Hlavní obsah

Gladiátoři na motorkách

Foto: GSMA

To umí přece každý!

11. 11. 2008

FMX Gladiator Games 2008 po roce opět míří do pražské O2 Areny a s nimi i nejlepší světoví freestyle motokrosaři v jedinečné show kombinující adrenalin, zábavu a prostředí gladiátorských her.

Článek

Celá letošní série odstartovala v květnu ve slavné hale Globen ve Stockholmu, následuje 22. 11. ostravská ČEZ Arena a její závěr je již tradičně naplánován právě do Prahy na sobotu 29. 11. V loňském roce si tuto akci nenechalo v Praze ujít 31 800 diváků ve dvou vyprodaných show.

Letošním lákadlem zhruba dvou a půl hodiny dlouhého programu je kromě malých překvapení a vylepšení především seznam pozvaných jezdců. Diváci se mohou těšit na dva fenomény současného FMX, a to Švýcara Mata Rebeauda a Američana Jeremy Luska.

Foto: GSMA

Gladiátorský stadion

Mat naprosto bez diskuse ovládl sérii Red Bull X-fighters a vyhrál ve čtyřech z pěti závodů, kterých se zúčastnil. Celkové vítězství nemohlo připadnout nikomu jinému. Jeremy Lusk na Red Bull X-fighters skončil celkově čtvrtý, ale vše si vynahradil na X-Games v Mexiku, na kterých dominoval. Tam se mu podařilo získat dvě zlaté (FMX contest a best trick) a bronz ve whip contestu.

Ale ani ostatní nováčci, kteří se představí českému publiku, rozhodně nejsou žádná „vořezávátka". Thomas Pages je Francouz, který zásadně jezdí jen v tričku a kraťasech. Jeho jízdy jsou mnohdy ve stylu hop nebo trop. V repertoáru má bacflip double grab, což je velmi náročná variace backflipu.

Premiéru před českým publikem bude mít i ostřílený japonský samuraj Eigo Sato, který také jezdí velmi agresivně a v osobitém stylu. Již několik let patří mezi nejlepší jezdce na světě.

Dalšími zahraničními jezdci, kteří svedou boj v rámci letošních FMX Gladiator Games, jsou Wiley Fullmer, Sean Nielson, Dustin Miller, Alvaro dal Farra, Morgan Carlson, Jeff Fehr, Reagan Sieg a Justin Hoyer (sněžný skútr).

Z našich borců jsou zatím potvrzeni Petr „Pilník" Pilát, Petr „Kuchta" Kuchař a Martin Koreň. Pilník v letošním roce konečně oslavil 17 let a mohl se naplno vrhnout do série Red Bull X-fighters. O tom, že se mezi největšími hvězdami rozhodně neztratil, svědčí i jeho páté místo z německého Wuppertalu. A přestože se účastnil jen třech závodů, patří mu celkové osmé místo. Můžeme se tedy těšit na to, že Pilník v domácím prostředí pěkně prožene všechny světové FMX star.

Foto: GSMA

Nad hlavami diváků se odehraje velká show

Vstupenky

Vstupenky k sezení za 950 Kč, 790 Kč, 690 Kč a 490 Kč v síti Sazka Ticket nebo na portálu www.sazkaticket.cz

Děti do výšky 130 cm sleva 20 % (dětské vstupenky pouze na prodejních místech, nelze rezervovat na internetu!).

Seznam potvrzených jezdců

Mat Rebeaud (SUI), Jeremy Lusk (USA), Thomas Pages (FRA), Eigo Sato (JAP), Alvaro dal Farra (ITA), Wiley Fullmer, Dustin Miller, Sean Nielson (všichni USA), Jeff Fehr (KAN), Petr Pilát (CZE), Petr Kuchař (CZE), Martin Koreň (CZE), Justin Hoyer (USA - sněžný skútr).

Více informací naleznete na www.GSMA.cz

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek