Hlavní obsah

Neplaťte za drahé nehty v salonu. Zkuste naše tipy!

Foto: Mia Mirrelli

Který z designů vyzkoušíte na vlastní nehty?

16. 9. 2011

Rády si pohráváte s laky na nehty, ale už vám pomalu docházejí nápady na nové „výmalby“? Nechte se inspirovat šesti stylovými tipy, které pro vás připravila vítězka Profi Nail Design Cupu Veronika Svačinová. A nebojte, každý z nich zvládnete (pravda, s trochou trpělivosti) vytvořit samy.

Článek

Než se ale vrhnete na okukování nehtů, přečtěte si několik tipů od nehtové designérky Veroniky. Usnadní vám totiž následné lakování.

  • Nejlépe se vám bude pracovat se zdobicí tyčinkou s kuličkou, tzv. spot swirl. Ta se hodí nejen na tvorbu puntíků, ale také na francouzskou manikúru, tvorbu linek a nabírání kamínků.
  • Nezapomeňte používat podkladové laky, obzvláště tehdy, pokud používáte výrazné barvy. Nehty jsou pórovité a pigmenty z laků v podstatě natahují, pokud byste nepoužívaly podlaky, dočkaly byste se nehezky zažloutlých nehtů.
  • Bát se nemusíte ani levnějších laků. Podle Veroniky totiž záleží hlavně na tom, abyste měly kvalitní nadlak. Sama nedá dopustit na Brilliance od Jessiky, barva díky němu opravdu drží. Nadlaky nanášejte nejen na samotný nehet, ale i přes jeho okraj a na hranu. Jen tak se vám skutečně neoprýská.
  • Případná „přečmárnutí“ hravě zpacifikujete odlakovačem v tužce.
  • Pokud máte problémy s lámavostí nehtů, pořiďte si speciální krém na nehty (například OPI, Orly), který vtírejte do nehtových lůžek.
  • Máte kulatější lůžka nehtů? Nedotahujte lak až ke kůžičce a vynechte po okrajích dva milimetry. Vaše ruce tak budou vypadat štíhleji.
Foto: Mia Mirrelli

Šikovná Veronika Svačinová v akci

Inspirace zebrou

Baví vás jednoduchá kombinace černé a bílé? Rozhodně vyzkoušejte nehty à la zebra. Stačí, když je natřete bílým lakem a po zaschnutí štětečkem (Veronika používala nail artový štěteček od značky Catherine) domalujete z obou stran tenké černé linky.

Foto: Mia Mirrelli

Začněte bílým lakem a přidejte tenké černé linky

Foto: Mia Mirrelli

Ty snadno vymalujete speciálním štětečkem

Foto: Mia Mirrelli

A tady je výsledek!

Roztomilé puntíky

Namalovat snadno zvládnete i jednoduché puntíky. Pokud je budete vytvářet na červeném základu jako my, nezapomeňte pod něj nanést ještě lak podkladový. Chcete se porozhlédnout po jiných odstínech? Inspiraci najdete ve článku Laky na nehty v odstínech, které letí!.

Foto: Mia Mirrelli

U výrazných laků nezapomínejte na podklad

Foto: Mia Mirrelli

Puntíky zmáknete zdobicí tyčinkou s kuličkou

Foto: Mia Mirrelli

Vyzkoušet můžete různě barevné variace

Barevná smršť

A u puntíků ještě chvíli zůstaňme. Krásně totiž vypadá bílý základ (nezapomeňte ho nechat pořádně zaschnout!), na který se nanesou puntíky v několika různých barvách. A klidně se mohou vzájemně překrývat.

Foto: Mia Mirrelli

Nehty nejprve nalakujte na bílo

Foto: Mia Mirrelli

A vrstvěte různě barevné puntíčky

Foto: Mia Mirrelli

Nebojte se využít všechny odstíny, které doma máte

Vezměte to z obou konců

Tento design sice zabere více času, ale vypadá naprosto skvěle. Začněte bílým lakem (samozřejmě se ale nebraňte ani jiným barevným kombinacím, fantazii se meze nekladou) a nechte ho zaschnout. Poté štětečkem vytvořte půlměsíčky (Veronika pracovala se zdobicí tyčinkou), nahoře i dole. Nám se zalíbila kombinace tmavě modré a černé.

Foto: Mia Mirrelli

Namalovat precizní půlměsíčky chce trochu cviku

Foto: Mia Mirrelli

Opět si pomozte zdobicí tyčinkou

Foto: Mia Mirrelli

Veronika vsadila na kombinace modré a černé

Foto: Mia Mirrelli

S tímto designem si musíte vyhrát, ale jak vidíte, stojí to za to

Nehty jako pastelky

Dáváte přednost jemným barvám? Vykouzlete si barevnou variaci na francouzskou manikúru. Nehty přetřete bezbarvým lakem, a pak se vrhněte na konce. My jsme se drželi pastelových odstínů, přičemž jsme na každý prst použili jiný.

Foto: Mia Mirrelli

Proč se držet jen klasických bílých špiček?

Foto: Mia Mirrelli

Pastel(k)ové nehty působí hravě

Šikmé hrany

A ještě jedna obměna „Francie“. Zkuste místo klasického lakování bílé špičky postupovat šikmo. Nehty ještě můžete dozdobit kamínky – pozor, nanášejte je ještě do mokrého laku a nezapomeňte je přetřít vrstvou nadlaku, jinak vám nebudou držet.

Foto: Mia Mirrelli

Pokud při tvarování špičky přetáhnete, pomozte si odlakovačem v tužce

Foto: Mia Mirrelli

Decentní nehty s kamínky uspějí i při večerních akcích

Které ze vzorů si rozhodně vyzkoušíte nalakovat? Budeme se těšit na vaše názory.

Nehty: Veronika Svačinová (SURFACE, profesionální škola líčení)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek