Hlavní obsah

Nejslavnější muzikál všech dob – West side story

America!

West Side Story! České publikum má výjimečnou příležitost poprvé v Praze zhlédnout tento světově proslulý unikát v originální podobě, původním znění a s hvězdným broadwayským obsazením.

Článek

Věčný příběh zakázané lásky na motivy Romea a Julie zasazený do ulic západního New Yorku znovu ožívá! Přijďte do Kongresového centra Praha 23.–26. 3. 2017 i vy!

Uvedení West Side Story na Broadwayi v roce 1957 kompletně přepsalo historii muzikálového divadla a rychle se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších muzikálů všech dob. Ani po 60 letech nepřestává tato broadwayská klasika, plná nesmrtelných hitů Leonarda Bernsteina (Maria, Tonight, Somewhere, America či I Feel Pretty) fascinovat diváky po celém světě. V sezoně 2013/2014 ji při turné po 16 evropských zemích (Itálie, Velká Británie, Francie, Belgie, Německo atd.) zhlédlo neuvěřitelných 275 000 diváků.

Tonight – nezapomenutelný duet Marie a Tonyho

Českou premiéru měl muzikál v roce 1970 v pražském Národním divadle, krátce nato i v Hudebním divadle Karlín. Uvedení u nás podléhalo přísnému a mnohdy až absurdnímu dozoru cenzury (z propagačních materiálů musely být například těsně před vyvěšením plakátů odstraněny stříbrné pěticípé hvězdy), překlad byl bedlivě upravován ve snaze zamezit šíření amerického způsobu života.

Jako Montekové a Kapuleti

West Side Story se stala jedním z nejúspěšnějších titulů na Broadwayi a v roce 1961 se dočkala i filmového zpracování. V režii Jerome Robbinse a Roberta Wise film slavil triumfální úspěch a získal 10 Oscarů, mj. za nejlepší film, režii, vedlejší role, výpravu, střih či hudbu. České publikum mělo možnost tento snímek zhlédnout až v roce 1973.

Strhující taneční i pěvecké výkony herců z Broadwaye

Cenami ověnčená a kritikou ceněná West Side Story – The Broadway Classic je jediná produkce, která v sobě snoubí všechny prvky původního nastudování tohoto muzikálu – originální choreografii Jeroma Robbinse, dojemné libreto Stephena Sondheima a nepřekonatelnou hudbou Leonarda Bernsteina. V sezoně 2016/2017 se diváci dočkají nového nastudování této nesmrtelné klasiky v režii Joey McKneelyho, které si klade za cíl oslavit 100leté výročí jejích tvůrců pod názvem West Side Story – Centennial Jubilee Production.

„Dynamické, ohromující, hudební veledílo… No.1 greatest musical of all time.“ The Times

Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal, Ticket Art a Ticketpro.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.