Hlavní obsah

Poučky o kráse? Tyhle ignorujte

Foto: Thinkstock

Jakými nesmysly se někdy řídíte?

Určitě jste je už slyšela. Nejspíš jste si řekla, že na nich něco je, a možná jste se je snažila i v dobré víře dodržovat. Ne všechny poučky, týkající se krásy, ale stoprocentně platí. Drhnete si vlasy do doby, dokud vám neskřípou pod rukama? Máte výčitky z toho, že jste ráno zapomněla na čisticí gel? Zbytečně!

Článek

Podívejte se s námi na několik „pravidel“, která můžete s klidným svědomím pustit z hlavy.

Jste zrzka? Zapomeňte na rudé rty!

Také se vymlouváte na to, že si nemůžete rty vymalovat na rudo, protože jste zrzka? To je ale hloupost. Není totiž červená jako červená a není zrzka jako zrzka. Jedinou cestou, jak objevit padnoucí odstín, je zkoušet jednu rtěnku za druhou, a to i ty, které vám na první pohled do oka nepadly. Barevné typologie vás mohou navést, ale nikdy nejsou stoprocentně přesné. Neberte je proto jako dogma, a klidně otestujte i „zakázané“ odstíny. Zářným příkladem je krásná herečka Aňa Geislerová.

Foto: Isifa

Zrzky a červená? Aňa Geislerová je důkaz, že to jde!

Umyté vlasy vám musí skřípat mezi prsty!

Už jste slyšela, že byste měla vlasy cídit do chvíle, než vám budou takzvaně skřípat mezi prsty? Mýt je minimálně dvakrát, protože je nutné, aby se z nich všechny nečistoty důkladně vymyly? „Vlasy určitě nemusíte šamponovat dvakrát po sobě, záleží na tom, jak často si je myjete, zda používáte stylingové přípravky a jestli je máte suché, či mastné. Pokud vlasy oplachujete obden, nebo dokonce denně a nemáte je plné tužidla, vosku a laku, stačí, když je napěníte jen jednou. Přílišným čištěním jim můžete naopak uškodit,“ říká kadeřnice Šárka Almanová.

Rtěnka bez konturky? Nelze!

Sháníte ke každé rtěnce konturku v totožném odstínu? Nebo okraje rtů obkreslujete tužkou v barvě rtů? Ani jedno z toho dělat nemusíte. „Pokud máte pravidelný tvar rtů, které nepotřebují žádné korekce, klidně konturku vynechejte. Použijte ji v případě, že se chystáte na nějakou akci a jde vám o výraznější líčení,“ radí vizážistka Alena Brodilová.

Foto: Archiv firem

Konturu můžete vynechat

Na foto: Bourjois, M.A.C

Make-up musíte nanést na celý obličej

Že jsme se zbláznili, když vám chceme tohle vymlouvat? Kdepak. Ano, pokud máte problémy s pletí nebo se chystáte na party, asi nebudete na make-upu šetřit. Na denní nošení ale stačí, když vyzkoušíte metodu slavné vizážistky a zakladatelky stejnojmenné značky, Bobbi Brown. Podle ní totiž stačí, když si make-up nanesete do středu obličeje – na T-zónu a kolem nosu – a rozetřete do ztracena. Nesmíte mít ale samozřejmě špatný odstín make-upu. Ten správný není na pleti vůbec vidět.

Obočí se nesmí trhat seshora!

Ani tuhle polopravdu byste neměla slepě dodržovat. Platí, že každá žena má jiné obočí a záleží na tom, jak vám chloupky rostou. Pokud vám pár vrchních chloupků překáží, nemusíte se jich zbavovat s obavami. Pravdou ale je, že byste to s vytrháváním shora neměla přehánět, abyste nenarušila přirozený oblouk svého obočí.

Na noc používejte hutné krémy

Ano, pokud máte sušší pleť. Jestliže byste ale tohle pravidlo dodržovala v případě, že se vaše tvář nonstop leskne, moc byste si asi nepomohla. V noci byste měla dát pokožce maximální šanci k regeneraci a vstřebávání účinných látek z krémů, to ale neznamená, že by to musel nutně být hutný mastný krém. Je vaše pleť problematická nebo mastná? Daleko lépe vám poslouží přípravek s obsahem zinku. Vyzkoušet můžete Noční chronoaktivní péči Normaderm od Vichy nebo třeba Zinkovou emulzi z lékárny.

Foto: Archiv firem

Na tyhle pomocníky se můžete spolehnout!

Pleť byste měla důkladně čistit dvakrát denně

Správné odlíčení a čištění pleti je bezesporu základ, ale opravdu je nutné pokožku cídit ráno i večer? Pokud nemáte extrémně mastnou pokožku, tak ne, není. Pozor, tím vás ale nenavádíme k tomu, abyste péči o pleť šidila, večer se bez čisticího mléka, gelu nebo jiného čisticího přípravku v žádném případě neobjedete. Ráno ale stačí tvář přetřít pleťovým tonikem a případně osvěžit termální vodou. U mastné pokožky můžete po obličeji ještě přejet tamponkem s pleťovou vodou.

Napadají vás další poučky, které alespoň na vás neplatí? Nezapomeňte nám o nich napsat!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.