Hlavní obsah

Náš tip: Žhavé účesy do práce!

Foto: Zbyněk Prokop

Elegantní seriózní účes vhodný na důležité schůzky

První den v nové práci – která z nás by nechtěla zapůsobit svou bezchybnou vizáží? První dojem může rozhodnout mnohé. I když budete na sobě mít značkový kostýmek, neupravené vlasy vás mohou na dlouhou dobu vyřadit ze hry, jejíž pravidla jste ještě ani neměly čas poznat. Vyzkoušejte naše žhavé účesy, kterými nešlápnete vedle!

Článek

Základem je čistá hlava!

Čistá hlava...? Ale ano, bavíme se skutečně o vlasech. „Kromě umytých vlasů je základem skvělého a trvanlivého účesu i dobrý střih, aby se dal jednoduše upravovat," upozorňuje kadeřnice Monika Štětková z X-Style Beauty. Ať už jste nebo nejste zručný typ, postarejte se o to, abyste do práce přišly s čistou (tedy umytou), lesklou kšticí.

Pro inspiraci jsme pro vás vytvořili několik variant, jak se poměrně rychle a snadno učesat v domácím prostředí, abyste nového zaměstnavatele mile překvapily. Na videoreportáž se podívejte zde:

Co práce, to účes

Jaký si vytvoříte účes, nezáleží pouze na tom, na jaký si samy troufnete. „Zohlednit byste určitě měly kvalitu svých vlasů a prostředí, ve kterém budete pracovat. V neposlední řadě myslete i na praktičnost," radí kadeřnice a má to logiku, protože cvičitelka aerobiku nebo profesionální sportovkyně bude od účesu vyžadovat určitě něco jiného než třeba zdravotní sestřička, manažerka nebo veterinářka.

Do kanceláře nebo na jednání

Dlouhým vlasům svědčí praktický zástřih, lesk a nutnost je mít rozpuštěné. To si ovšem každá z nás dovolit nemůže. Variantou proto může být malý hladký drdůlek, který se snadno udělá z volnějšího culíku. Vlasy protáhněte, konce pramenů natupírujte, uhlaďte a stočte do ruličky a upevněte sponkami. Ideální do kanceláře, kde musíte vypadat „uhlazeně a seriózně" už na první pohled.

Foto: Zbyněk Prokop

Vyzkoušejte trochu rozpustilý účes!

Freestyle pro barmanky a cvičitelky

Pokud dáváte přednost špetce extravagance, postačí vám k účesu pár barevných sponek nebo skřipečků. Vrchní část vlasů rozdělte do pramenů. Ty stáčejte do ruliček a upevněte skřipečkem. Konce můžete nechat střapaté nebo schovat pod šneky. Tuto hravější variantu ocení zejména barmanky, cvičitelky nebo i prodavačky.

Překážející ofina

Pokud vám zaměstnání dovoluje nosit vlasy rozpuštěné, ale přesto vám vadí, když padají do obličeje, opět použijte svou fantazii a libovolně přední vlasy pospojujte do pramínků a zajistěte sponkami či skřipečky.

Pokud jste majitelkou krátkého sestřihu, řiďte se radami z úvodu článku. Navrch stačí trochu lesku, uhladit nebo roztřepit a je to! I když se takhle zdá, že u krátkých vlasů si nemůžete dovolit různé druhy účesů, v příštím díle vám dokážeme, že to tak není.

Tak ať se vám v práci daří!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek