

Kabelka – několik kousků látky či kůže spojených dohromady, pár zipů a kapsiček – přesto je pro ženy tolik důležitá! Podrží vás v krizových situacích, přehrabování v ní vás zabaví při čekání na autobus a její samovolné rozpadání a odchod byste pokaždé nejraději oplakaly. Druhů kabelek existuje spousta a platí zde známé rčení „kolik lidí, tolik chutí“. Některé z vás milují sexy psaníčka do ruky, jiné zase obrovské kabely, ve kterých by se dalo i přespat, většina preferuje kabelku přes rameno.

To je ale trošku škoda, protože kabelky s krátkým uchem, tedy jen tak do ruky, jsou naprosto úžasné! I když většinou mají zároveň i dlouhý řemínek, a poskytují tak možnost zavěsit si je i na rameno, jejich nošení v ruce nebo jejich distingované kývání se na předloktí je detailem, který vás na stupnici elegance posune o pár centimetrů výše. Navíc vás vrátí do minulosti, kdy si ženy nosily kabelky jako šperk. Uvidíte, jak zvláštně sebevědomě se budete cítit a jak vás bude pohupování kabelky bavit!

Prostorné kabelky pro vše potřebné

Máte rády kabelky, do kterých se vám vejde úplně všechno? Pak si tyto určitě zamilujete! Některé svým tvarem připomínají tašky na bowling nebo ty, ve kterých nosíváte věci na cvičení. Sportovnímu tvaru ale dodává šmrnc jejich kožený materiál, případně detailní propracování či nevšední barva. Ty opravdu velké lze použít i jako cestovní tašku, vměstnáte tam totiž vše od odličovací sady po pyžamo.

Elegantní je tato kabelka v koženém provedení neutrální barvy, můžete si ji vzít na pracovní schůzku – vejdou se vám do ní všechny potřebné materiály a budete vypadat profesionálně! (Ještě větší eleganci vám dodá oblek! Přečtěte si náš článek Dámy v obleku? Budete vypadat sexy!.) Další variantou jsou kabelky připomínající tvarem nákupní tašky a s krátkým uchem najdete i klasické kabely/aktovky v pánském stylu. Namítáte, že máte rády volné obě ruce? Kabelku si jednoduše zavěste na předloktí, je až překvapivé, jak šik to působí!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop1421 Kč, Asos 1160 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1066 Kč, Asos 1015 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 899 Kč, Topshop 1102 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1160 Kč, Bershka 299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1102 Kč, Mango 1199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1595 Kč, Bershka 299 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1160 Kč, Topshop 1392 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Tally Weijl 500 Kč, Topshop 1102 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1015 Kč, Mango 999 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Esprit 1500 Kč, Topshop 725 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 986 Kč, H&M 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1102 Kč, Lindex 799 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Pull and Bear 899 Kč, Asos 1015 Kč

Menší velikosti na drobnosti

Ne vždy však nutně potřebujete velkou kabelku! Možná se tomu budete zdráhat uvěřit, ale nemusíte mít pokaždé u sebe náhradní silonky, balení odličovacích ubrousků nebo lak na vlasy velikosti XXL. A právě pro takové příležitosti se hodí kabelky této velikosti! Ideální jsou na večerní akce – k šatům na ples či na party místo psaníčka vsaďte na peříčkový model nebo prošívaný s řetízkem (chystáte se na ples? Přečtěte si náš článek Plesové šaty pro hubené i silnější).

Na romantickou procházku se vybavte rozkošnou růžovou kabelkou s mašličkou a nebo prozařte mrazivé dny jinou výraznou barvou. Hrajte si s ní v ruce a vzpomeňte si na to, jak jste si přesně takhle pohupovaly s tou maminčinou, když jste jí ji jako malé tahaly ze skříně...a cítily se jako královny!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 725 Kč, NewYorker 489 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1015 Kč, Tally Weijl 500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1102 Kč, Topshop 725 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 750 Kč, Asos 1044 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): NewYorker 739 Kč, Promod 500 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Ann Christine 569 Kč, Asos 1160 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 1015 Kč, Topshop 1218 Kč

Jaký je váš vztah ke kabelkám do ruky? Nosíte je, nebo jste oddané variantě na rameno?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek