Hlavní obsah

Nádherné svícny: Ozdobí domov nejen o Vánocích!

Foto: thinkstock

Svícny vám doma rázem vykouzlí klidnou a příjemnou atmosféru

20. 12. 2013

Časné stmívání doslova vybízí k tomu, abyste se doma na chvíli uvelebili v křesle, uvařili si kafe nebo grog a zapálili svíčku. Vytvořit si příjemné prostředí přece můžete celou zimu, nejen o Vánocích.

Článek

Přestože na mnohé bytové doplňky a dekorace míváte různý názor, u svícnů a svíček se většina z vás shodne – ty musí být alespoň občas „v provozu". A v zimě nejlépe denně!

Jedinečné zátiší

„Svícny a lucerny jsou nejkrásnější dekorací, protože nic neumí vytvořit tak kouzelnou atmosféru jako světlo svíček. Luxusního efektu snadno docílíte, když k sobě postavíte více různých druhů svícnů – ať už na volné ploše nebo například na kovovém nebo dřevěném tácu,“ uvádí Martina Svádbíková z Bella Rose.

1. Přírodní

Na chalupu se stylově hodí dřevěné lucerny nebo svícny ze stejného materiálu v masivnějším provedení.

Foto: kika nábytek

Dřevěná lucerna za 759 Kč, hvězda za 599 Kč

2. Otáčivý

Kovový svícen Silvia sob připomene dětství. Stačí do něj vložit jednu čajovou svíčku a začne se pomalu otáčet. A komu se nelíbí typický severský symbol, ten si může pořídit svícen například se srdíčky, stromečky, hvězdičkami…

Foto: decoled

Otáčivý svícen za 129 Kč

3. Baculatý

Zatímco nostalgickou fialkovou skleněnou lucernu (11 x 9 cm) pověsíte za kovové ouško, moderní keramický černozlatý svícen ozdobí váš stůl nebo třeba parapet (10 x 10 cm).

Foto: bella rose

Lucerna za 129 Kč, svícen Ink/gold za 260 Kč

4. Proměnlivý

Tento model vás zaujme nejen barvou, ale i možnostmi proměny – ramena svícnu lze různě nastavovat, případně použít jen jedno. Produkt je kombinací hliníku, litiny a plastu.

Foto: IKEA

Svícen je vysoký 21 cm, za 499

5. Tradiční

Kovový krasavec na čajovou svíčku se skleněným závěsem se vytváří ručně, jde o tradiční českou výrobu. Vytváří zajímavý efekt – když svíčka hoří, sklo se proudem teplého vzduchu pohybuje.

Foto: Le Patio

Kovový svícen za 450 Kč

6. Nástěnný

Přestože tento svícen působí luxusně, dovolit si ho může každý. Lesklý kov působ efektně už tím, že odráží světlo z plamene svíčky. Počítejte se šířkou 21 cm a výškou 28 cm.

Foto: ikea

Svícen Angenåm se prodává za 349 Kč

7. Designový

Sada porcelánové vázy a nerezového svícnu tvoří nerozlučnou dvojici značky Villeroy & Boch. Můžete je sestavit k sobě i umístit zvlášť.

Foto: luxury table

Set Vision Goods stojí 1400 Kč

8. Zamilovaný

Plechový svícen ve tvaru srdíčka o rozměrech 8 x 10 x 13 cm je vybavený ouškem, takže své lásce můžete posvítit kdekoliv v bytě, a také ozdobený látkou s romantickým motivem růžiček.

Foto: almara-shop

Na svíčku o průměru do 2,5 cm, za 130 Kč

9. Klasický

Dodržujete tradice? Pak si možná letos pořídíte svícen připomínající široce otevřené písmeno V, který mívali vaši rodiče, a postavíte ho rovněž za okno. Různá provedení se liší počtem držáků svíček a materiálem.

Foto: hornbach

Svícen na 5 svíček, za 549 Kč

10. Na stojáka

Proč by měl svícen stát jenom na stole? Vysoký model umístíte například do obýváku, ložnice nebo i jídelny. Jen je třeba si pohlídat, aby měl kolem sebe dostatek bezpečného prostoru, nebo ho postavte na kovovou podložku.

Foto: kika nábytek

Svícen s kalíšky vysoký 79 cm za 659 Kč, zaoblený o výšce 119 cm za 759 Kč

11. Svíčka, která nikdy nezhasne

Máte rádi svíčky, ale ještě raději bezpečí své rodiny? Pak si pořiďte svíčku na baterie s LED zdrojem.

Foto: decoled

Svíčka s LED technologií je velká 12 cm, její průměr je 5 cm a koupíte ji za 236 Kč

12. Ať se vznáší!

Originální létající světlo Fly Candle Fly! navrhl designér Georg Baldele s týmem Ingo Maurer. Jde o klasickou voskovou svíčku, která se vznáší díky závěsnému drátu (až 3 m). Prodává se i s podložkou, díky níž vosk nekape dolů na podlahu nebo stůl.

Foto: design buy

Světlo Fly Candle Fly! stojí 1019 Kč

13. Jako z lesa

Parafínová svíčka Charcoal značky Broste (7 x 10 cm) připomíná kus vypáleného dřeva, ale nebojte se, hoří skvěle!

Foto: krásný domov

Černá svíčka za 225 Kč

14. S vůní ovoce

Romantické svíčky Wax Lyrical z kolekce Julie Dodsworth nabízejí řadu vůní, včetně koření, květin nebo třeba ovoce. Právě svíčku s vůní Ovocný sad Julie vytvořila na základě vzpomínek na zahradu se sadem svého tatínka a letní vůně rozkvetlých stromů a květin.

Foto: Almara-shop

Svíčka v plechovém obalu (vlevo) hoří asi 35 hodin a stojí 299 Kč

15. I v zimě na pláži

Svíčka Pure Radiance Beachfront vám i v mrazivých dnech připomene krásné letní počasí. Kromě příjemné vůně oceníte i délku hoření, která se u velké svíčky pohybuje mezi 100 až 140 hodinami.

Foto: yankee candle

Svíčka stojí 710 Kč

Už víte, který nový svícen nebo svíčku si pořídíte? A třeba nejen sobě, ale i přátelům!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek